korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: W STRONĘ NOWEJ KULTURY NAUCZANIA I UCZENIA SIĘ (2)
Uczniowie przychodzą do szkół z niebywałym potencjałem. Najnowsze badania mózgu pokazują, że w wieku 6 lat sieć neuronalna w płacie czołowym jest maksymalnie rozbudowana. Natura obdarowuje każdego człowieka szczodrze, ale nie jesteśmy w stanie wszystkiego wykorzystać. Połączenia, które są używane, stabilizują się i zostają zachowane, te nieużywane mózg usuwa
Piosenka w nauce języka obcego - Kącik porad metodycznych Mirosława Zyberta
"Piosenka jest dobra na wszystko..." – śpiewali "starsi panowie dwaj" w niezapomnianym kabarecie. I chociaż szkoła to nie kabaret, twierdzenie to sprawdza się w niej w pełni. Kto z nas, nauczycieli, nie pamięta piosenek, które poznaliśmy we wczesnym dzieciństwie i w latach szkolnych? Raz wyuczone, podparte rytmem i melodią zapadły głęboko i trwale w pamięć.
Hiszpanski.Slowka.pl - nowe filmy z hiszpańskiego
Zamieszczono nowe filmy ze słownictwem hiszpańskim. Wśród nowości znalazła się leksyka z zakresu części ciała, kolorów, członków rodziny i ubrań.
EDUNEWS: MAPA KULTURY OTWARTA NA PROJEKTY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI.
Wczoraj o filmowej mapie przemian, a dziś zapraszamy do tworzenia innej mapy – Polski kulturalnej. Interesują was fascynujące klimaty, miejskie i ludowe legendy, zapomniane miejsca, warte ocalenia? Spróbujcie podzielić się swoimi informacjami na Mapie Kultury, a potem przeprowadźcie ciekawy projekt z wykorzystaniem metody gimnazjalnego projektu edukacyjnego!
EDUNEWS.PL: SZKOLNE MUZEUM KOMPUTEROWE
Jestem nauczycielem z długoletnim stażem, mam kontakt z wieloma szkołami (szkoły średnie) i nie mogę się zgodzić z tezą, iż z komputeryzacją w szkołach jest OK, a gorzej jest z informatyzacją (patrz: Po co komu technologia informacyjna w szkole). To, że w latach 2002-2008 polskie szkoły wyposażono w znaczącą ilość pracowni komputerowych to jeszcze nie wszystko
Ile gramatyki na lekcji języka obcego? - Kącik porad metodycznych Mirosława Zyberta
Opanowanie przez ucznia podstawowych reguł gramatycznych stanowi podstawę do kształtowania umiejętności komunikacyjnych, pozwalających na skuteczne porozumiewanie się w różnych typowych sytuacjach z życia codziennego, przewidzianych w realizowanym programie nauczania.
Slowka.pl : artykuły dla maturzystów
Specjalnie dla maturzystów zostały przygotowane opisy warunków rekrutacji na filologię angielską, romańską, germańską, hiszpańską, rosyjską i włoską w kilku największych miastach Polski.
Psychologiczne podstawy motywacji do nauki. Hierarchia potrzeb. Część 2 - kącik porad dydaktycznych
W poprzedniej części zostały przedstawione tak podstawowe potrzeby ucznia, jak potrzeby fizjologiczne. Oczywiście to zupełna podstawa i trampolina do odbicia się w nieco wyższe sfery psychologicznych podstaw motywacji, o których jest mowa w tym fragmencie.
<<poprzednie [851] 852 853 854 855 856 857 858 859 860 nastepne>>