korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - DZIECI I MŁODZIEŻ W SIECI (artykuł)
Dzieci w sieci najczęściej oglądają wideo, słuchają muzyki lub komunikują się ze znajomymi. Tylko co dziesiąty nastolatek może pochwalić się twórczym wykorzystaniem narzędzi online. 65% uczniów nigdy lub prawie nigdy nie rozmawiało z nauczycielem o aktywności w internecie. To wybrane wnioski z badania EUKidsOnline 2018 prowadzonego pod kierunkiem prof. Jacka Pyżalskiego (UAM) w partnerstwie z Fundacją Orange. W nowym roku szkolnym dzieci w blisko 975 szkołach będą uczyć się z Fundacją Orange mądrze i twórczo korzystać z technologii.
NaukaBezGranic: Traditional Ireland ; Ceili Dancing, 18.10.18, Warszawa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
Lente - magazyn śródziemnomorski: Artykuł-manifest antologii "Metamorfozy"
Artykuł-manifest. Ode mnie dla Ciebie. To on otwiera antologię Metamorfozy, ale dostępny jest także dla wszystkich w Internecie. Czy Ty i ja możemy być ludźmi Śródziemnomorza? O tym czytaj w tekście Nasze Morze w nas.
GOETHE INSTITUT: MONTAGS FILM KLUB - „RADIO HEIMAT – DAMALS WAR AUCH SCHEISSE!“, 8.10.18, Warszawa
„Radio Heimat“ w reżyserii Matthiasa Kutschmanna to szalona, barwna komedia, która przenosi nas w lata 80-te do Zagłębia Ruhry.
EDUNEWS.PL - PROJEKTY UCZĄ: SZKOLNA WYCIECZKA (artykuł)
Podróże kształcą. Wiadomo nie od dziś. Już podczas przygotowań do wyprawy możemy nauczyć się wielu praktycznych i potrzebnych w życiu rzeczy. Organizacja wycieczki zagranicznej to jeszcze większe przedsięwzięcie – i nauczyciel i uczniowie mogą wykorzystać swoją wiedzę i rozwinąć wiele umiejętności. Portal Komisji Europejskiej ConsumerClassroom.eu zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w Konkursie Międzyszkolnym 2018.
BRITISH COUNCIL: Wystawa: Krem i czekolada, 29.09-29.10.18, Warszawa
Krem i czekolada to wystawa wokół wspomnień pracownic fabryk Wedla i Polleny-Uroda z lat 1950-1989.
GOETHE INSTITUT: REWOLUCJE / REVOLUTIONEN, 05.10 - 30.11.18, Warszawa
Jesienią zajmiemy się zagadnieniem „rewolucji”. Ale nie mamy na myśli żadnej konkretnej rewolucji, chociaż w Niemczech będą odbywały się w tym roku obchody rocznicy Rewolucji listopadowej 1918 roku. Chcemy przedstawić wybrane rewolucyjne idee w polityce, sztuce czy technice dawniej i dziś.
EDUNEWS.PL - DESIGN THINKING W SZKOLE Z KLASĄ (artykuł)
Design thinking (DT, ang. design – projektować, think – myśleć) to metoda polegająca na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w oparciu o pogłębioną diagnozę oczekiwań i potrzeb odbiorców. Narodziła się w latach 60. XX w. w Stanach Zjednoczonych, a dzięki swojej uniwersalności stosują ją zarówno start-upy, jak i największe międzynarodowe korporacje. W Polsce jeszcze kilka lat temu niewiele osób ją znało. Dziś zainteresowanie DT stale rośnie. Jak tę metodę przenieść na grunt polskiej szkoły? I dlaczego warto?
<<poprzednie [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nastepne>>