korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: Niemiecki dla bystrzaków – Getynga czeka na laureatów
Konkurs Niemiecki dla Bystrzaków skierowany jest do uczniów z Czech, Słowacji, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii, którzy interesują się szczególnie matematyką, informatyką, naukami przyrodniczymi i techniką, chcą dowiedzieć się więcej o Niemczech jako kraju badań naukowych, a być może nawet chcieliby to centrum nauki poznać osobiście. Najważniejsza przy tym nie jest znajomość języka niemieckiego, ale radość, którą sprawiają przedmioty z zakresu matematyki, informatyki, nauk przyrodniczych i techniki.
NaukaBezGranic: MULTICULTURAL BRITAIN- warsztaty w lutym i marcu w całej Polsce.
DRODZY NAUCZYCIELE NIE PRZEGAPCIE NIEPOWTARZALNEJ OKAZJI, NASI GOŚCIE SĄ W POLSCE TYLKO W PODANYCH TERMINACH!!! Warsztaty możliwe do organizacji we własnej szkole! MULTICULTURAL BRITAIN - Eric Vangel Lapore O wielokulturowej Wielkiej Brytanii z pierwszej ręki, czyli Filipińczyk u Królowej. Specjalnie dla polskiej młodzieży, Eric udokumentował życie obcokrajowca na Wyspach z oryginalnymi opiniami natywnych Brytyjczyków o wielokulturowej społeczności.
Goethe-Institut: Literatura z dreszczykiem– niemieckojęzyczna powieść kryminalna - wystawa.
Jeszcze do niedawna powieść kryminalną traktowano zdawkowo jako literaturę trywialną. Jednak obecnie gatunek ten przeżywa prawdziwy boom zarówno w Polsce jak i w krajach niemieckojęzycznych. Wystawa „Literatura z dreszczykiem“ przedstawia książki i portrety szesnastu najlepszych i najbardziej oryginalnych współczesnych autorów powieści kryminalnych z Niemiec i Austrii, z których wielu otrzymało nagrody literackie.
EDUNEWS.PL: KOMPETENCJE INFORMATYCZNE PILNIE POTRZEBNE!
Wiele osób, w tym nauczyciele i rodzice, a także niektórzy naukowcy, nie uważa informatyki za niezależną naukę, a zatem także, za szkolny przedmiot. Wiele z tych osób myli i utożsamia informatykę z technologią informacyjno-komunikacyjną i sprowadza edukację informatyczną do udostępniania uczniom i nauczycielom komputerów i Internetu w szkole i w domu. Nie odróżniają oni stosowania komputerów i sieci Internet od studiowania podstaw informatyki...
DODN Jelenia Góra: nowa Biblioteka Instytutu Goethego.
W imieniu Pani Dyrektor ZST Mechanik oraz Pani Marzeny Traczuk- opiekuna Biblioteki- informuję, że w ZST Mechanik powstała Biblioteka Instytutu Goethego, która oferuje wiele ciekawych pozycji. Nauczyciele mają możliwość korzystania z księgozbioru. Oficjalne otwarcie odbędzie sie 9 marca. Zapraszam.
Ksiegarnia Francuska Edukator: Francais.com podręcznik + DVD Rom poziom początkujący - nowa edycja.
Druga edycja książki français.com przeznaczona do nauki języka francuskiego związanego z pracą zawodową (w firmie lub biurze ).
Goethe-Institut: Christoph Schlingensief i jego filmy.
Christoph Schlingensief, niemiecki reżyser operowy, teatralny, radiowy, konferansjer talk showów, performer, a przede wszystkim, co zawsze podkreślał, reżyser filmowy. Artysta totalny, bezwzględny prowokator, który przy użyciu czarnego humoru oraz absurdu w polemiczny sposób niepokornie eksplorował tematy związane z polityką i wykluczeniami stygmatyzującymi ludzi zaliczanych do marginesu społeczeństwa. Ale to właśnie sposób, w jaki realizował swoje filmy łącząc różne metody, formy oraz gatunki filmowe odwołujące się do estetyki trash cinema, science fiction, porno czy horroru, prowokował odbiorców do refleksji nad kwestiami przez niego poruszanymi. Schlingensief był w Niemczech gwiazdą tej rangi co bożyszcza muzyki pop, znani politycy czy aktorzy mainstreamowi. Zwieńczeniem jego działalności artystycznej był otrzymany pośmiertnie Złoty Lew w Wenecji – za najlepszy narodowy pawilon w 2011 roku. Artysta planował przerobić pawilon na Niemieckie Centrum Odnowy Biologicznej i Profilaktyki z sauną, egzotyczną roślinnością i architekturą z błota. Centrum mieli zbudować afrykańscy robotnicy z Burkina Faso, miejsca, w którym artysta zamierzał stworzyć operę. Nagrodzony projekt „Kościół Strachu” został jednak już zrealizowany w zmienionej formie przez kuratorkę wystawy Susann Gaensheimer oraz partnerkę artysty Aino Laberenz. Christoph Schlingensief zmarł na raka płuc dziesięć miesięcy przed otwarciem wystawy.
NaukaBezGranic: BRITAIN ON FILM- warsztaty w lutym i marcu w całej Polsce.
DRODZY NAUCZYCIELE NIE PRZEGAPCIE NIEPOWTARZALNEJ OKAZJI, NASI GOŚCIE SĄ W POLSCE TYLKO W PODANYCH TERMINACH!!! Warsztaty możliwe do organizacji we własnej szkole! BRITAIN ON FILM - Nick Donaldson Kultura, codzienne życie Brytyjczyków poprzez najlepsze filmy. Omówienie światowej sławy produkcji z Wysp Brytyjskich, reżyserów, stylów filmowych na podstawie wybranych fragmentów filmów.
<<poprzednie [851] 852 853 854 855 856 857 858 859 860 nastepne>>