korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Il Ponte & Via Giulia: Włosi. Życie to teatr. Nowa książka Macieja Brzozowskiego.
Maciej Brzozowski trafnie i z humorem opisuje ich wady i zalety, tłumaczy zawiłą historię Półwyspu Apenińskiego, wyjaśnia, jak powstały Włochy i zastanawia się czy można używać słowa „Włosi” w odniesieniu do obywateli tego młodego, bo liczącego niespełna dwieście lat narodu, tak bardzo różniących się między sobą, że nie sposób ich w jakikolwiek sposób zaszufladkować. I kończy książkę rozdziałem arcyciekawym: „Moje Włochy” to jego subiektywny przewodnik po najpiękniejszych miejscach Włoch, daniach, filmach, muzyce, ale i ludziach, bohaterach tej książki.
ANGIELSKIE WARSZTATY DLA DZIECI WE WROCŁAWSKIM ZOO OD BRITISH COUNCIL OD 24.05.14.
Czy wiesz, że nie ma dwóch identycznych zebr ani tygrysów? Wyjątkowe wzory pasków na sierści to nie jedyna cecha łącząca te gatunki. British Council zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat z rodzicami na bezpłatne anglojęzyczne warsztaty we Wrocławskim ZOO (w sobotę, 24 maja), podczas których pod opieką lektora poznają najważniejsze fakty z życia egzotycznych zwierząt.
EDUNEWS.PL: ZANIM ZACZNIESZ NAGRYWAĆ
Film jest niewątpliwie jedną z najczęściej wykorzystywanych form edukacyjnych. Był, jest lub będzie podstawowym nośnikiem treści merytorycznych małych (RoZoom na Kulturę), dużych (Mapa Przemian) i ogromnych projektów (np. Khan Academy) edukacyjnych. Lubią go uczniowie ponieważ daje im wielką swobodę ekspresji, coś, czego dość rzadko doświadczają na samych zajęciach. Warto zadać im projekt, którego rezultatem będzie film związany z tematem zajęć. Mamy co najmniej setki dowodów na to, że potrafią stworzyć filmowe perełki
Akademia Active Citizens zaprasza na warsztat „Płeć w mieście”, 31.05-01.06.14, Gdańsk.
Warsztat jest dedykowany tematyce płci społeczno-kulturowej na tle zagadnień dotyczących miasta, takich jak prawo do miasta, różne formy aktywności i sprawczości, standard życia mieszkanek i mieszkańców, oraz budżetowanie pod kątem płci.
Il Ponte & Via Giulia: Parkowanie z książką. Wydawca magazynu "La Rivista" partnerem akcji.
Wydawca magazynu "La Rivista", firma Draft Publishing, została partnerem akcji organizowanej przez Pałac Królewski w Wilanowie: "Parkowanie z książką". Potrwa ona do końca wakacji. "Parkowanie z książką" to program organizowany cyklicznie od 2005 roku, promujący czytelnictwo wśród gości odwiedzających ogrody historycznej rezydencji królewskiej w okresie wakacyjnym. Zachęcamy do spędzania miłych chwil z lekturą w pięknej scenerii ogrodów wilanowskich. Regał z książkami do wypożyczenia (wśród nich "Spokojny chaos" Sandra Veronesiego oraz magazyn "La Rivista"!) będzie znajdował się przy wejściu do ogrodów; z książkami można będzie swobodnie wędrować po parku.
British Council: Ryszard Kapuściński Award for literary reportage...
The Award is a form of distinction and promotion of the most worthwhile reportage books which touch on important contemporary issues, evoke reflection, and deepen our knowledge of the world of other cultures. The Award is intended to pay posthumous homage to Ryszard Kapuściński - eminent reporter, journalist, publicist and poet. The British Council is one of the partners of this award.
EDUNEWS.PL: UCZEŃ JAKO PRZEDMIOT CZY PODMIOT PROCESU DYDAKTYCZNEGO
Pomysłów na wprowadzenie zmian w edukacji jest wiele, jak też wiadomo wiele dróg prowadzi do Rzymu. Próbując je sklasyfikować można wyróżnić dwa najczęściej spotykane modele edukacyjne, w zależności od tego, gdzie w szkole jest miejsce ucznia
CAMBRIDGE ENGLISH ROZSZERZA SIEĆ CENTRÓW EGZAMINACYJNYCH W POLSCE
O uznane certyfikaty językowe Cambridge English, takie jak First, Advanced czy Proficiency, można ubiegać się w blisko 40 autoryzowanych centrach w całym kraju.
<<poprzednie [621] 622 623 624 625 626 627 628 629 630 nastepne>>