korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: URLOP NA RUGII I HIDDENSEE MAGICZNE WYSPY
Położone na Morzu Bałtyckim wyspy Rugia i Hiddensee nadają się nie tylko do plażowania – warto obejrzeć też tutejsze wille w stylu art nouveau, wysokie, kredowe klify czy wybudowany w latach 1930. „Kolos z Rugii“.
EDUNEWS.PL: STRES SZKOLNY - NIEDOSTRZEGANIE CIERPIENIA DZIECI
Coraz więcej polskich dzieci w wieku szkolnym doświadcza przewlekłego stresu. Specjaliści zaczynają już nawet mówić o zjawisku „wypalenia uczniowskiego”. Najnowsze badania pokazują, że skala tego problemu jest ogromna!
MOCAK: Wystawa Natura w Sztuce, do 29.09.19, Kraków.
Temat wystawy wybrany został w związku z chęcią zwrócenia uwagi na relację pomiędzy człowiekiem a naturą w obliczu błyskawicznie narastających zmian klimatycznych, które prowadzą do anomalii pogodowych i wpływają znacząco na jakość życia na naszej planecie. Poprzez wystawę chcemy ukazać różne aspekty naszego związku z naturą, odzwierciedlone w sztuce nowoczesnej.
Goethe-Institut: O CO CHODZI Z… NIEMCAMI PO EUROWYBORACH? POLITYCZNA ZMIANA KLIMATU
Ostatnie wybory do Europarlamentu przyniosły ogromne zmiany w niemieckim krajobrazie politycznym. Duże partie wciąż tracą poparcie, zyskują za to Zieloni. Gdy spojrzymy na mapę wyborczą, zauważymy też, że Niemcy są mocno podzielone. Z czego to wynika?
EDUNEWS.PL: UCZENIE PRZEZ DOCIEKANIE
Inquiry-based learning (ang.), czyli nauka oparta na zadawaniu pytań i dociekaniu - to podejście do nauczania i uczenia się, które umieszcza uczniów w centrum doświadczeń edukacyjnych. Nauczyciele zaś tworzą środowisko, w którym pomysły młodych ludzi są rozwijane i traktowane z szacunkiem...
Goethe-Institut: MULTIMEDIALNA INSTALACJA Z PIERWSZYM W POLSCE FILMEM WOLUMETRYCZNYM GABINET do14.07
Gabinet doktora Caligari jest nie tylko jednym z najwybitniejszych filmów niemieckich powstałych w epoce Republiki Weimarskiej, ale także jednym z najważniejszych filmów w całej historii światowego kina. Nakręcony w 1919, miał swoją premierę w Berlinie w 1920. Film Gabinet doktora Caligari w reż. Roberta Wienego to gesamtkunstwerk w stylu ekspresjonistycznym, łączący w doskonały sposób film ze sztukami wizualnymi: malarstwem, grafiką, scenografią.
EDUNEWS.PL: KLASY UZDOLNIONE I NIEUZDOLNIONE
Powstał pomysł, aby tworzyć klasy złożone z uzdolnionych matematycznie uczniów i klasy nieuzdolnione. Taka jest jedna z rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli po badaniu kontrolnym dotyczącym nauczania matematyki w polskich szkołach
EDUNEWS.PL: KIEDY UCZĘ SIĘ NAJWIĘCEJ?
Na każdą konferencję idę z nadzieją, że usłyszę coś, co wzbogaci mój nauczycielski warsztat. Bywa, że wracam ze szkolenia tylko z jednym zdaniem, które mnie inspiruje i zmusza, żeby coś nowego na lekcji wypróbować...
<<poprzednie [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nastepne>>