korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: JAK WYKORZYSTAĆ KOMIKS W EDUKACJI?
Twoi uczniowie lubią komiksy? Spróbuj zatem wykorzystać je na zajęciach. Komiksy używane są w edukacji (szkolnej i nieformalnej) od dawna. Jeszcze przed drugą wojną światową wykorzystywano je na przykład do tworzenia historyjek edukacyjnych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Wizualne ujęcie myśli, dźwięków, akcji, treści merytorycznych, zamieni lekcję w zajęcia, które na długo zapadną w pamięci uczniów
EDUNEWS.PL: WIELKI SUKCES UCZNIÓW POLSKICH GIMNAZJÓW
Wczoraj opublikowano wyniki międzynarodowego badania PISA 2012. Polscy uczniowie po raz pierwszy znaleźli się wśród najlepszych w krajach Unii Europejskiej. Poprawili wyniki we wszystkich trzech badanych obszarach: umiejętności matematycznych, rozumowania w naukach przyrodniczych oraz czytania i interpretacji. Co więcej - wyniki znacząco wzrosły zarówno w grupie uczniów najlepszych, jak i najsłabszych. Polska, która w 2003 r. była poniżej średniej OECD, a w kolejnych badaniach w 2006 r. i 2009 r. na poziomie średniej, w 2012 r. uzyskała wyniki znacznie powyżej średniej OECD
Goethe-Institut: Dokument w reżyserii Wernera Herzoga: Świat staje się muzyką, 20.12.13, Warszawa.
Świat staje się muzyką to dokument przedstawiający słynny wagnerowski festiwal muzyki i teatru, który odbywa się rokrocznie w bawarskiej miejscowości Bayreuth. Herzog portretuje przygotowania do kolejnej edycji wydarzenia w 1994 roku, podczas której zostały pokazane liczne inscenizacje operowe, m.in.: Latający Holender, Parsifal, Lohengrin, Tristan i Izolda. Kamera reżysera zagląda za kulisy festiwalu, dotyka historii tego magicznego miejsca, śledzi gwar przygotowań, odkrywa tajemnice misterium opery. Herzog fascynuje i ujmuje widza swym sposobem patrzenia na ludzi i koncentracją na zupełnie nietypowych detalach.
Centrum Językowe PRIVET: Bezpłatne zaproszenie na Wieczór Rosyjski, 18.12.13.
Przyjdź do nas na doskonałą zabawę w stylu rosyjskim. Dowiesz się jak obchodzą Nowy Rok Rosjanie, co to jest "oliwje" i dlaczego pijemy szampana z popiołem, skosztujesz pyszności rosyjskich, obejrzysz w miłym towarzystwie kultowy rosyjski film noworoczny, własnoręcznie zrobisz przepiękną kartkę i nauczysz się pisać życzenia po rosyjsku.
Goethe-Institut: „Wkręć się w niemiecki!”, konkurs dla gimnazjalistów i licealistów, do 15.01.14
Konkurs „Wkręć się w niemiecki!” powstał z myślą o gimnazjalistach i licealistach, a polega na nakręceniu krótkiego filmiku reklamującego język niemiecki. Bez obaw - nie oczekujemy profesjonalnych spotów reklamowych. Chcemy przede wszystkim poznać Wasz punkt widzenia. Co jest fajnego w niemieckim? Dlaczego warto się go uczyć? Jak można to zareklamować? Liczy się Wasz pomysł! Nagrodą główną jest wycieczka do Berlina!
EDUNEWS.PL: W 45 MINUT DOOKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH
We współczesnym świecie znajomość języków obcych to podstawa sukcesu - szkoła powinna zapewniać uczniom naukę języków obcych na wysokim poziomie. Trudne jest to do osiągnięcia, jeśli skupimy się na standardowych dialogach i nauce gramatyki, a nie na doskonaleniu sztuki komunikowania się i czerpania z kultury kraju, którego język poznajemy...
EDUNEWS.PL: SPIERAJMY SIĘ O EDUKACJĘ, ALE RZECZOWO
Jak zdefiniować problem, by warto było się spierać o edukację? Sześciolatki znowu spokojnie się bawią swoimi transformerami, pet-shopami czy też montują budzik napędzany energią z ogórka zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Na szczęście równie spokojnie przeżywały swoje dzieciństwo także przed bojem o referendum.
Il Ponte & Via Giulia: Italia szlakiem św. Mikołaja.
Na blogu Via Giulia czeka na Was prezent - pdf z artykułem ze świątecznej "La Rivisty". Tekst Magdaleny M. Śliwińskiej pozwala przemierzyć Italię szlakiem św. Mikołaja - i to bez wychodzenia z domu.
<<poprzednie [681] 682 683 684 685 686 687 688 689 690 nastepne>>