korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Wydawnictwo Macmillan: Lesson planning 2.0 Jak z głową i sercem planować lekcje języka..6.11.19
Planowanie skutecznych i angażujących lekcji jest pewnego rodzaju sztuką. Aby mogło przynieść pożądany efekt, wymaga odpowiednich starań, zabiegów, a przede wszystkim konkretnych etapów, takich jak wprowadzanie i powtarzanie materiału językowego, planowanie pracy uczniów (indywidualnej, w parach i grupach) i udzielanie informacji zwrotnej.
EDUNEWS.PL: UWAGA! CZYTAMY!
Czytanie nie należny do ulubionych czynności przeciętnego nastolatka. Oczywiście, zdarzają się chlubne wyjątki, ale…wyjątek nie potwierdza reguły. Co zatem zrobić, by lektura była nie tylko przyjemna, ale i pożyteczna?
Księgarnia Italicus: Segnalibri magnetici Del Baldo
Novità! - Segnalibri magnetici Del Baldo (tre in ogni confezione)
Goethe-Institut: O CO CHODZI Z... REPREZENTACJĄ NIEMIEC W PIŁCE NOŻNEJ? MISTRZ CZY CHORY CZŁOWIEK?
Gdy Niemcom coś się uda, jak na przykład wygrana w mistrzostwach świata w piłce nożnej w 2014 roku, wychwalane są pod niebiosa. Kiedy akurat brak zwycięstw, w futbolu i nie tylko, od razu słychać katastroficzne głosy, że „staczają się po równi pochyłej“. Jak znaleźć równowagę? – zastanawia się Christoph Bartmann.
EDUNEWS.PL: JAK WYKORZYSTAĆ SPINNERY DO JESIENNYCH ĆWICZEŃ?
Jak skutecznie i z przyjemnością utrwalać słownictwo związane z jesienią? Spinnery to ulubiony gadżet wielu uczniów, dlatego tak często wykorzystujemy go w swojej pracy. Jak zagrać?
GOETHE-INSTITUT: ZJAWISKO - O ZIEMNIAKU.(artykuł).
19 sierpnia amatorzy ziemniaka w całych Niemczech obchodzili „Dzień Ziemniaka”. O królewskim statusie bulwiastego warzywa w kuchni środkowej Europy, o rozkazach kartoflanych Fryderyka Wielkiego oraz ziemniaczanym entuzjazmie romantyków pisze Karolina Kuszyk.
Galeria Arsenał: WYSTAWA DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! WYSTAWA NA 100-LECIE BAUHAUSU, do 18.12.19
Wystawa, której partnerem jest warszawski Goethe-Institut, stanowi propozycję rozbicia monolitycznej wizji Bauhausu, która zakłada, że wytworzył on jednorodny styl czy receptę na "estetykę modernistyczną". Zbudowana jest w dialogu zaproszonych artystów, architektów, projektantów i kuratorów z historycznymi pracami i dokumentami oraz późniejszymi reminiscencjami szkoły (po raz pierwszy prezentowanymi w Polsce). Jest eksperymentem we wspólnotowym i krytycznym odczytaniu tradycji modernistycznej w kontekście współczesnych praktyk twórczych, edukacyjnych i społecznych.
EDUNEWS.PL: GRY KOMPUTEROWE W NATARCIU, CZYLI JAK POGONIĆ SWOJE LENIWE OKO
Gry. Gry komputerowe, strzelanki, strategiczne, zręcznościowe, gry edukacyjne. Temat od kilkunastu (kilkudziesięciu?) lat obecny w dydaktyce. O flow i fiero, i sposobach ich osiągnięcia w edukacji napisano już niemało. To oś modnych trendów ostatnich lat – edutainment, edukacji przez rozrywkę oraz jej form: game based learningu – edukacji z wykorzystaniem gier oraz gamifikacji – wykorzystania mechanizmów gier do nauki szkolne
<<poprzednie [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nastepne>>