korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: POKAZAĆ UCZNIOWI PIĘKNO MYŚLENIA
Rolą szkoły jest nie tylko przekazywanie uczniom wiedzy o świecie, ale też – a być może przede wszystkim – uczenie ich samodzielnego, krytycznego myślenia. Powinno być to miejsce, w którym panuje kultura dyskusji, rozważania, szukania argumentów, wzbudzania ciekawości wśród młodych ludzi. Czy w polskim systemie edukacji widać już jaskółki zwiastujące wiosnę? Dlaczego w naszej kulturze tak mocno ukształtował się autorytarny model nauczyciela? Jak sprawić, by polska szkoła w większym stopniu stymulowała umysłowo uczniów? Rozmowa z prof. Andrzejem Zybałą...
Goethe-Institut: OBYŚ OBCE DZIECI UCZYŁ, CZYLI POLSCY NAUCZYCIELE W NIEMCZECH
W Niemczech praca jest, a nauczyciele są poszukiwani. A, że język? Nie, to wcale nie jest przeszkoda. Rośnie grupa wykształconych Polaków, a raczej Polek, które podejmują się pracy w szkołach za zachodnią granicą.
British Council i Multikino: National Theatre Live – „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem, 11.07.19
British Council i Multikino kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W 2019 roku, na widzów czeka program wzbogacony o nowe tytuły oraz powtórki najpopularniejszych inscenizacji ze słynnych scen brytyjskich, takich jak: National Theatre, Kenneth Branagh Theatre Company, Globe On Screen czy Royal Shakespeare Company.
EDUNEWS.PL: PO CO NAM KREATYWNOŚĆ?
Kreatywność to umiejętność twórczego myślenia. Jej podstawę stanowi wykorzystanie wyobraźni, czerpanie z niej pełnymi garściami, czego skutkiem jest cudowna możliwość przekraczania granic: w życiu codziennym, w rozwiązywaniu wszelkiego typu problemów, w zapamiętywaniu informacji, w nauczaniu czy wreszcie w osiąganiu wolności osobistej. Samo używanie kreatywności jest jak używanie mięśni – im więcej je ćwiczymy, tym bardziej się one rozwijają, a to powoduje , że tym chętniej chcemy z nich korzystać...
Goethe-Institut: SAŠA STANIŠIĆ DR HEIMAT.
Gdy ktoś mnie pyta, czym jest dla mnie ojczyzna, opowiadam historię o doktorze Heimacie, ojcu mojej pierwszej plomby amalgamatowej.
Muzeum Narodowe w Krakowie: Moc natury. Henry Moore w Polsce- wystawa, do 30.06.19.
Muzeum Narodowe w Krakowie wspólnie z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Henry Moore Foundation organizuje wystawę pod hasłem "Moc natury. Henry Moore w Polsce". Henry Moore (1898 - 1986) już za życia ogłoszony klasykiem nowoczesności, przez wielu specjalistów uważany jest za największego rzeźbiarza XX wieku.
EDUNEWS.PL: INSPIR@CJE, 27-28 czerwca br. Warszawa.
Zapraszamy na kolejne INSPIR@CJE, które odbędą w dniach 27-28 czerwca br. w Warszawie. W programie zarówno dużo praktycznej wiedzy i dzielenia się doświadczeniami w prowadzeniu ciekawych i angażujących zajęć, jak również miejsce na refleksję i wymianę myśli.
Goethe-Institut: INTERNET JEST KOBIETĄ. Role, koncepcje i język.
Coraz więcej kobiet zajmuje się blogowaniem i prowadzeniem stron internetowych, coraz głośniej o internetowych biznesach prowadzonych przez kobiety. Czy w związku z tym istnieje w internecie język typowy dla kobiet? Przedstawicielkami jakich koncepcji gender i ról są kobiety internetu?
<<poprzednie [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nastepne>>