korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut:Bolat Atabajew – artysta wobec systemu autorytarnego, debata, 22.05.13. W-wa.
B.Atabajew, PlakatBolat Atabajew, ur. w 1952 w Kazachstanie w okolicach Tałdykorganu. W czasach sowieckich przymusowo przesiedlano w te rejony rodziny należące do mniejszości niemieckiej. Od 2004 do 2007 był naczelnym reżyserem w Teatrze Niemieckim w Ałma Acie. Od 2005 roku jest reżyserem i dyrektorem własnego teatru Aksaraj, który założył wraz ze swoimi studentami.
Goethe-Institut : delit. – przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej.
W dodatku literackim delit. prezentowane są nie tylko recenzje przekładów, ale również pasjonujące artykuły, felietony, eseje i rozmowy na temat najnowszej literatury z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Kto szuka po prostu dobrej książki, ten z pewnością znajdzie ją dzięki zamieszczonym tu omówieniom.
EDUNEWS.PL: TREŚCI, INFRASTRUKTURA, KOMPETENCJE. PO PROSTU TIK
Podczas konferencji i3 (15-19.04.2013) w Poznaniu koordynator projektu E-podręczniki do kształcenia ogólnego Krzysztof Wojewodzic w Ośrodku Rozwoju Edukacji, opowiedział o tym, jak ma wyglądać cyfrowa szkoła w Polsce i dlaczego nie oznacza to wcale, że tradycyjne, papierowe podręczniki znikną ze szkolnych ławek
Wydawnictwo Ettoi: Magica Italia - trzystopniowy kurs języka włoskiego dla dzieci w wieku 8-12-lat.
W pełną przygód podróż z językiem włoskim i kulturą Italii zabierają dzieci sympatyczni bohaterowie: chłopiec Nicolò wraz z dziewczynką Martą i chłopcem Luca.
Goethe-Institut: Mur znowu dzieli...
„Czy kultura jest już nic nie warta?“, „Ile kosztuje historia?“, „Wstydźcie się“ – transparenty z takimi hasłami wznosili demonstranci, którzy w marcu 2013 gromadzili się pod East Side Gallery, najdłuższym zachowanym odcinkiem muru berlińskiego.
Goethe Institut: Wyznania tłumaczki: Lisa Palmes
„Sztuka przekładu polega na tym, by udzielić autorowi głosu w języku docelowym. Tłumaczenie to sztuka odbioru i przyjęcia brzmienia języka, specyfiki tekstu. Niekiedy myślę o tym jak o rozwiązywaniu krzyżówek: trzeba w obrębie ustalonych z góry ram znaleźć odpowiednie wyrażenie…“ Jak została Pani tłumaczką?
British Council: CELTA summer courses and CELTYL extension courses
If you are looking for an internationally recognised teaching qualification we have the course that is right for you. This summer we are organising CELTA teacher training courses in Warsaw and will continue with our intensive year-round four-week course run in Cracow. If you wish to develop in the field of teaching children, we are also running a two-week CELTYL extension courses in Cracow.
Wydawnictwo Ettoi: ¡A bordo! kurs j. hiszpańskiego od A1 do B1+.
To nowoczesny, dwuczęściowy kurs języka hiszpańskiego, którego rzetelne podłoże metodyczne, uporządkowana struktura i atrakcyjna forma umożliwiają szybkie i skuteczne opanowanie umiejętności komunikowania się po hiszpańsku w różnych sytuacjach życia codziennego.
<<poprzednie [681] 682 683 684 685 686 687 688 689 690 nastepne>>