korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: BALONY
To jest tekst, który drzemał we mnie przez lata. Zajmując się edukacją, często spotykam pojęcia, pod które każdy z nas, nauczycieli, podkłada znaczenia, które istotnie się od siebie różnią. Używamy pojęć obrosłych mitami, nie definiujemy ich i uznajemy, że z góry wiadomo, co znaczą. To są właśnie takie „balony”
Expressis Verbis: Tech Savvy 101 – Pierwsza pomoc lektora, 20.02.18, Kraków.
Te warsztaty przewidziane są dla osób, które na co dzień stronią od technologii, a chciałyby umiejętnie nauczyć się z niej korzystać. 
EDUNEWS.PL: NIECH FILM BĘDZIE Z TOBĄ!
Dla wielu rodziców, a czasem nawet nauczycieli oglądanie filmu w szkole i rozmawianie o filmie to czysta strata czasu, a nie żadna nauka. Przecież w tym czasie można by zrobić coś poważnego, omówić lekturę albo powtórzyć do sprawdzianu. Nie mając zasadniczo nic przeciwko lekturom i klasówkom, chcemy tu jednak stanąć twardo w obronie filmu jako medium edukacyjnego. Jest wiele powodów, dla których szkoła powinna lubić filmy. Po pierwsze, dzieci i młodzi ludzie kochają oglądać filmy, chodzi tylko o to, by nauczyć ich oglądania filmów mądrych i ciekawych. Z tym nawykiem nikt się nie rodzi, a szkoła - poza kinem czy klubem filmowym - to najlepsze miejsce, by go sobie wyrobić. Oglądanie telewizji jak leci, tak nie działa
GOETHE-INSTITUT: BUCHKLUB ROLAND SCHIMMELPFENNIG ŚLADY WILKA, 14.02.18, Warszawa.
Buchklub to spotkania dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach po niemiecku. W pierwszym półroczu wybrane zostały między innymi tytuły autorek i autorów niemieckich, z którymi odbędą się spotkania w Goethe-Institut.
EDUNEWS.PL: CZY WIEDZA Z WIKIPEDII JEST WIARYGODNA?
W ostatnich latach sporo energii poświęcam na zajęciach ze studentami na rozważania czym jest nauka i czym jest metoda naukowa, jak powstaje wiedza. Ostatnio w jednej z prac zaliczeniowych znalazłem takie zdanie, które mnie sprowokowało do dłuższej wypowiedzi: „eseje zawierały definicję (….) w oparciu o artykuł z Wikipedii – to nie jest źródło wiarygodnej wiedzy, jest to strona, którą każdy z nas bez problemu może edytować w swoim domu!”
Festiwal Opera Rara 2018 do 13.02.18, Kraków.
Różnorodność form: trzy recitale wokalne z fortepianem, trzy recitale z towarzyszeniem orkiestry, dwa koncerty z operami w wersjach koncertowych oraz dwie nowe kreacje stworzone specjalnie dla krakowskiej widowni, w sumie 14 wydarzeń – to w skrócie program zbliżającej się edycji Festiwalu Opera Rara. Między 18 stycznia a 13 lutego 2018 roku Opera Rara zawładnie krakowskimi scenami i sercami melomanów.
Expressis Verbis: Tech Savvy 2.0 szkolenie technologiczne, 13.02.18, Kraków.
Te warsztaty skierowane jest do osób, które czują się dosyć swobodnie w sieci i szukają kolejnych inspiracji na zajęcia. 
Expressis Verbis: Tech Savvy 101 – Pierwsza pomoc lektora, 13.02.18, Kraków.
Te warsztaty przewidziane są dla osób, które na co dzień stronią od technologii, a chciałyby umiejętnie nauczyć się z niej korzystać. 
<<poprzednie [231] 232 233 234 235 236 237 238 239 240 nastepne>>