korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Język obcy w korelacji z innymi przedmiotami nauczania - Kącik porad metodycznych Mirosława Zyberta
Zarówno nauka języka obcego, jak i komunikacja w języku obcym, opierają się na realiach życia codziennego, kulturalnego i społecznego narodu lub narodów, które danym językiem władają jako ojczystym lub urzędowym. Jest sprawą oczywistą, że do nauki języka obcego niezbędna jest pewna baza realioznawcza.
EDUNEWS.PL: Internet to też twoje życie
Korzystanie z internetu to nieodłączna część życia polskich dzieci: według badań 98% loguje się do sieci przynajmniej raz na tydzień, 74% codziennie. Dlatego organizatorzy tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu przestrzegali młodych ludzi przed zamieszczaniem informacji, których potem będą się wstydzić: „internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie".
Twoja własna szkoła językowa Homeschool - oferta już na LangMarket
Nauka jest jak czekolada. Uczenie polega na dawaniu, na dzieleniu się tym co mamy z innymi. Uczniowie to Twoi goście, a Ty ich karmisz wiedzą, budujesz ich psychikę, rozdajesz doświadczenia. Homeschool - szkoła językowa o bardzo wysokiej jakości nauczania - daje Ci teraz możliwość pełnej kontroli nad swoją zawodową przyszłością. Chcielibyśmy podzielić się z Tobą czekoladą.
Janko Muzykant, czyli zabójczy talent młodego rolnika. Psychologiczne podstawy motywacji do nauki. 8
W poprzedniej części Psychologicznych podstaw motywacji do nauki zastanawialiśmy się, jak Janko Muzykant przy pomocy swojego talentu z wideł zrobił skrzypce.Jeżeli ktoś czytał wspomniane przeze mnie opowiadanie Sienkiewicza, to wie, że wystarczyło wbić widły w kupę leżącego na polu obornika, a już instrument był gotowy.
EDUNEWS.PL: Nowa generacja podręczników dla gimnazjum
Od dziś nauczyciele gimnazjum otrzymują skuteczne wsparcie od WSiP – rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie 30% czasu pracy nauczyciela. System jest ściśle powiązany z dostępnymi na rynku podręcznikami.
Rola motywacji w procesie uczenia się języka obcego - Kącik porad metodycznych Mirosława Zyberta
W procesie uczenia się języka obcego obok zdolności intelektualnych niezwykle ważną rolę odgrywa motywacja. W pewnym sensie, jest to rola najważniejsza. Od motywacji do nauki języka obcego zależy bowiem, czy w ogóle lub w jakim stopniu uczeń zechce podjąć ten intelektualny wysiłek.
EDUNEWS.PL: Nowoczesna edukacja na wyciągnięcie ręki
Tempo rozwoju technologicznego, w tym technologii, które mogą być wykorzystane w nauczaniu szkolnym i akademickim, może przytłaczać. Media co chwila bombardują nas informacjami o urządzeniach, które mogą nam się przydać. Nauczyciele i uczniowie powinni się jednak z tego cieszyć, bo przecież mamy coraz więcej narzędzi do nauki. Tylko czy z nich korzystają?
Język obcy w szkole zawodowej - Kącik porad metodycznych Mirosława Zyberta
Poważny problem, z którym stykają się uczniowie i nauczyciele szkół zawodowych – zasadniczych i techników, to brak odpowiednich, dostosowanych do profilu zawodowego, podręczników. Brak wspomnianych podręczników ma swoje obiektywne uzasadnienie. Trudno przygotować podręcznik, który z jednej strony zaspokajałby potrzeby konkretnej branży...
<<poprzednie [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 nastepne>>