korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: NIEMCY PO POLSKU - ŚWIAT TECHNOLOGII NIE ZNA GRANIC (artykuł)
Do Berlina z całej Europy ściągają ludzie, którzy zajmują się tworzeniem nowych technologii. Co stolica Niemiec ma do zaoferowania twórcom startupów? Z Ulą Lachowicz, inicjatorką Polish Berlin Tech, rozmawia Urszula Jabłońska.
EDUNEWS.PL - O INNOWACJACH W SZKOLE (artykuł)
Czy dyrektorzy i nauczyciele lubią innowacje? Oczywiście. Innowacje są szalenie modne. Każda szkoła chce być innowacyjna. Jeśli jednak przyjrzymy się, co się za tym kryje, to się okaże, że pożądana innowacja zbyt często rozumiana jest raczej jako przemalowanie ścian na "oczojebne" kolory niż jako gruntowna przebudowa struktury lub praktyki.
EDUNEWS.PL - EGO W SZKOLNEJ ŁAWCE (artykuł)
Gdy rozmawiam z uczniem odnoszę wrażenie, że oprócz niego jest jeszcze jego ego, które domaga się uwagi, blokuje naszą rozmowę, przeszkadza, zagłuszając dotarcie do prawdy. Ego rodzi konflikty, niszczy relacje, szkodzi i ukrywa osobistą siłę, talenty, potrzebę miłości, szacunku, przyjaźni i akceptacji.
GOETHE INSTITUT: #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL, 28-29.07.18, Ełk
Nowa inicjatywa na mapie kulturalnych wydarzeń w Polsce, dwudniowy festiwal literacki dodatkowo z dużą dozą muzyki. To jednocześnie hołd dla wybitnego niemieckiego pisarza Siegfrieda Lenza, który urodził się w Ełku, a w 2011 roku otrzymał tytuł jego honorowego obywatela.
EDUNEWS.PL - NARZĘDZIA OK, KTÓRE POMAGAJĄ UCZNIOM I NAUCZYCIELOWI (artykuł)
Użyteczne techniki nie musza być skomplikowane i czasochłonne, ważne aby były skuteczne. Autor Lee Watanabe-Crockett podaje przykłady 21 prostych technik. Pamiętajmy przede wszystkim, że techniki nie powinny być stosowane dla nich samych, ale wtedy, gdy pomagają w uczeniu się i nauczaniu. Nauczyciel powinien stosować je, gdy są pomocą w rozwiązywaniu zlokalizowanego problemu.
EDUNEWS.PL - ZMIENIAĆ SZKOŁĘ, ALE PO CO? POINSPIRACYJNE REFLEKSJE (artykuł)
Zmiany, zmiany, zmiany... - właśnie to słowo przyświecało konferencji INSPIR@CJE 2018, która odbyła w kilka dni temu Warszawie. Choć pracuję w szkole 14 lat (jako polonistka i socjoterapeutka) z pasją, oddaniem, poświęceniem, tak „do szpiku kości”, postanowiłam pierwszy raz wziąć udział w tym edukacyjnym wydarzeniu. Byłam więc żółtodziobem, któremu w głowie huczały myśli: Czy spotkam tam takich jak ja – edupasjonatów? Czy moje edukacyjne dokonania nie będą tylko kroplą w morzu dokonań innych? I... Czy ja upadłam na łeb? Konferencja?! Przecież są wakacje!
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Tutoriale wideo do gier językowych ELI
Dzięki tutorialom wideo szybko poznasz podstawowe zasady naszych gier językowych, co pozwoli od razu rozpocząć zabawę! Filmy w przejrzysty sposób pokazują podstawową mechanikę rozgrywki dwunastu najpopularniejszych gier z wydawnictwa ELI. Pamiętaj jednak, że w instrukcji znaleźć można także i inne warianty rozgrywek oraz masę pomysłów na kreatywne wykorzystanie gier.
EDUNEWS.PL - OSTATNI ZGASI ŚWIATŁO (artykuł)
Być może niektórzy Czytelnicy pamiętają dowcip z czasów PRL-u, jak to wszyscy Polacy udają się na emigrację do lepszego świata, a ostatni przed wyjazdem gasi światło. Nieodparcie przychodzi mi on do głowy, gdy mowa dziś o polskich nauczycielach. Powiedzieć, że nastroje w tej grupie zawodowej są marne, to nic nie powiedzieć. Już teraz dopływ do niej młodych ludzi jest bardzo ograniczony i poważnie obawiam się, że w perspektywie zaledwie kilku lat po prostu zabraknie chętnych, by w naszym kraju uczyć dzieci. A powody tego stanu rzeczy są liczne i bardzo różnorodne.
<<poprzednie [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nastepne>>