korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
IL PONTE poleca: Włoskie koncerty w w Filharmonii Narodowej.
W tym tygodniu polecamy Państwu włoskie koncerty w Filharmonii Narodowej.
EDUNEWS.PL: Nie ma jednej strategii uczenia się
Kluczowa wiedza dotycząca problematyki uczenia się to tzw. wiedza parasolowa; pochodząca ze skumulowania rezultatów wielu badań naukowych. Na ich podstawie z całą pewnością można stwierdzić, że nie ma jednej strategii uczenia się, odpowiadającej potrzebom wszystkich ludzi! Spróbujmy dokonać przeglądu tego, co wiemy – w telegraficznym skrócie.
IL PONTE poleca: Roberto Saviano - zbiór tekstów z lat 2004 - 2009
Roberto Saviano zasłynął dzięki wstrząsającej dokumentacji neapolitańskiej organizacji przestępczej, Camorry. Dzisiaj chcemy polecić Państwu zbiór tekstów z lat 2004-2009, opublikowanych w prasie włoskiej, poprzedzonych autorską przedmową.
EDUNEWS.PL: Co z tym uczeniem się?
Uczenie się zostało uznane za jedną z najważniejszych umiejętności ogólnych, obok takich jak: komunikacja, rozwiązywanie problemów, logiczne myślenie, przywództwo, kreatywność, motywacja, praca w zespole. Umiejętności te określa się mianem kompetencji niezależnych od przedmiotu nauczania lub kompetencji interdyscyplinarnych, czy też przekrojowych.
Nowość w LangMarket: Zeszyt testów A1 kl. 1 (wyd. BCedu)
...
IL PONTE poleca:
Na stronie wydawnictwa Czytelnik można nabyć w promocyjnej cenie powieść Morze prawd, niezwykle poczytnego w Italii autora Andrei De Carlo.
EDUNEWS.PL: Analfabetyzm medialny wielkim wyzwaniem
Na temat edukacji medialnej zabrał niedawno głos Barack Obama, prezydent, który z pełną świadomością wykorzystał siłę mediów społecznościowych, aby zwyciężyć w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Warto przytoczyć fragmenty jego wystąpienia na Uniwersytecie Hampton, ponieważ wiele uwagi poświęcił przygotowaniu do korzystania z mediów.
Nowość w LangMarket: studio d A1 (wersja szkolna) tom 1 (wyd. BCedu)
Studio d to nowoczesny, multimedialny kurs do nauki języka niemieckiego w liceum, technikum, na kursach językowych i lektoratach; łatwo można go dopasować do siatki godzin od 100 do 150...
<<poprzednie [891] 892 893 894 895 896 897 898 899 900 nastepne>>