korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: PAŃSTWA I MIASTA (artykuł).
Lubicie szybkie pomysły na nieoczekiwane zastępstwa? Ten taki właśnie będzie. Pierwsze poświąteczne zajęcia. I na dodatek zastępstwo. Co by tu zrobić z klasą czwartą, której na co dzień nie uczę? Połowa dzieci ma zeszyty, druga połowa nie (polskiego nie mają dziś w planie). Szkoda by było zmarnować godzinę. Można jednak zawsze… zagrać w gramatyczne “państwa i miasta”
TEATR POWSZECHNY: DYSKUSJA- W PUSTYNI REALNEGO. KRYTYKA CYFROWEJ GNOZY, 03.04.19, Warszawa.
Druga połowa XX w. miała być triumfem umysłu nad materią i dominacji cyfrowych mediów.Cyfrowa rewolucja prowadzi jednak do realnych nierówności fizycznej przemocy. Co stało się z emancypacyjnym potencjałem nowych technologii?
EUNIC Warszawa: WIERSZE W MIEŚCIE PO RAZ TRZECI W WARSZAWIE, 1-30.04.19
Motywem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest miłość. Wiersze, w 20 językach i polskich przekładach, można przeczytać na przystankach autobusowych i tramwajowych, na pocztówkach dostępnych w miejscach publicznych, w specjalnym, wędrującym „fotelu do czytania wierszy”.
ELI & ET TOI: Sprint - Teaching approaches that work with pre-teens and young teenagers, 02.04.19
Zapraszamy na darmowe webinarium dotyczące nauki języka angielskiego wśród młodzieży z wykorzystaniem kursu Sprint wydawnictwa ELI. Tym razem dostępne są aż trzy terminy.
GOETHE-INSTITUT: WIECZÓR AUTORSKI ESTHER KINSKY W WARSZAWIE, 01.04.19.
Esther Kinsky, ur. w 1956 r., pisarka i tłumaczka (z języka polskiego, rosyjskiego i angielskiego), studiowała slawistykę i anglistykę w Bonn i Toronto. Za przekłady z języka polskiego uhonorowana m.in. nagrodą im. Karla Dedeciusa w 2011 r. oraz międzynarodową nagrodą im. Hermanna Hessego w 2018 r. Wśród przełożonych przez nią polskich autorów znajdują się Miron Białoszewski, Ryszard Krynicki, Olga Tokarczyk, Magdalena Tulli i Joanna Bator. W 2013 r. ukazał się jej esej o przekładzie „Fremde Sprachen”.
ELI & ET TOI: Nowe scenariusze lekcji - Portrety zwierząt, język angielski.
Na stronie Teaching Tips znaleźć można nowe, darmowe materiały do nauki głównych języków obcych. Tym razem proponowane scenariusze zajęć zorientowane są na rozumienie tekstu pisanego oraz własną produkcję pisemną ucznia.
CSW Toruń: 11. COCART MUSIC FESTIVAL, 30.03.19, Toruń.
CoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów sztuki audiowizualnej, muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Organizatorzy Festiwalu od dekady starają się prezentować w toruńskim CSW dominujące we współczesnej muzyce i sztuce dźwięku trendy, ze szczególnym naciskiem na projekty oparte o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego. W tym roku festiwal odbywa się w dniach 29-30 marca.
EDUNEWS.PL: Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami o emocjach, uczuciach i wartościach?
Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami o emocjach, uczuciach i wartościach?
<<poprzednie [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nastepne>>