korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE-INSTITUT: WARUNKI PRACY W BRANŻY ARTYSTYCZNEJ MUZYKA FAIR TRADE
Wielu artystów należy do prekariatu. Tylko dla niewielu sztuka stanowi źródło utrzymania. Inicjatywy przyznające wyróżnienia tym wydawnictwom muzycznym, które proponują artystom godne warunki współpracy, a także certyfikaty fair trade dla wytwórni płytowych pokazują, że sprawiedliwy łańcuch wytwarzania wartości jest możliwy.
EDUNEWS.PL: MUR KOMUNIKACYJNY? (artykuł).
Komunikacja pomiędzy szkołą i rodzicami chyba ciągle kuleje. Z różnych przyczyn. Z jednej strony mamy do dyspozycji pełen zestaw narzędzi komunikacyjnych, żeby wspomnieć tylko e-dzienniki, telefony, e-maile, coraz częstsze serwisy społecznościowe, no i oczywiście spotkania i rozmowy w szkole. Z drugiej – zbyt rzadko je wykorzystujemy. A może i zbyt wąsko, zbyt sztampowo
British Council: „Dormitorium śladów” Braci Quay, do 27.04.19, Lublin.
Wystawa Braci Quay „Dormitorium śladów” jest prezentacją twórczości wybitnych twórców animacji lalkowej i przedmiotowej, a także scenografii teatralnych i operowych, autorów projektów graficznych i ilustracji. Bracia Quay od 40 lat tworzą unikalne i innowacyjne filmy animowane, które charakteryzuje niezwykła dbałość o detal, zniewalające potraktowanie koloru i faktury, idealny montaż i niezwykłe wyczucie muzyczne, odrealniona atmosfera z pogranicza jawy i snu, a także niekonwencjonalne podejście do narracji.
ELI & ET TOI: Des idées pour des chansons! Nowe scenariusze poziom A2 dzieci.
Zapraszamy także romanistów do zapoznania się nowymi scenariuszami zajęć z języka francuskiego na dwu poziomach trudności językowej. Proponowane materiały zorientowane są na wykorzystanie piosenek w nauce języka francuskiego.
EDUNEWS.PL: BEZPIECZNY INTERNET (artykuł).
Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. To zawsze czas, w którym szczególnie bliska powinna być nam ta tematyka. Obserwujemy wzmożoną aktywność nauczycieli, wychowawców, edukatorów i rodziców. Wszystkie te działania mają jeden cel, by uświadamiać uczniów, ale i ich rodziców jak korzystać z Internetu, z nowoczesnych technologii, jak wyposażyć dzieci i młodzież w kompetencje cyfrowe bez narażania ich na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem w sieci. Co robić, aby spopularyzować wśród uczniów bezpieczeństwo w sieci?
MM Publications: Nowa Podstawa Progr.– ile języka angielskiego na języku i...webinarium, 25.04.19
Zapraszam Państwa na cykl bezpłatnych webinariów, w których odczarowuję trudności Nowej Podstawy Programowej dla szkół ponadpodstawowych, zachęcam do wypróbowania nowych technik i materiałów i dzielę się swoim doświadczeniem z pracy z dziećmi i młodzieżą.
ELI & ET TOI: Nowe scenariusze lekcji - Portrety zwierząt, język niemiecki.
Na stronie Teaching Tips znaleźć można nowe, darmowe materiały do nauki głównych języków obcych. Tym razem proponowane scenariusze zajęć zorientowane są na rozumienie tekstu pisanego oraz własną produkcję pisemną ucznia.
Österreich Institut Kraków: Niesamowite wakacje w Wiedniu, zgłoszenia do 26.04.19
Wsiąść do pociągu nie byle jakiego! A do tego -w kierunku Wiednia.Pojedź z nami, poznaj Wiedeń ! 07-13 lipca 2019. A zwiedzaniom nie będzie końca. Dla chętnych w wieku od 14 do 26 lat, liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia do 26 kwietnia.
<<poprzednie [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nastepne>>