korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: Z EDUKACYJNĄ WIZYTĄ W LONDYNIE
Miałam okazję zobaczyć, jak wygląda edukacja w Londynie, odwiedzając kilka szkół podstawowych oraz jedno przedszkole. We wszystkich tych placówkach pojawiało się kluczowe słowo: „responsibility” (odpowiedzialność) – i to w każdej kwestii: nauki, zainteresowań czy odpowiedniego stroju na podwórko
EDUNEWS.PL: CZY EGZAMINY W POLSCE NIE ZDAJĄ EGZAMINU?
System egzaminów – szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy – wymaga naprawy, głównie z uwagi na niewłaściwy sposób układania testów i błędy popełniane przy ich sprawdzaniu. Słaba kontrola komisji egzaminacyjnych sprawia, że wśród świetnych egzaminatorów bez trudu i bez konsekwencji trwają także ci nierzetelni – czytamy w raporcie Najwyższej Izby Kontroli poświęconym egzaminom w oświacie
Nowela.pl: Ogólnopolski Festiwal Teatralny dla Licealistów w Poznaniu, 30-31.05.15!
Drameducation - Centre international de théâtre francophone en Pologne, L’Institut Français de Pologne, Le lycée „Marcinek” de Poznan et la maison d’édition Nowela ont le plaisir de vous inviter à participer à: La 1ère édition du Festival National de Théâtre Francophone pour Lycéens.
La Rivista: La citta'. Miasto. Czeka nas pasjonująca podróż! Nowy numer już w sprzedaży.
Razem przyjrzymy się Neapolowi od dołu (Napoli Sotterranea), a Toskanii z góry ("Miasto od strony nieba"). Poznacie włoskie marzenia o ideale (wybierając się do Pienzy, ale nie tylko!), przyjrzycie Rzymowi Piranesiego, Zamościowi i Weronie. Razem z zawodowym fotografem odkryjecie tajniki wspaniałych zdjęć z wakacji spędzonych we włoskich miastach, a w towarzystwie naszej redakcji przewertujecie najlepsze przewodniki po Italii. Oczywiście, poza tymi tematami, czeka na Was dużo, dużo więcej… Nic, tylko zamawiać i czytać! :)
Nowość CLE: 13 a table!
13 des plus grands auteurs français actuels pour 13 nouvelles autour d'un thème commun: un repas. Intrigues policières, réunions de famille qui dérapent, retrouvailles inattendues... Du noir, de la tendresse, de l'humour, de l'absurde, à chacun sa recette.
EDUNEWS.PL: WYZWANIA NAUCZANIA (NIE TYLKO) WCZESNOSZKOLNEGO
Dlaczego musimy zadbać o wysoką jakość edukacji wczesnoszkolnej? To trochę pytanie retoryczne, gdyż przecież wszystkim nam zależy i zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest to etap edukacji, jak wiele mogą najmłodsi uczniowie zyskać i jak wiele mogą oni stracić, jeśli w sposób nieodpowiedni będziemy dzieci w ten proces uczenia (się) wprowadzać – mówiła prof. Małgorzata Żytko otwierając konferencję Inspiracje Wczesnoszkolne 2015
MNODN: Współpraca z rodzicami w przypadku agresywnych zachowań dzieci i młodzieży, 16.05.15, Kraków.
Szkolenie ma na celu uwrażliwienie uczestników formy doskonalenia zawodowego na określenie warunków współpracy rodziców i nauczycieli, sposobów jej budowania, przekraczania pojawiających się w takcie współpracy trudności. Ważne jest też uświadomienie sobie podziału zadań, kompetencji i zakresu odpowiedzialności każdej ze stron.
ETS Global: Ostatnie otwarte warsztaty ETS Global tej wiosny, 16.05.15, Gdańsk.
Do kogo skierowane jest zaproszenie? Do wszystkich osób zainteresowanych współpracą z ETS, właścicieli szkół językowych, szefów i kierowników Studium Języków Obcych, dyrektorów metodycznych, lektorów szkół językowych i lektorów prowadzących własną działalność gospodarczą oraz do osób zainteresowanych wykorzystaniem egzaminów ETS w projektach unijnych.
<<poprzednie [451] 452 453 454 455 456 457 458 459 460 nastepne>>