korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL : OTWARTOŚĆ NIE POWODUJE BEZPRAWNEGO ZACHWIANIA RYNKU PODRĘCZNIKÓW.
Wydawcy podręczników szkolnych straszą potencjalnych członków konsorcjum realizującego projekt „E-podręczniki kształcenia ogólnego” pozwami z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji. Pismo to nie zostało dotychczas upublicznione. W piśmie adresowanym do uczelni publicznych prawnicy reprezentujący największych wydawców podręczników szkolnych, m.in. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, zarzucają podmiotom realizującym projekt e-podręczniki naruszenie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji („ustawa o znk”) oraz ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów („ustawa o okik”)
Wydawnictwo Italicus: Buon appetito! czyli kuchnia po włosku!
Kuchnia włoska proponuje bardzo bogate menu – zarówno gastronomiczne jak i językowe. W ten sposób powstał pomysł stworzenia książek do nauki języka włoskiego niejako „od kuchni”. Poniższe pozycje nie tylko pomogą w przygotowaniu smacznych dań, ale posłużą utrwaleniu struktur gramatycznych, słownictwa, poznaniu ciekawostek, wyrażeń idiomatycznych i powiedzeń odnoszących się do jedzenia i wszystkiego co z nim związane.
EDUNEWS.PL: E-PODRĘCZNIKI MAJĄ SZANSĘ NA SUKCES.
Projekty powinny być krytykowane i to jak najwcześniej, bo to pozwala uniknąć potknięć. Ale z drugiej strony najbardziej dziwi mnie mówienie „znów się nie uda”, zanim się zaczęło. Wydaje mi się, że każdy projekt jest inny. Na każdym coraz więcej się uczymy. Projekt epodreczniki ma szanse na sukces. Ale pod jednym warunkiem: że eksperci przekonają nauczycieli, że warto wykonać krok w kierunku Cyfrowej Szkoły
deDOMO: konferencja dla lektorów i nauczycieli, 20.10.2012, Warszawa.
Pierwsza branżowa, deDOMOwa konferencja dla lektorów i nauczycieli! I to już niebawem, w sobotę 20 października, w Warszawie. Liczba miejsc bardzo ograniczona, więc naprawdę kto pierwszy, ten lepszy! I tylko max dwoje lektorów z jednej instytucji!
Goethe Institut w Warszawie: Zbrodnia w bibliotece – konkurs kryminalny z filmem, do 31.10.12.
Przestępstwa, śledztwa, detektywi, zaskakujące zwroty akcji… Lubicie takie klimaty? Przy okazji naszej wystawy możecie wczuć się w rolę autora kryminałów. Wystarczy wziąć udział w naszym mini-konkursie i dokończyć historię, której początek przedstawiamy powyżej.
EDUNEWS.PL: UCZYĆ SIĘ BĘDĄC POŁĄCZONYM.
W przyszłym roku w Polsce odbędzie się X Światowa Konferencja na temat Komputerów w Edukacji – WCCE 2013 (2-5 lipca 2013 r.). Jest to jedna z najważniejszych edukacyjnych konferencji międzynarodowych. Jej uczestnicy będą się zastanawiać, jak spowodować, by dzisiejsi uczniowie, cały czas połączeni z siecią i za jej pośrednictwem – między sobą i z innymi osobami, wykorzystywali technologię i ten stan swojej świadomości do pogłębiania i poszerzania swojego kształcenia się
Goethe Institut w Warszawie: październik pod znakiem kryminału.
Dni stają się coraz krótsze i bardziej mroczne – dlatego u nas październik będzie pod znakiem kryminału. Jeszcze do niedawna powieść kryminalną traktowano zdawkowo jako literaturę trywialną. Jednak obecnie gatunek ten przeżywa prawdziwy boom zarówno w Polsce jak i w krajach niemieckojęzycznych.
EDUNEWS.PL: GIMNAZJA TAK, ALE NIE TAKIE.
Argumentem na korzyść istnienia gimnazjów nie może być tylko przeciwstawianie się propozycjom polityków, składanym pod wyborców, których na ogół przekonuje donośność i częstotliwość powtarzania argumentów. W artykule "Znów te gimnazja…" istnienie gimnazjum jest wsparte głębszymi argumentami, ale czy rzeczywiście jest to szkoła na miarę oczekiwań społecznych, świątynia wiedzy i nauki, przyciągająca i angażująca dzisiejszych uczniów, zwłaszcza ich mózgi, przygotowująca ich na wyzwania, a więc w tym również na wybory, teraz i w przyszłym życiu zawodowym oraz osobistym – mam wątpliwości
<<poprzednie [741] 742 743 744 745 746 747 748 749 750 nastepne>>