korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
NaukaBezGranic: Ceilidh Dances, Bagpipes and Men in Kilts, 17.11.14, Rzeszów.
David Vivanco & Donnie Nicolson bring you a taste of Scotland through Group Dances, Music, Song, Humour, and Stories. Students should expect an interactive experience, where they will participate in easy circle and line dances, sing traditional (and not so traditional) songs and perhaps help to act out scenes in stories from Scotland’s rich store of folklore. David is a singer, musician, entertainer & educator from Edinburgh. Donnie is a singer, musician, comedian, lecturer & English teacher from Fort William. He also plays the Great Highland Bagpipes!
BRITISH COUNCIL: Toolkit 3- Succeeding in teaching English to teens, 16.11.14, W-wa i Kraków.
Zapraszamy do udziału w warsztatach "Teachers’ Survival Toolkit" dla nauczycieli angielskiego, organizowanych przez British Council.
EDUNEWS.PL: WOJNA PISARZY
Zainspirowana „potyczkami karcianymi” Marleny Beszterdy, opublikowanymi w poście Wyrywaniec słowny, wymyśliłam eduzabawę ze zwykłą talią kart. Dlaczego by nie spróbować gamifikować nauczania języka polskiego?
British Council: Artystyczne spotkanie z angielskim w Krakowie (dla dzieci 5-10 lat), 15.11.14.
Zapraszamy dzieci w wieku 5-7 oraz 8-10 lat na wspaniałą przygodę, jaką są nasze warsztaty tematyczne!
Zaproszenie na spotkanie PROF-EUROPE w Warszawie! 14.11.14, Warszawa.
Celem spotkania jest: - poinformowanie nauczycieli na temat typów i struktury egzaminów DELF i DALF prowadzenie François Richerme attaché Ambasady Francji ds. współpracy językowej - prezentacja serii przygotowującej do egzaminów DELF/DALF z wydawnictwa CLE International prowadzenie Monika Otulak-Komenda, przedstawiciel metodyczny wydawnictw Nowela/CLE International - prezentacja serii przygotowującej do egzaminów DELF/DALF z wydawnictwa Didier prowadzenie Rémi Gérôme, przedstawiciel metodyczny wydawnictw Nowela/Didier - wymiana pomysłów i podzielenie się doświadczeniem związanym z przygotowaniem do egzaminów DELF i DALF prowadzenie Anna Grzegorowska
Goethe-Institut: Sztamtysz tłumaczy literatury. Irena Dębek i proza Hanno Millesiego, 14.11.14, W-wa
Na spotkanie zapraszamy nie tylko tłumaczy, lecz także wszystkich, którym bliska jest literatura. Irena Dębek, tłumaczka z Warszawy, przedstawi opowiadanie Hanno Millesiego Papierowe ściany (Wände aus Papier; Luftschacht Verlag 2006) oraz fragmenty własnego tłumaczenia tekstu. Hanno Millesi (ur. 1966) jest austriackim artystą i pisarzem. W latach 1992–1999 był asystentem Hermanna Nitscha, a od 1999 do 2001 roku współpracownikiem Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiedniu. Jest autorem opowiadań i esejów.
Goethe-Institut: Front zachodni 1918–pierwszy antywojenny film niemiecki z 1930r.13.11.14, Warszawa.
1918, Francja podczas I wojny światowej. Czterech niemieckich żołnierzy pochodzących z różnych zakątków kraju i różnych warstw społecznych udaje się na krótki odpoczynek na tyłach frontu, by wkrótce znów powrócić do walk. Pogodny Bawarczyk jest niezłomny i godny zaufania. Pochodzący z Berlina Karl wraca do domu na krótką przepustkę, lecz tam zastaje swoją żonę w łóżku z innym mężczyzną, więc chętnie wraca do swoich towarzyszy. Kolejny z nich, porucznik, myśli wyłącznie o swoich obowiązkach i zdaje się nie widzieć niczego poza nimi. Czwarty natomiast jest studentem. Zakochuje się w młodej Francuzce, z którą jednak musi się rozstać, gdy jego kompania odmaszerowuje. Dla wszystkich czterech wojna zakończy się fatalnie. Jednak dla wielu innych walki toczą się dalej. Pabst zakończył film napisem ze znakiem zapytania: „Koniec?”.
EDUNEWS.PL: OBUDZIĆ SZKOŁY
Dzisiaj rozpoczyna się w Bydgoszczy I Kongres Neurodydaktyki. Jego głównym gościem będzie prof. Gerald Hüther, niemiecki neurobiolog z Uniwersytetu w Getyndze, autor licznych publikacji i książek popularnonaukowych poświęconych rozwojowi człowieka, edukacji i szkole. Będzie on gościł w Polsce aż do 16 października, w związku z premierą filmu dokumentalnego „Alfabet” oraz prezentacją swojej książki „Wszystkie dzieci są zdolne”, o której już pisaliśmy na łamach Edunews.pl. Z profesorem Hütherem rozmawiał Andrzej Lipiński
<<poprzednie [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 nastepne>>