korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: MARATONY REDAKCYJNE DLA WIKIPEDII, 20.09,18, Warszawa
W ramach projektu „Eurostorie – europejskie historie” zapraszamy na dwie sesje redakcyjne dla redaktorów Wikipedii i wspólne pisanie wikipediowych haseł poświęconych europejskim wynalazkom, wspólnym tradycjom i wierzeniom – od miśnieńskiej porcelany i piwa z Pilzna, przez ideę spółdzielni czy urlopów w uzdrowiskach, po legendy o Liczyrzepie i bajki Andersena.
EDUNEWS.PL - KONSTRUOWANIE WIEDZY - CN KOPERNIK DLA SZKÓŁ (artykuł)
Najlepiej uczymy się w działaniu. Samodzielne próby rozwiązania konkretnego problemu czy osiągnięcia określonego celu angażują nasze emocje, motywują do wysiłku i pomagają trwale poszerzyć wiedzę oraz rozwijać nasze umiejętności. Ucząc się w ten sposób sami konstruujemy swoją wiedzę, zamiast przyswajać ją w gotowej postaci. Wybór słów jest tu nieprzypadkowy - w nowym roku szkolnym proponujemy nauczycielom korzystanie na lekcjach z idei konstrukcjonizmu. Rozmawialiśmy o niej z edukatorami podczas tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać w Centrum Nauki Kopernik.
NaukaBezGranic: Improv Comedy: Keep Going, Expectaion and Surprise , 05.10.18, W-wa
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - RUSZA SZKOŁA - CZAS PRÓBY I NOWYCH WYZWAŃ (artykuł)
Startujący rok szkolny będzie czasem próby i wyzwań dla szkół, samorządów, rodziców i uczniów. A to dlatego, że w 2019 do następnego etapu edukacyjnego będą aplikować uczniowie klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych.
BRITISH COUNCIL: MOOC English for the Workplace - kurs online, 3-30.09.18
Platforma Future Learn i British Council zapraszają do więcia udziału w bezpłatnym kursie online English for the Workplace, rozpoczynającym się 3 września 2018 roku.
NaukaBezGranic: Improv Comedy: Keep Going, Expectaion and Surprise , 28.09.18, W-wa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - OD DYREKTORA DLA DYREKTORÓW (artykuł)
Początek roku szkolnego zawsze skłania do refleksji osoby pracujące w szkole lub mające częsty kontakt ze szkołą. Z reguły jako pierwszy/pierwsza listy do nauczycieli i dyrektorów pisze Minister Edukacji, aby jakoś osłodzić nauczycielom ciężki los, który zazwyczaj szykuje dyrektorom i nauczycielom właśnie to ministerstwo i podległe mu urzędy. Ale dziś chcieliśmy zamieścić inny list - od dyrektora szkoły, Jarosława Pytlaka, do innych dyrektorów szkół. To dobry komentarz tego, co wydarzyło się w szkołach w ostatnich miesiącach.
EDUNEWS.PL - SZKOŁY, KTÓRE UCZĄ CIEKAWIEJ I SKUTECZNIEJ (artykuł)
Czy szkoły mogą rozwijać umiejętność uczenia się, przedsiębiorczość i kreatywność u uczniów i uczennic? Czy potrafią uczyć młodych ludzi twórczego rozwiązywania problemów, myślenia analitycznego i krytycznego, odpowiedzialności i samodzielności? Centrum Edukacji Obywatelskiej od blisko 25 lat pomaga szkołom uczyć lepiej i skuteczniej przygotowywać młodzież do dorosłego życia. W nowym roku szkolnym uruchamia ponad 20 programów edukacyjnych, które rozwijają praktyczne umiejętności młodych ludzi, pożądane na rynku pracy.
<<poprzednie [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nastepne>>