korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: EUROSTORIE – EUROPEJSKIE HISTORIE SIEĆ ZAUFANIA
Dlaczego starówki tylu europejskich miast tak często są do siebie podobne i wydają się nam znajome, nawet gdy zwiedzamy je po raz pierwszy? Odpowiedzi należy szukać w dziejach Hanzy, założonej w średniowieczu ligi kupców, która na długi czas odcisnęła swoje piętno na europejskich miastach.
EDUNEWS.PL - POCZĄTEK KOŃCA SZKOŁY? (artykuł)
„Edukacja powinna być nieobowiązkowa, choć nadal bezpłatna i ogólnie dostępna” - takie wezwanie przeczytałem ostatnio na jednym z portali społecznościowych. Zaraz potem natrafiłem na pełną emocji refleksję nauczycielki o trudnych relacjach z uczniami, dalej o toksycznych rodzicach, a także o braku zrozumienia dla kondycji nauczyciela we współczesnym świecie.
EDUNEWS.PL - REWOLUCJA W GLOBALNEJ EDUKACJI - WŁĄCZ POZYTYWNE WIBRACJE (artykuł)
Jako nauczyciel codziennie zastanawiam się po co idę do klasy, czego powinni nauczyć się moi uczniowie, czego powinnam nauczyć się ja sama. Sprawy oczywiste, a jednak nie do końca. Dzisiaj wiem, że wolę zapalić choć jedną iskierkę w tych dziesiątkach wpatrzonych we mnie oczu niż mieć 100% zdawalności klasy na teście ósmej klas
ELI & ET TOI: Gry i lektury językowe ELI zakupisz z 20% rabatem.
Od soboty do niedzieli gry językowe ELI zakupisz z 20% rabatem od cen katalogowych.
EDUNEWS.PL - SNAPCHAT: NARZĘDZIE, KTÓRE SPRAWIA, ŻE EDUKACJA JEST BARDZIEJ WOW! (artykuł)
Chciałbym podzielić się doświadczeniem dotyczącym aplikacji Snapchat i jej używania jako narzędzia edukacyjnego. Przyznam szczerze, że od małego pasjonowały mnie gadżety technologiczne. Powszechny dostęp do Internetu przyjąłem z wielką radością. Bardzo cieszyły mnie te chwile, gdy obserwowałem, że Internet zaczyna realnie łączyć ludzi budować społeczności – najpierw widziałem to na Naszej Klasie, później na Facebooku. Portale te stały się dla mnie naturalnym obszarem funkcjonowania i byłem w nich od początku aktywnym użytkownikiem.
NaukaBezGranic: New Year Time Fun & Games, 11.01.2019, Warszawa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
Lente: (Przed)świątecznie – do czytania, do smakowania, do zobaczenia!
Czekając na Dzieciątko i rodzinny czas, poczytaj o włoskich losach świętego Mikołaja, o których pisze Magda Śliwińska. Ja poza dekoracją choinki i kuchennym szaleństwem muszę jeszcze spakować się na coroczny wyjazd do Izraela (bardzo polecam spędzanie tam Sylwestra, jeśli jesteś takim samym nudziarzem, jak ja ;–) ). Może i tym razem zabiorę dzieciaki do Nazareth Village – eksperymentalnego muzeum pod gołym niebem, pokazującego, jak wyglądało życie w Galileli w czasach Chrystusa. Jeśli jesteś go ciekawy, obejrzyj zdjęcia, które zrobiliśmy tam w zeszłym roku!
Blog Brit it!: 10 różnic między Świętami w Anglii i Polsce
Kiedy Brytyjczycy otwierają prezenty? Jakie potrawy goszczą na ich stołach? Czym jest "Christmas cracker"?
<<poprzednie [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nastepne>>