korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: NIEMIECKI INTERNETOWY UNIWERSYTET DZIECIĘCY ZAREJESTRUJ SIĘ!
Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy ("Kinderuni") to bezpłatny projekt Goethe-Institut adresowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Obejmuje on trzy fakultety – Człowiek, Natura i Technika – i umożliwia dzieciom poznanie różnych dziedzin wiedzy i zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy.
EDUNEWS.PL: PISA 2018 - POLSCY UCZNIOWIE W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE
PISA 2018 - POLSCY UCZNIOWIE W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE
GOETHE-INSTITUT: BOŻE NARODZENIE W NIEMCZECH ŚWIĄTECZNE OPOWIEŚCI
Już za chwilę święta. Jak Boże Narodzenie będą obchodzić Niemcy? Które ze świątecznych tradycji wytrzymały próbę czasu? Wraz z nastaniem adwentu Joanna Strzałko rozmawia o współczesnych zwyczajach świątecznych w Niemczech.
EDUNEWS.PL: ROLA BŁĘDU W UCZENIU SIĘ
Nie ma wartościowego uczenia się bez popełniania błędu. Frank Wilczek polskiego pochodzenia fizyk, laureat nagrody Nobla, powiedział: „Jeśli nie popełniasz błędów, to znaczy, że nie pracujesz nad dostatecznie trudnymi problemami, a to jest już duży błąd”.
SEBASTIÃO SALGADO W SŁUŻBIE LUDZKOŚCI
W tym roku Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich otrzymał brazylijski fotograf Sebastião Salgado. O artyście, który tematem swoich zdjęć uczynił ludzkie cierpienie i czuje się w obowiązku chronić środowisko naturalne.
EDUNEWS.PL: SZTUKA OBSERWACJI (INSPIRACJE KORCZAKOWSKIE)
„Nie ma objawu bez znaczenia. Trzeba notować i zastanawiać się nad wszystkim, odrzucać, co przypadkowe, łączyć, co pokrewne, szukać kierujących praw. […] Miast dąsać się, że jest inaczej, […] obiektywne, badawcze: «dlaczego?»”
EDUNEWS.PL: MOC JEST W NAS!
W Warszawie w Centrum Nauki Kopernik po raz kolejny spotkali się opiekunowie Klubów Młodego Odkrywcy działający już w ponad 700 miejscach w Polsce i zagranicą. Tworzenie trwałej społeczności, opartej na współpracy dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli z lokalnymi partnerami (mentorzy naukowi, aktywiści edukacyjni, działacze samorządowi) to pierwszy krok do budowania świadomości idei społeczeństwa obywatelskiego. U podstaw musi być przestrzeń do samodzielnego myślenia i działania
EDUNEWS.PL: SZKOLNE RADIO JAKO NARZĘDZIE WSPIERANIA EDUKACJI JĘZYKOWEJ
Jak wykorzystać doświadczenia z projektu Erasmus+ "On air together!" do nauki języka obcego? Zaproponuję kilka pomysłów do wykorzystania na zajęciach językowych - szkolny projekt radiowy kryje w sobie ogromny potencjał możliwości
<<poprzednie [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nastepne>>