korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: DYSLEKSJA TO NIE WYROK.
Jeszcze kilkanaście lat temu problem dysleksji traktowany był jak wymysł ucznia, który nie chciał się uczyć zasad ortografii. Dziś wiemy, że jest to o wiele szersze zagadnienie, a wczesna diagnoza dzieci z tzw. „specyficznym zaburzeniem uczenia się”, to klucz do ochrony ich przed bardzo poważnymi konsekwencjami dysleksji w przyszłości. O tym, czym de facto jest dysleksja, kiedy i jak powinna wyglądać jej prawidłowa diagnoza rozmawiamy z panią Joanną Ławicką, wiceprezes fundacji Prodeste oraz współtwórcą programu Eduteraputica Gimnazjum PWN – nowoczesnego narzędzia do diagnozy dzieci ze specyficznymi zaburzeniami uczenia się
CLE INTERNATIONAL: SODA - Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych, Nowości wydawnicze.
Podręcznik pokazuje dynamicznych młodych ludzi mówiących po francusku, z którymi uczniowie mogą się identyfikować, co przyczyni się do wzmocnienia ich motywacji. Nowoczesna, przyciągająca uwagę szata graficzna stanowi dodatkowy atut serii. Podręcznik zawiera płytę DVD z materiałami audio i wideo.
EDUNEWS.PL: WYŻSZA SZKOŁA UPUPIANIA?
Ogłaszanie rankingów najlepszych polskich uczelni miałoby sens chyba tylko wtedy, gdyby mierzyć dokładnie sukcesy zawodowe absolwentów i sprawdzać, czy faktycznie podczas studiów zdobyli potrzebną w pracy wiedzę i umiejętności. Wtedy znalibyśmy wartość studiów. Ale to chyba nierealne. Chciałbym dziś wrócić do świetnego tekstu Klausa Bachmanna w Magazynie Gazety Wyborczej. Czy rzeczywiście mamy coraz lepsze uczelnie wyższe?
CLE INTERNATIONAL: GRAMMAIRE PROGRESSIVE DU FRANCAIS- Nowości wydawnicze.
Książka charakteryzuje się jasną i przejrzystą kompozycją. Po lewej stronie rozdziału znajdują się objaśnienia zasad gramatycznych wraz z przykładami, a po prawej stronie odpowiednio skonstruowane ćwiczenia i zadania sprawdzające.
EDUNEWS.PL: NA WAKACJE? Z TELEFONEM I KOMPUTEREM!
Uczniowie nie wyobrażają sobie życia bez telefonu komórkowego i komputera. Gdyby mogli, zabraliby je nawet na bezludną wyspę. Wszystko po to, aby kontaktować się ze znajomymi i spędzać czas, walcząc o kolejne etapy wtajemniczenia w, zdobywających szczyty popularności, grach komputerowych. Badanie przeprowadzone w maju przez firmę Librus ujawniło, iż ponad 70% rodziców uczniów w różnym wieku obawia się, że ich dziecko może być uzależnione od elektroniki. Czy słusznie?
FORTIMA: od 07.07.2012 w Warszawie - Kurs tłumaczenia filmów (kurs przekładu audiowizualnego)
Zajęcia w studiu nagrań, przygotowanie listy dialogowej (lektorskiej), zasady współpracy z lektorem, nagranie próbki tłumaczenia, przygotowanie napisów do filmu, tłumaczenie piosenek dla filmu i teatru!
Goethe-Institut: Seminarium dydaktyczne dla nauczycieli szkół podstawowych, 5-18.08.12, Berlin.
Tematem seminarium, które odbędzie się w Goethe-Institut w Berlinie, jest pedagogika wczesnoszkolna. Punktem programu są m.in. hospitacje w berlińskich szkołach podstawowych oraz wiadomości kulturoznawcze i realioznawcze dotyczące stolicy Niemiec- Berlina.
EDUNEWS.PL: NAUCZYCIELE NA STARCIE.
To, co jest potrzebne w procesie dążenia do bycia idealnym nauczycielem, to przede wszystkim pasja – zauważa dr Dominika Walczak z Instytutu Badań Edukacyjnych. Początkujący nauczyciele mogą mieć pewne braki w praktycznym przygotowaniu do zawodu, ale te mogą być szybko nadrobione w praktyce. Nie może im natomiast zabraknąć pasji...
<<poprzednie [821] 822 823 824 825 826 827 828 829 830 nastepne>>