korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Oxford University Press i Polanglo: From Burnout to New Life Skills, 18.03.19 Tarnów.
Poradź sobie z wypaleniem zawodowym i zyskaj nowe kompetencje! Odkryj nowe podręczniki wydawnictwa Oxford University Press dla szkół ponadpodstawowych!
British Council: MOOC Understanding IELTS: Techniques for English Language Tests, do 17.03.19.
MOOC Understanding IELTS: Techniques for English Language Tests
EDUNEWS.PL: LOGOPEDO, CZYM JEST DLA CIEBIE TWOJA PRACA? - TERAPEUCI Z CAŁEJ POLSKI PRZEMÓWILI
Praca jak każda inna? Powołanie? Więź z drugim człowiekiem? Poświęcenie? Kiedy zadaliśmy to pytanie logopedom i terapeutom z całej Polski, nie spodziewaliśmy się usłyszeć tak wielu wzruszających, a czasem też zabawnych odpowiedzi, które łączyło jedno – przypominały i uświadomiły, że jest to wymagające, bardzo potrzebne i odpowiedzialne zajęcie...
EDUNEWS.PL: TRUDNE TEMATY, WAŻNE ROZMOWY - O TERAPEUTYCZNEJ ROLI FILMU W EDUKACJI
W obecnym świecie film jest dziedziną sztuki, która towarzyszy dzieciom niemal od pierwszego roku życia. Dzieci i młodzież bardzo szybko wkraczają w świat kultury masowej, a film jest jego częścią. Młodzi ludzie żyją teraz online, a przez ich głowy każdego dnia przechodzą dziesiatki ruchomych obrazów. Potrafią bez problemu nagrać film i wrzucić go do sieci. Jednak, czy potrafią również z taką samą swobodą opowiadać o emocjach zawartych w dziele filmowym? Czy potrafią tak dobierać projekcje, by treści w nich zawarte były nie tylko atrakcyjne, ale również wartościowe?
EDUNEWS.PL: KRĘGI NAPRAWCZE ALTERNATYWĄ DLA PUNKTÓW I OCEN ZA ZACHOWANIE
Pewnego dnia, pracując jako nauczycielka języka hiszpańskiego w szkole podstawowej, miałam możliwość zaobserwowania następującego zjawiska. Zaproszony przez szkołę Hiszpan, w ramach swoich praktyk nauczycielskich, miał poprowadzić zajęcia z 17-osobową klasą. Uczniowie tak głośno rozmawiali, iż po ok. 20 minutach poddał się, oddając mi prowadzenie lekcji. W żaden sposób ich nie ukarałam, powiedziałam tylko, że przykro mi, że nie wykorzystali szansy posłuchania autentycznego hiszpańskiego i dowiedzenia się czegoś o Hiszpanii z pierwszej ręki
Księgarnia Francuska Edukator: Weekend z... kobietami.
Pisarki, écrivaines, laureatki prestiżowych nagród obok autorek kryminałów, powieści obyczajowych i różnych czytadeł.
GOETHE-INSTITUT: „HANNAH ARENDT“, REŻ. MARGARETHE VON TROTTA. MONTAGS FILM KLUB, 11.03.19, W-wa.
Przedstawiając portret kontrowersyjnej teoretyczki polityki i publicystki Hannah Arendt, Margarethe von Trotta koncentruje się nie tyle na sprzecznościach w twórczości żydowskiej filozofki, ile raczej na na kontrowersjach wokół procesu Eichmanna. W 1960 roku Mossad odnalazł ukrywającego się w Argentynie niemieckiego zbrodniarza wojennego Adolfa Eichmanna i sprowadził go do Jerozolimy, aby mu wytoczyć proces. Hannah Arendt udaje się do Izraela, by na zlecenie magazynu The New Yorker relacjonować przebieg tego procesu. W jego trakcie Eichmann okazuje się być nie bestialskim potworem lecz bezmyślnym biurokratą, co zdaniem Arendt predestynowało go do tego, aby stał się jednym z najstraszliwszych morderców hitlerowskiego reżimu. Pisząc kontrowersyjne artykuły na temat procesu, w których między innymi oskarżała Judenraty o współpracę z niemieckimi władzami, ściągnęła na siebie niechęć opinii publicznej, a nawet najbliższych przyjaciół.
Multikino i British Council: National Theatre Live: Hamlet, 21.03.19
British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Hamlet” z National Theatre Live. W roli głównej zobaczymy nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatcha.
<<poprzednie [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nastepne>>