korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: Spotkali się entuzjaści edukacji
Ponad dwa tysiące osób z całej Polski, ponad pięćdziesięciu prelegentów w siedmiu grupach tematycznych, spotkało się 5 i 6 czerwca na I Kongresie Polskiej Edukacji zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Uroczystego otwarcia dokonali Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej.
Stowarzyszenie PASE współorganizatorem ogólnopolskiej kampanii UCZ SIĘ JĘZYKÓW
Wkrótce konkursy promujące akcję, uruchomienie oficjalnej strony kampanii www.jezyktopodstawa.pl oraz szczegóły dotyczące działań PR’owych upowszechniających ideę akcji, kampanii medialnej prowadzonej przez media partnerskie na terenie całej Polski - prasa (wywiady, artykuły, informacje prasowe, reportaże), stacje telewizyjne (wejścia antenowe), stacje radiowe (audycje, wywiady, relacje), internet (kampanie tematyczne, informacje, publikacje), kina (spoty), outdoor (kampanie billbordowa).
EDUNEWS.PL: Trendy i wyzwania dla oświaty 2011
Wiele ciekawych wniosków przynosi najnowszy Raport Horyzontalny dla systemu oświaty (2011 The Horizon Report K-12). To już jego trzecia edycja, w której naukowcy z ponad 100 ośrodków akademickich z różnych stron świata próbują identyfikować zjawiska silnie oddziałujące na praktykę nauczania, uczenia się i kreatywność w szkole.
English Matters wydanie specjalne UK - już w LangMarket
Wydanie specjalne dwumiesięcznika English Matters w całości poświęcone Wielkiej Brytanii.
EDUNEWS.PL: Szkoła przyszłości. Między testami a kreatywnością
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Czy to stare przysłowie jest nadal aktualne? Zapewne tak, ale czego przede wszystkim Jaś ma się nauczyć w szkole? To pytanie jest szczególnie aktualne w dobie Internetu i telefonów komórkowych, gdzie informacje odnośnie tego jak zbudowany jest pantofelek, czy kiedy było Powstanie Styczniowe są na wyciągnięcie ręki.
9-14.08.2011 w Warszawie - Kurs TESOL - Teaching English to Students of Other Languages
Global Tesol College z Kanady ogłasza nabór na kurs TESOL (Teaching English to Students of Other Languages) dla osób zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji metodyczno-pedagogicznych do nauki języka angielskiego w kraju lub za granicą.
EDUNEWS.PL: Szkoła przyszłości. Dziś kładziemy jej podwaliny
Wychowujemy i przygotowujemy nasze dzieci do życia w przyszłości. Nie wiemy, jaka ona będzie. Ze swej strony możemy im dać oparcie w sobie, gotowość na zmiany, zaufanie do świata i poczucie wpływu na swoje życie, stabilny system wartości. Bardziej więc umiejętności niż wiedzę. Możemy zadbać o to, by byli szczęśliwymi, wszechstronnie i harmonijnie rozwiniętymi osobami.
EDUNEWS.PL: Czy zawód nauczyciela przetrwa?
Coraz więcej rutynowej pracy będą wykonywać maszyny - przewidywał kilkanaście lat temu Tom Peters, ekspert od zarządzania. A w przypadku osób zajmujących się przetwarzaniem informacji, nawet 90% (!). Nie przypuszczałem, że będzie to dotyczyć również nauczycieli. Jeszcze kilka lat temu zastanawiałem się, w czym komputer może zastąpić nauczyciela?
<<poprzednie [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 nastepne>>