korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: Szkoła przyszłości. Między testami a kreatywnością
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Czy to stare przysłowie jest nadal aktualne? Zapewne tak, ale czego przede wszystkim Jaś ma się nauczyć w szkole? To pytanie jest szczególnie aktualne w dobie Internetu i telefonów komórkowych, gdzie informacje odnośnie tego jak zbudowany jest pantofelek, czy kiedy było Powstanie Styczniowe są na wyciągnięcie ręki.
9-14.08.2011 w Warszawie - Kurs TESOL - Teaching English to Students of Other Languages
Global Tesol College z Kanady ogłasza nabór na kurs TESOL (Teaching English to Students of Other Languages) dla osób zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji metodyczno-pedagogicznych do nauki języka angielskiego w kraju lub za granicą.
EDUNEWS.PL: Szkoła przyszłości. Dziś kładziemy jej podwaliny
Wychowujemy i przygotowujemy nasze dzieci do życia w przyszłości. Nie wiemy, jaka ona będzie. Ze swej strony możemy im dać oparcie w sobie, gotowość na zmiany, zaufanie do świata i poczucie wpływu na swoje życie, stabilny system wartości. Bardziej więc umiejętności niż wiedzę. Możemy zadbać o to, by byli szczęśliwymi, wszechstronnie i harmonijnie rozwiniętymi osobami.
EDUNEWS.PL: Czy zawód nauczyciela przetrwa?
Coraz więcej rutynowej pracy będą wykonywać maszyny - przewidywał kilkanaście lat temu Tom Peters, ekspert od zarządzania. A w przypadku osób zajmujących się przetwarzaniem informacji, nawet 90% (!). Nie przypuszczałem, że będzie to dotyczyć również nauczycieli. Jeszcze kilka lat temu zastanawiałem się, w czym komputer może zastąpić nauczyciela?
EDUNEWS.PL: Szkoła w okopach (2). Mit wykształcenia
Szkoła prowadzi uczniów pod prąd, niezgodnie z najważniejszymi kierunkami rozwoju nauki, techniki, demokracji, ekonomii, kultury, sztuki, potrzebami współczesności i przyszłości. W części I zawarłem apel o niezapychanie mózgu ucznia - uczyć korzystania z zasobów pamięci konwencjonalnych i cyfrowych, wykorzystać wiedzę w książkach, bazach danych, Internecie.
EDUNEWS.PL: Skype dla nauczycieli
Dla nauczycieli (zwłaszcza języków obcych) Skype na całym świecie jest dużym ułatwieniem w edukacyjnej działalności. Pozwala połączyć się z uczniem w każdym miejscu świata, gdy tylko jest dostęp do internetu. Teraz Skype przygotował dla nauczycieli nowe narzędzia współpracy i ułatwił kontaktowanie się ze społecznością międzynarodową. Nic tylko współpracować...
Joshua adventures. Podręcznik nie tylko dla maturzystów
Książka zawiera dziesięć zróżnicowanych tematycznie opowiadań o życiu młodego Brytyjczyka, wraz z ćwiczeniami oraz kluczem odpowiedzi.
EDUNEWS.PL: Którędy droga do dobrej edukacji?
Pracodawcy powinni jak najczęściej zabierać głos w sprawach dotyczących systemu edukacji. W ten sposób jasno określają kierunki, w których powinno przebiegać kształcenie. Bo przecież wcześniej czy później większość absolwentów szkół stanie się w końcu pracownikami. Albo też założą własne firmy i wówczas odczują edukacyjne braki, jakimi "obdarza" nas szkoła.
<<poprzednie [831] 832 833 834 835 836 837 838 839 840 nastepne>>