korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: MANIFEST Z OBERHAUSEN A KULTURA FILMOWA. PÓŁ WIEKU PÓŹNIEJ, 8.11.18, Warszawa
Tematem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu CINEMAFORUM jest dorobek Festiwalu w Oberhausen, gdzie ponad pół wieku temu został ogłoszony słynny „Manifest z Oberhausen”. Czy manifest ten jest dziś jedynie zakurzonym artefaktem w muzeum historii kina czy może nadal inspiruje w myśleniu o kulturze filmowej i przede wszystkim o statusie krótkiego metrażu? Czy film krótkometrażowy jest nadal laboratorium sztuki filmowej, wyjątkową sferą swobodnej i nieskrępowanej twórczości, narzędziem umożliwiającym spojrzenie w przyszłość języka filmu i jego estetyki?
EDUNEWS.PL - WRÓG ZE SZKOLNEJ ŁAWKI (artykuł)
Prześladowanie rówieśnicze jest w polskich szkołach częstym zjawiskiem. Wykluczanie, dręczenie, izolowanie i dokuczanie dotyczy znacznej grupy dzieci. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez psychologów z Uniwersytetu SWPS w Katowicach, krąg prześladowania rówieśniczego nie składa się jedynie z ofiary i agresora. Jest też „wrogojaciel” - kolega ze szkolnej ławki, który staje się gnębicielem.
GOETHE-INSTITUT: DYSKUSJA PANELOWA - REWOLUCJA CYFROWA W KOMUNIKACJI, 9.11.18, Warszawa
Siri mówi nam, jaka jest dziś pogoda, pizzę zamawiamy za pomocą bota, a reklamację zamówienia z Amazona załatwiamy na czacie, dodatkowo, w tym samym czasie, asystent Google umawia nam wizytę u lekarza. Czyżbyśmy przeżywali rewolucję w komunikacji?
NaukaBezGranic: USA & Canada; Australia & New Zealand ,23.11.2018, Warszawa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
GOETHE INSTITUT: 100 LAT BAUHAUSU - GDY DESIGN POWSTAŁ NA NOWO
W 1919 r. Walter Gropius założył szkołę Bauhaus, a tym samym rozpoczął rewolucję w architekturze i designie. Co zostało z tych idei dzisiaj? Z okazji przyszłorocznego jubileuszu już teraz odpowiadamy na najważniejsze pytania.
ETS Global: Live Demo: improve all four skills measured on the TOEFL iBT® test! 22nd Nov
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
EDUNEWS.PL - SZACUNEK W PRACY NAUCZYCIELA (artykuł)
Z okazji Dnia Nauczyciela i w docenieniu pracy pedagoga napisałam tekst, zawierający 12 możliwych do osiągnięcia radości w pracy nauczyciela.
NaukaBezGranic: Festivals and Traditions in the UK, the USA and in South Africa, 19.11.18, Wrocław.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
<<poprzednie [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nastepne>>