korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: ŚCIĄGAMY CIĄGLE ZBYT CZĘSTO (artykuł).
Prawie co trzeci Polak przyznaje się do plagiatowania lub ściągania na egzaminach, mimo że z konsekwencji tych czynów zdaje sobie sprawę aż 91% ankietowanych – wynika z sondażu SW Research na zlecenie Plagiat.pl. Polacy masowo plagiatują czyjeś utwory, chociaż 3/4 z nas deklaruje, że nie akceptuje tego zjawiska. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostrzegło ten problem kilka lat temu i przygotowuje antyplagiatową rewolucję na uczelniach. Czy wyjdzie ona jednak szkolnictwu na dobre?
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Nowe scenariusze lekcji z wykorzystaniem technik teatralnych.
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi scenariuszami lekcji. Tym razem tematem przewodnim jest wykorzystanie technik teatralnych w nauce języków obcych. Niezbędne materiały i odpowiedzi do kart pracy do pobrania.
EDUNEWS.PL: HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH
Popularność filmików i multimediów wśród młodzieży skłania do szerszego wykorzystania tych narzędzi w edukacji. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przygotowała projekt filmowo-edukacyjny zatytułowany pt. „Historia w ożywionych obrazach”. To seria krótkich filmów edukacyjnych opowiadająca o ważnych wydarzeniach historycznych poprzez ożywione dzieła malarstwa historycznego
British Council: Jaki powinien być dobry nauczyciel języka angielskiego?
Poznaj 7 kluczowych cech, jakie powinien posiadać dobry nauczyciel języka angielskiego i uważnie przyjrzyj się ofercie dostępnej na rynku.
EDUNEWS.PL: CZYM JEST DYSLEKSJA ROZWOJOWA I JAK PRACOWAĆ Z UCZNIAMI Z DYSLEKCJĄ?
Dysleksja rozwojowa to obszar zaburzeń, w którym możemy wyróżnić trudności w czytaniu (dysleksja), trudności w opanowaniu techniki pisania i czytania (dysortografia) ale również w opanowaniu pisania pod względem graficznym.
ZOSTAŃ PARTNEREM Educational Testing Service (ETS) Global, 09.02.19, Katowice.
Udział w warsztatach jest bezpłatny (w tym przerwa kawowa oraz poczęstunek). Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz pakiet materiałów marketingowych.
Goethe-Institut: CZY WIECIE, DLACZEGO SZUMI MUSZLA? UNIWERSYTET KINDERUNI.
Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy ("Kinderuni") to bezpłatny projekt Goethe-Institut adresowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Obejmuje on trzy fakultety – Człowiek, Natura i Technika – i umożliwia dzieciom poznanie różnych dziedzin wiedzy i zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy.
EDUNEWS.PL: JAK PROWADZIĆ KONSTRUKTYWNE DYSKUSJE W SZKOLE (artykuł).
Badania wskazują, że z dbałością zaprojektowane sale lekcyjne są pozytywnie skorelowane z zaangażowaniem uczniów, co z kolei może wpłynąć pozytywnie nie tylko na ich samopoczucie, ale również na osiągane w szkole wyniki
<<poprzednie [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nastepne>>