korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: „W ułamku sekundy“ - Tydzień Filmu Niemieckiego, 11.07.18, Warszawa
Wspólnie z Kinem Muranów zapraszamy na letni suplement do Tygodnia Filmu Niemieckiego. Przypomnimy przebój przeglądu, komedię „Witajcie u Hartmannów“ Simona Verhoevena oraz nagrodzony Złotym Globem „W ułamku sekundy“ Fatih Akina.
EDUNEWS.PL - WIEM. CZUJĘ... POMAGAM! - NOWE INSPIRACJE DO ZAJĘĆ Z UCZNIAMI (artykuł)
„Jeśli nie rozumiemy innych, trudno nam przejąć się ich sprawami, poczuć, że ich problemy są także nasze. A jeśli tego nie czujemy, to trudno nam pomagać i działać razem z przekonaniem, że łączy nas wspólny cel” – napisała Dominika Kulczyk we wprowadzeniu do nowej, trzeciej edycji scenariuszy „Wiem. Czuję… Pomagam!” inspirujących do prowadzenia ciekawych zajęć z młodzieżą w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Można je już otrzymać od Kulczyk Foundation.
EDUNEWS.PL - JAK WPROWADZIĆ INFORMACJĘ ZWROTNĄ DO UCZENIA SIĘ UCZNIÓW (artykuł)
Każdy z nauczycieli spotkał się zapewne z sytuacją, że uczeń nie przeczytał informacji zwrotnej do swojej pracy. Na przykład przed wykonaniem poprawy pracy nie zadał sobie trudu, aby otworzyć dokument z informacją zwrotną lub nie wyraził chęci żadnej poprawy.
Italicus: In valigia! Nuovi arrivi dalla narrativa - E TU SPLENDI
Przedstawiamy ciekawe tytuły z włoskiej literatury, beletrystyki i reportaży. To doskonały pomysł na spędzanie letniego czasu w kontakcie z ukochanym językiem włoskim w różnych jego odcieniach stylistycznych i obszarach tematycznych.
BRITISH COUNCIL:11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych 6–12 LIPCA, POZNAŃ
ANIMATOR to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z calego śiwata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery czy rzadko pokazywane dzieła pionierów animacji. W ramach bloku programowego AARDMAN SIGNATURE zaprezentowane zostaną filmy ze słynnej wytwórni Aardman Animations, z której wyszły miedzy innymi niezwykle popularne filmy z Wallacem i Gromitem, Uciekające kurczaki (2000), Wpuszczony w kanał (2006), czy zeszłoroczny Baranek Shaun. Do Poznania przyjedzie David Sproxton, jeden z założycieli Studia Aardman, reżyser i producent filmowy.
EDUNEWS.PL - POWSZECHNE SMARTFONY, ALE KSIĄŻKA WRACA DO ŁASK (artykuł)
93 proc. nastolatków posiada smartfony i wykorzystuje je do wyszukiwania informacji, komunikacji ze znajomymi, słuchania muzyki oraz do gier cyfrowych - wynika z badania przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową. Smartfony umożliwiają także lekturę tekstu cyfrowego w każdej sytuacji. W efekcie aż 37 proc. respondentów znajduje informacje o książkach i recenzje właśnie w internecie, podczas gdy do analogicznych materiałów publikowanych na papierze sięga zaledwie 2 proc. gimnazjalistów.
Italicus: In valigia! Nuovi arrivi dalla narrativa - L'ITALIA IN SECONDA CLASSE
Przedstawiamy ciekawe tytuły z włoskiej literatury, beletrystyki i reportaży. To doskonały pomysł na spędzanie letniego czasu w kontakcie z ukochanym językiem włoskim w różnych jego odcieniach stylistycznych i obszarach tematycznych.
EDUNEWS.PL - TY, TWOJE DZIECKO I SZKOŁA (artykuł)
Bycie rodzicem dziecka uczącego się w szkole powszechnej to w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwą sprawą. Rodzice skłonni są popełniać wiele błędów na tej „szkolnej” drodze, a dzieci w sposób naturalny dostarczają im coraz to nowych wyzwań. W nowej książce pt. „Ty, Twoje Dziecko i Szkoła” Sir Ken Robinson proponuje kilka zasad dobrego rodzicielstwa, które mają związek z edukacją.
<<poprzednie [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nastepne>>