korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Pearson: Język obcy ukierunkowany zawodowo (JOZ) - szkolenie wideo na dziś.
Nasz ekspert, Anna Abramczyk, w przystępny sposób wyjaśnia założenia i cele nauczania języka obcego w kształceniu zawodowym oraz podaje przydatne wskazówki, z jakich materiałów edukacyjnych mogą korzystać nauczyciele języków obcych uczący tego nowego przedmiotu.
Goethe-Institut: Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni. Muzeum Woli w Warszawie 05.08-21.12.14
Przypadająca w 2014 roku siedemdziesiąta rocznica powstania warszawskiego jest okazją do historycznej refleksji nad tzw. rzezią Woli, która nie doczekała się dotychczas szerokiego omówienia i interpretacji; nie istnieje także wystarczająco w świadomości samych warszawiaków. Istotą wystawy „Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni“ jest spojrzenie na to wydarzenie jako na zbrodnię, za którą nikt nie został skazany. Autorzy wystawy, przedstawiając prawne aspekty tragicznych wydarzeń, stawiają tezę o możliwości zakwalifikowania tzw. rzezi Woli jako zbrodni przeciwko ludzkości.(materiał informacyjny Muzeum na Woli)
EDUNEWS.PL: TRENDY ISTOTNE DLA SZKÓŁ
Na edukację w Polsce oddziałują takie same trendy jak na szkolnictwo w innych krajach zachodnich. Wcześniej czy później nowe idee i metody dotrą także do naszego kraju. Co będzie wpływało na edukację i metody kształcenia za rok, za dwa, za pięć lat? Jak może zmienić się środowisko edukacyjne? (Inspiracje 2014).
Impreza urodzinowa "La Rivisty", 13.09.14, Rozalin.
"La Rivista" kończy za miesiąc dwa lata! Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie na huczną imprezę urodzinową, która odbędzie się 13 września w Rozalinie pod Warszawą, w pięknie położonej, zabytkowej willi z ogrodem, w ramach Zlotu Miłośników Włoskiej Motoryzacji ForzaItalia 2014. Przez cały dzień będzie tam trwał wielki włoski piknik, zaś od godziny 18 do godziny 20 - nasza LaRivistowa festa.
EDUNEWS.PL: W POSZUKIWANIU NOWEJ KULTURY UCZENIA SIĘ
Z jednego z niedawnych badań wynika, że uczniowie lubią się uczyć, ale nie lubią chodzić do szkoły. Dość niepokojące... To powinno nas skłonić do zastanowienia, czy nie powinniśmy poszukiwać nowych metod i technik uczenia, żeby uczniom chciało się przychodzić do szkoły i tu właśnie zdobywać wiedzę. O tym, jak dążyć do tej zmiany rozmawiano podczas konferencji „INSPIRACJE 2014 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?“ (Warszawa, 3-4 lipca 2014) (Inspiracje 2014).
EDUNEWS.PL: O SKUTECZNOŚCI NARZĘDZI TIK W EDUKACJI
Skuteczność edukacji jest (powinna być) oczkiem w głowie nauczycieli, dyrektorów i szkoły. Pisze się i mówi o niej oraz o jakości kształcenia wiele od szeregu lat. A ich wartość spada. Jak podnieść efektywność kształcenia? Czy skuteczność szkoły poprawi stosowanie nowoczesnych technologii TIK? Czy one aktywizują uczniów we właściwym kierunku? Czy motywują do pracy i wysiłku oraz poprawią jej jakość i skuteczność?
British Council i Multikino: Brytyjski teatr na dużym ekranie
British Council i Multikino rozpoczynają drugi sezon współpracy przy organizacji pokazów brytyjskich sztuk teatralnych na ekranach kin w całej Polsce. Pokazy dają polskiej publiczności możliwość uczestnictwa w retransmisjach najlepszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich, w tym: National Theatre, Royal Opera House oraz English National Opera.
Goethe-Institut: Wehikuł czasu – W rubryce „Na styku“ o zaskakujących i fascynujących skansenach.
Za skansenami – podobnie jak za muzeami regionalnymi – ciągnie się opinia miejsc skrajnie nudnych. Jak bardzo jest to opinia krzywdząca, może nas przekonać Skansen Regionalny z Miasteczkiem Galicyjskim w Sądeckim Parku Etnograficznym. Za tą dość długą nazwą kryje się jedno z najbardziej zaskakujących i fascynujących miejsc, na jakie możemy się natknąć podczas zwiedzania Sądecczyzny.
<<poprzednie [601] 602 603 604 605 606 607 608 609 610 nastepne>>