korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: BLASKI I CIENIE LUDZKIEGO EGOIZMU
Blaski bywają pożyteczne, ale gdy przejadą po oczach to oślepiają. Podobnie jest z ludzkim egoizmem. To jest postawa skierowana na siebie samego. To zabieganie i troska o własny interes. Gdzie jest zagrożenie w tej trosce? Jakie jest miejsce egoizmu w edukacji i wychowaniu? Jakie są blaski i ciemne strony naszego egoizmu?
GOETHE-INSTITUT: Czasopisma dostępne w Onleihe: Architectural Digest
Architectural Digest to tytuł magazynu lifestylowego na temat architektury, projektowania wnętrz i stylu życia. Prezentuje on luksusowe domy prominentnych osób, jedyne w swoim rodzaju pomysły na urządzenie ogrodu, mieszkania, dekoracje stołu. Pismo dostępne jest dla użytkowników biblioteki na jeden klik – w Onleihe.
LSW: Nauczanie języka obcego wg. STANAG 6001, 29.08.16, Warszawa.
Celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli i lektorów języka angielskiego do nauczania języka na poziomie 1111, 2222 i 3333 wg. Normy STANAG 6001. Prowadzący: ekspert ds. kształcenia języka angielskiego w wojsku, egzaminator wg. STANAG 6001
EDUNEWS.PL: CZEGO (MIĘDZY INNYMI) POTRZEBUJE POLSKA SZKOŁA?
Jakiej szkoły potrzebują nasze dzieci? Żyjemy w trudnych i ciekawych czasach, w czasach zmiany. Wiele przemawia za tym, że świat, w którym w dorosłość wejdą nasze dzieci i nasze wnuki, będzie wyglądał zupełnie inaczej niż ten który nam jest dobrze znany. Przyczyną tych zmian jest szybko zmieniająca się technologia. Kto z państwa potrafi wskazać w swojej miejscowości zakład pracy, który zatrudnia, powiedzmy, powyżej 100 osób, i dać głowę za to, że to miejsce pracy będzie istniało za pięć lat?
Centrum Egzaminacyjne Goethe Institut: Akademia Młodego Lektora, dwa terminy do wyboru, Szczecin.
Jesteś młodym lektorem języka niemieckiego i chciałbyś rozwinąć skrzydła? Szukasz wsparcia metodycznego i pomysłów jak uczyć lepiej, wydajniej i ciekawiej? Chcesz podzielić się swoim doświadczeniem i otrzymać konstruktywny feedback?
EDUNEWS.PL: KREATYWNOŚĆ W SZKOLE
Dużo ostatnio mówimy o innowacyjności. Jest ona powiązana z kreatywnością. Potrzebujemy rozwijać w szkołach innowacyjne umysły młodych ludzi, dlatego szkoła powinna od najwcześniejszych lat nauki na różny sposób wspierać kreatywności uczniów. Mamy z tym problem w szkole nie od dziś – przekonanie, że niektóre przedmioty w szkole są ważniejsze niż inne i nadmierne skupianie uwagi na nich, może prowadzić do osłabienia kreatywności wśród uczniów...
EDUNEWS.PL: INNA OPTYKA EDUKACJI
„Wybrzmiało to” na konferencji INSPIR@CJE 2016 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą: prawdopodobnie polską oświatą rządzą… kosmici. Nie, nie, proszę nie zrozumieć, że teraz nią rządzą – oni polskimi szkołami rządzą od dawien dawna. Bo jak inaczej można zrozumieć błędne decyzje podejmowane w edukacji dziś, rok temu, trzy lata temu, pięć, dziesięć, itp. Tylko w ten jeden sposób możemy to próbować sobie wyjaśnić – kosmici patrzą na szkolną rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy, niekoniecznie widząc to samo, co widzą nauczyciele…
GOETHE-INSTITUT: POEZJA EKSTRA MARTY PODGÓRNIK
POEZJA DRAPIEŻNA, ZADZIORNA I NIEWYGODNA Feministyczny, odważny i prowokacyjny ton to główna siła napędowa poezji Marty Podgórnik. Poetka rozsadza utarte schematy i gatunki prowokując a jednocześnie poruszając delikatne struny świata ludzkich emocji i odczuwania.
<<poprzednie [361] 362 363 364 365 366 367 368 369 370 nastepne>>