korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - NAUCZYCIEL ROKU 2018 (artykuł)
Przemysław Staroń, nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze oraz historii sztuki w II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Sopocie został Nauczycielem Roku 2018! Serdeczne gratulacje!
GOETHE INSTITUT: DYSKUSJA PANELOWA - SZTUKA W DOBIE SZTUCZNEJ INTELIGENCJI
Twórczość uznaje się za najbardziej ludzką z ludzkich kompetencji. W procesach twórczych obecnie coraz częściej uczestniczą komputery, systemy wizualizacji, maszyny wykorzystujące sztuczną inteligencję. Jakie relacje łączą je z artystami? Jak najnowsza technika zmienia pole sztuki i kultury?
NaukaBezGranic: Halloween, warsztat dla grup z nauczycielem, 26.10.18, W-wa
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - PUNKT ZWROTNY W EDUKACJI (artykuł)
Doświadczany w wielu obszarach kryzys edukacji, zbliża nas do momentu przekroczenia punktu krytycznego w rekonstruowaniu funkcjonującego od ponad stu lat modelu „bismarckowskiej” szkoły. To wynik rozwoju ludzkiej świadomości, hierarchii osobistych wartości, przekonań oraz wiedzy i inteligencji pedagogicznej w rozumieniu istoty edukacji w postindustrialnej rzeczywistości.
GOETHE INSTITUT: FILM I ROZMOWA SYSTEM ERROR. JAK KOŃCZY SIĘ KAPITALIZM?,
Według Floriana Optiza, reżysera filmu „System error. Jak kończy się kapitalizm?”, system ten znajduje się dziś w kryzysie, lecz można znaleźć pewne wyjście z tej sytuacji. Zapraszamy na jedyną projekcję filmu w Polsce.
ETS Global: Live Demo: how can students use TOEIC OLPC to prepare for the TOEIC...25th Oct
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
EDUNEWS.PL - KTO PYTA, TEN UCZY (artykuł)
Jakiego rodzaju pytania zadaje nauczyciel/-ka podczas lekcji uczennicom i uczniom? Przeważnie są to pytania zamknięte, sprawdzające wiedzę. Nauczyciel chce się dowiedzieć, czy uczniowie opanowali materiał i ewentualnie jeszcze raz go powtórzyć, żeby był lepiej utrwalony.
BRITISH COUNCIL: National Theatre Live: Frankenstein, 30.10.18, cała Polska
British Council i Multikino zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a („Trainspotting”, „Slumdog Millionaire”, „Steve Jobs”), prezentowane w ramach cyklu National Theatre Live. Słynny brytyjski reżyser po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję „Frankensteina". Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London's Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do kin na całym świecie.
<<poprzednie [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nastepne>>