korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE-INSTITUT: WYSTAWA „NIEOPOWIEDZIANE” do 06.11.2015, Kraków.
W.G. Sebald od lat szkolnych przyjaźnił się z Janem Peterem Trippem, znanym niemieckim malarzem hiperrealistycznym, którego malarstwu poświęcił dwa eseje. Artyści od dawna planowali wspólny projekt, nad którym pracę przerwała nagła śmierć Sebalda. Tom Unerzählt / Nieopowiedziane, na który złożyły się 33 wiersze Sebalda oraz 33 sztychy Trippa, ukazał się już po śmierci pisarza. Obrazy nie są jednak ilustracją wierszy, ponieważ od początku wspólny projekt artystów był pomyślany jako dialog między słowem a obrazem. Sztychy przedstawiają oczy malarzy, poetów, pisarzy i przyjaciół. Nawiązują do motywu przewijającego się przez całą twórczość Sebalda, przypominają zdjęcia oczu, które pisarz umieścił w powieściach Czuję. Zwrót głowy i Austerlitz.
EDUNEWS.PL: CZŁOWIEK EDUKACJI (ZAGUBIONY) W MEDIACH
Problem imigrantów i uchodźców, który rozgrzewa debatę publiczną niemal w całej Europie, być może powinien również zwrócić naszą uwagę na rolę i miejsce mediów w naszym życiu, a także na edukację medialną, jaką wynosimy (lub nie) ze szkół i jakiej brakuje także w życiu dorosłych użytkowników mediów. Sporo ciekawych wątków i poglądów na ten temat pojawiło się w wypowiedziach zaproszonych gości 25. Jubileuszowego Sympozjum „Człowiek – Media – Edukacja” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Biuletyn Strategie i Top Manager: Mowa jest srebrem, a feedback złotem
Aż 84 proc. pracowników ocenia siebie jako słabo zaangażowanych w pracę. Dodatkowo ponad połowa z nich przyznaje, że przyczynia się do tego brak informacji zwrotnej od przełożonego. Feedback jest kluczem do rozwoju otwartej kultury organizacyjnej.
Edunews: Warsztaty INSPIR@CJE Regio, 21.11.15, Lublin.
Warsztaty stanowią regionalne rozszerzenie dorocznych konferencji z cyklu „INSPIR@CJE - jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?” organizowanych przez Think Global, Edunews.pl i Fundację Think! we współpracy z nauczycielami grupy Superbelfrzy RP. Ponieważ w formule konferencji nie mieszczą się warsztaty, postanowiliśmy zaproponować nauczycielom dodatkowe formy szkoleniowe, które poprowadzą nauczyciele z grupy Superbelfrzy RP.
Teaching&Teacher Training: Warsztaty metodyczne dla lektorów klas IV-VI i gimnazjum ...07-08.11.15
Intensywne warsztaty metodyczne dla lektorów uczących dzieci oraz młodzież z klas wyższych szkół podstawowych (klasy IV-VI) oraz klas gimnazjalnych.
PASE: IX edycja Kapeluszy Lektora Kapelusze SuperStars, 07.11.15, Kraków.
Czegóż tu nie ma! Systemowe motywowanie i młodszych uczniów Oli Komady, niesztampowe aktywowanie par i grup uczniów w wykonaniu Jacka Łaguna i Czesława Kińskiego, mnemotechniki Edyty Madej, nowoczesne technologie w wykonaniu Ani Popławskiej, narzędzia podnoszące efektywność nauczyciela pomysłu Luizy Wójtowicz-Wagi. Poza tym zobaczycie Piotra Steinbricha, Jarosława Kawałka, dr Monikę Cichmińską.
NaukaBezGranic: A Ticket to Birmingham - Interactive show, 30.10.15, Warszawa.
A Ticket to Birmingham is a double act by Richie and Marcel who bring back a series of sketches by Ken Wilson and Doug Case written for the English Teaching Theatre. Students will get a chance to laugh (or not) and get the taste of the English sense of humour Monty Python style. They will also be actively engaged in the show. One of the sketches will be assigned as a pre-show task. We will take you to a British railway station, post office and travel agency as well as Hotel Splendido.
MNODN: Programy własne – jak je pisać i dostosowywać do potrzeb i możliwości uczniów? 06.11.15, K-ów
Uczestnicy poznają podstawy prawne dotyczące pisania programów własnych oraz dostosowywania programów do potrzeb i możliwości uczniów
<<poprzednie [441] 442 443 444 445 446 447 448 449 450 nastepne>>