korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
deDOMO: Specjalne, deDOMOwe warsztaty dla rodziców i dzieci - już od czerwca.
Zaproszenie do nowej inicjatywy: wspólnie ze Stowaszyszeniem PASE planujemy przeprowadzić specjalne, deDOMOwe warsztaty dla rodziców i dzieci. Chcemy je organizować bezpośrednio w szkołach językowych, przedszkolach i innych zainteresowanych instytucjach. Wszelkie szczegóły na życzenie – prosimy tylko o kontakt mejlowy lub telefoniczny . A ruszamy już od czerwca!
EDUNEWS.PL: SZUKAJMY NOWEGO MODELU OCENIANIA
Wydaje mi się, że szkoła powinna czerpać więcej z praktyk rynkowych w obszarze oceniania postępów uczniów i ich kompetencji. Pracownik na etacie czy osoba pracująca na własny rachunek nie są oceniani przez kontrahentów jedynie za ogólną wiedzę, która posiadają. Bardziej za umiejętności oraz wiedzę specjalistyczną wysokiej jakości. Czy skala od „pały“ do oceny celującej pozwala nam faktycznie ocenić umiejętności ucznia, czy tylko nadaje mu określoną „łatkę“?
British Council, Onet.pl i the British School: Premier Skills- konkurs wiedzowo-językowy do 01.07!
Masz ochotę przyprawić piłkarskie emocje dawką adrenaliny? Zapraszamy do konkursu Premier Skills English - Treasure Hunt, w którym do wygrania są 3 tablety Samsung Galaxy!
Nowości wydawnicze ELI, ET TOI: Grammatica d'uso della lingua italiana + CD.
Prosty i przyjazny podręcznik prezentujący w zwięzłej i przystępnej formie najważniejsze zagadnienia gramatyki języka włoskiego.
EDUNEWS.PL: NADCHODZI KRES NAUCZYCIELSKIEJ SIELANKI?
Nie powinno być w demokracji miejsca na przywileje wybranych grup zawodowych czy społecznych. Nowelizacji Karty Nauczyciela domagano się już wielokrotnie. Dlaczego władzy nie przeszkadzają własne przywileje finansowe i emerytalne innych grup zawodowych? Czy tym razem padnie Karta Nauczyciela?
Nowela.pl: MobileA1 - podręcznik zatwierdzony przez MEN dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Polska edycja "Mobile" A1 została opracowana z myślą o potrzebach polskich uczniów, rozpoczynających naukę języka francuskiego w szkole ponadgimnazjalnej od podstaw w wymiarze 2 godzin lekcyjnych tygodniowo oraz z uwzględnieniem nowych wymogów programowych i egzaminacyjnych, określonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zawartość książki umożliwia realizację podstawy programowej IV.0, a jednocześnie daje możliwość systematycznego przygotowywania do egzaminu maturalnego.
EDUNEWS.PL: TWORZYSZ BELFRZE?
Przeczesując internet i prasę edukacyjną zastanawiam się cały czas czego brakuje w edukacji polskiej, jaki jest wspólny mianownik mizerii i niepowodzeń wszystkich szczebli nauczania? Czy da się tak jednoznacznie określić to jedno coś? Moim zdaniem da się. To TWÓRCZOŚĆ.
Goethe-Institut w Warszawie: Harun Farocki - Wystawa, 12.05.–19.08.2012.
Wystawa Harun Farocki pierwszy raz w Warszawie to pierwsza tak obszerna prezentacja prac artysty Polsce, pokazująca przekrojowo najważniejsze obszary jego zainteresowań. Jej głównym elementem jest Deep Play (2007) – dwunastokanałowa instalacja stworzona dla Documenta 12 , w której Farocki, wykorzystuje materiały relacji telewizyjnej z finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej, tworząc wielowymiarowy dokument spektaklu.
<<poprzednie [811] 812 813 814 815 816 817 818 819 820 nastepne>>