korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: „DOBRE POMYSŁY NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE!“, 18.05.18, Warszawskie Targi Książki
Wydawca Jörg Sundermeier (VerbrecherVerlag, Kurt Wolff Stiftung) i księgarz David Mesche (Buchbox!) w rozmowie o tym, jak sprawić, by książki niezależnych wydawców i lokalnych księgarń były bardziej widoczne i dostępne. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Duda-Klag. W ramach Warszawskich Targów Książki
EDUNEWS.PL - JAK PODNOSIĆ POCZUCIE WŁASNEJ SKUTECZNOŚCI U DZIECI? (artykuł)
To, ile dziecko jest w stanie wyciągnąć korzyści z edukacji szkolnej, wynika z jego wewnętrznej motywacji. Z tą w polskiej szkole nie jest najlepiej. Zbyt wielu nauczycieli oczekuje, że dziecko będzie podążało za nauczycielem i jego wywodem w ciszy i skupieniu. Podawczy styl nauczania nie sprzyja umacnianiu motywacji do nauki.
EDUNEWS.PL - LABORATORIUM W SZUFLADZIE: MODELARSTWO I ELEKTROTECHNIKA (artykuł)
Majsterkowanie daje poczucie sprawstwa. Coś można zrobić i od razu widać efekty. Lepsze lub gorsze ale jednak widoczne. I to my sami zrobiliśmy. W czasach powszechnej "gotowizny" coraz rzadziej możemy coś samodzielnie wykonać. Dlatego sprawia nam tak dużo radości. Różnego rodzaju majsterkowanie i eksperymenty są ważne także z edukacyjnego punktu widzenia - pozwalają nam pełniej, głębiej i lepiej budować nasza osobista wiedzę o świcie i o tym jak to wszystko działa.
BRITISH COUNCIL: Fundacja Sztuk Wizualnych - Miesiąc fotografii w Krakowie, 25.05-24.06 2018, Kraków
Miesiąc Fotografii w Krakowie jest czołowym europejskim festiwalem fotograficznym i jednym z największych cyklicznych wydarzeń poświęconych sztukom wizualnym w Polsce. Kuratorką gościnną szesnastej edycji festiwalu została Iris Sikking, która w swojej pracy koncentruje się na nowych sposobach opowiadania historii oraz możliwościach, jakie dają media cyfrowe.
GOETHE INSTITUT: „POLSKIE ŚLADY W NIEMCZECH. LEKSYKON DO CZYTANIA”, 17.05.18, Warszawa
Prezentacja w Goethe-Institut książki, która w ponad 250 hasłach na 450 atrakcyjnie ilustrowanych stronach prezentuje związane z Polską najróżnorodniejsze zjawiska i wydarzenia na terenie dzisiejszych Niemiec i jak piszą autorzy - zdecydowanie nie wyczerpują tematu. W ramach Warszawskich Targów Książki
GOETHE INSTITUT: NIEMIECKI JAKO DRUGI JĘZYK PO ANGIELSKIM - ILOŚĆ MA ZNACZENIE (artykuł)
Na lekcjach fizyki wymagana jest znajomość matematyki, aby grać w koszykówkę na WF-ie, trzeba umieć rzucać piłkę, a na lekcjach WOS-u wykorzystuje się wiedzę z zakresu historii. Tylko lekcje języków obcych zdają się przebiegać w oderwaniu od innych przedmiotów. To sprawia, że marnuje się wielki potencjał nauczania niemieckiego jako języka obcego.
ITALICUS: Prezentacja La casa delle donne na Warszawskich Targach Książki, 18.05.18
Warszawskie Targi Książki - Specjalne wydarzenie: Maeci “Dom kobiet” Zofii Nałkowskiej jest dramatem kobiecym par excellence. W wiejskim domu, własności Babki, mieszkają tylko kobiety: córki, wnuczki i synowe Babci, wdowy lub rozwiedzione. Jedna z nich, Janina, niedawno owdowiała. Jej bolesna żałoba zostaje przerwana przez pojawienie się młodej Ewy. Dzięczyna rzuca nowe światło na postać niedawno zmarłego męża Janiny, zmuszając ją do konfrontacji z przeszłością i ontologicznego problemu „ciemności”, które uniemożliwiają poznanie innych.
EDUNEWS.PL - SZCZĘSNY I KRYCHOWIAK MÓWIĄ STOP! DOKUCZANIU I OPOWIADAJĄ O SILE SWOJEJ PRZYJAŹNI
Znamy się już od ponad 14 lat, teraz razem chcemy zachęcić dzieciaki do bycia dobrymi kumplami i pokazać im, jak daleko można zajść z przyjacielem u boku. – mówią Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Piłkarze reprezentacji Polski zostali ambasadorami startującej właśnie czwartej edycji kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.
<<poprzednie [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nastepne>>