korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - BŁĄD W SZKOLE (artykuł)
Wrócę dzisiaj myślą do dwóch niedawnych, wakacyjnych wpisów na blogu „Wokół szkoły”, poświęconych nauczycielom. W pierwszym („Ostatni zgasi światło”) starałem się pokazać, jak wygląda oświatowa rzeczywistość z punktu widzenia szeregowych robotników winnicy pańskiej. Obraz wyszedł niewesoły, a kolejne miesiące pokazały, że jeśli chodzi o główną myśl – problem odpływu ludzi z zawodu, wcale nie został przerysowany. Nauczycieli brakuje coraz bardziej. Tendencja wydaje się trwała i dlatego moja konkluzja z owego artykułu, że „na razie trzeba pilnie ruszyć głową, by za kilka lat ostatni nauczyciele nie odeszli na emeryturę, gasząc światło w swoich szkołach”, pozostaje ze wszech miar aktualna.
BRITISH COUNCIL: Festiwal Conrada, 22-28.10.18, Kraków
British Council jest partnerem Festiwalu Conrada w Krakowie. W ramach festiwalu wspieramy przyjazd brytyjskiego autora Edwarda Brooke-Hitchinga.
GOETHE INSTITUT: REWOLUCJA OBYCZAJOWA 1968 W LITERATURZE: „POD BRUKIEM LEŻY PLAŻA“
Właśnie mija pięćdziesiąta rocznica wydarzeń roku 1968. W Niemczech hasło „1968“ oznacza rewoltę studencką, rewolucję obyczajową, wyzwolenie i początek przemian społecznych, których efekty są wciąż odczuwalne. Przedstawiamy wybór książek związanych z tą tematyką.
NaukaBezGranic: Rap & English: Halloween; Rap & English: Get a LIfe , 24-25.10.18, W-wa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - SZKOŁA MEMÓW (artykuł)
Memy są „genami kultury”. Ich przykładami są idee, melodie, plotki, teorie naukowe czy elementy programu nauczania. Marek Kaczmarzyk w swojej najnowszej książce pt. "Szkoła memów. W stronę dydaktyki ewolucyjnej" wyjaśnia, w jaki sposób memy przenoszą się między umysłami oraz jakie ma to znaczenie dla uczenia się i rozwoju dziecka.
WCIES: Adaptacja materiałów do potrzeb nauczania j.obcego zawodowego, 22.10.18, W-wa.
Warsztat metodyczny: Przygotowanie i adaptacja autentycznych materiałów do potrzeb nauczania języka obcego zawodowego
Lente - magazyn śródziemnomorski: Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa, 21.10.18, Warszawa
Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa zostanie w tym roku przyznana już po raz czwarty. Kapituła pod kierunkiem italianisty Jarosława Mikołajewskiego wyróżni najważniejsze osiągnięcia naukowe, translatorskie i popularyzatorskie związane z kulturą włoską. Uroczyste przyznanie nagród odbędzie się 21 października br. o godzinie 18:00 w Antich’ Caffè przy ul. Wąwozowej 6 w Warszawie.
EDUNEWS.PL - ŚWIETLICA, NAJLEPSZE MIEJSCE W SZKOLE (artykuł)
- Co robiłeś w świetlicy? Jak było? - Nuda. Nic. Bawiłem się samochodzikiem. Ci z was, którzy macie dzieci uczęszczające w świetlicy szkolnej w dużej szkole, może kiedyś mieliście taką rozmowę z synem. Lub podobną rozmowę z córką… Niestety, tak się jeszcze zdarza, że dzieci są w świetlicy szkolnej „na przechowaniu”, dopóki ich ktoś z rodziny nie zabierze do domu. Czasy jednak zmieniają się i wierzę, że to już będą coraz rzadsze przypadki „nudy świetlicowej”.
<<poprzednie [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nastepne>>