korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: CIĘŻKIE PLECAKI NAJMŁODSZYCH
Trzech na czterech uczniów klas pierwszych szkół podstawowych nosi tornistry, których waga przekracza dopuszczalne normy, a szkoły nie są w stanie zapewnić wymaganych ustawowo szafek –takie alarmujące dane wynikają z badania, które w dniach 9-16 kwietnia br. przeprowadziła w 5 placówkach oświatowych na terenie Dolnego Śląska Fundacja Rosa...
Goethe-Institut: Europa czyta: Imprezy literackie i spotkania z pisarzami w kontekście europejskim
Miłość i śmierć, strach i nadzieja, katastrofy codzienności, namiętności i ciosy losu wszędzie wyglądają podobnie – a jednak jest różnica, czy dzieje się to na włoskim południu, czy w Danii, czy w postsocjalistycznym społeczeństwie w Polsce, czy w dzisiejszej Anglii. Literatura otwiera nam oczy na świat i zaspokaja naszą ciekawość świata.
British Council: Science Festival in Cracow, 18.05.13.
The 13th edition of the Science Festival themed 'Faces of water' will be taking place in Cracow from 15 to 18 May. We invite you to join workshops, visit universities and museums and to watch the main stage at the Market Square for lots of attractions and interesting guests.
EDUNEWS.PL: FILMY NA LEKCJI
Oglądamy filmy preparowane: Jojo z Deutsche Welle (odpowiednik TV Polonia), filmy dokumentalne: ZeitWorte Instytutu Goethego, ekranizacje lektur: My, dzieci z Dworca Zoo, filmy fabularne: Fussball ist unser Leben. Filmy te obrazują różnice kulturowe: odmienne podejście wobec wieku, płci, historii... Ułatwiają profilaktykę stereotypu. Poszerzają horyzonty...
Nowela: IV Warszawskie Targi Książki, 18.05.13, j.francuski.
Temat: "Zénith" – prosta i dynamiczna droga na szczyt. Nowa seria podręczników do nauki języka francuskiego wydawnictwa CLE International oraz publikacje wydawnictwa Nowela: frazeologia, gramatyka, czasowniki
Goethe-Institut w Warszawie: DOC Film Festival- Jestem w kosmosie, 17 i 18.05.13.
Nie lada gratka dla miłośników astronautyki! Reżyserka Dana Ranga dzięki licznym wywiadom z astronautami i psychologami oraz prywatnym materiałom francuskiego astronauty Jean-Francoisa Clervoy’a, próbuje oddać zupełnie obce nam doświadczenie, jakim jest wyprawa w kosmos i stan nieważkości. Jak się okazuje jest to gigantyczny wysiłek, ale przede wszystkim psychiczny. Na astronautów czeka w kosmosie depresja, lęk, konieczność zachowania anielskiego spokoju i błyskawicznego refleksu oraz – last but not least – konieczność przebywania w totalnie odhumanizowanym otoczeniu, gdzie człowiekowi towarzyszy tylko mechaniczne brzęczenie rozmaitych urządzeń – bo to właśnie one są w stacji kosmicznej odpowiedzialne za podtrzymywanie życia.
EDUNEWS.PL: MATURA: DOSKONAŁY SYSTEM ELIMINACJI SZOPENÓW
Matura ma coraz więcej wspólnego z dawnymi ludowymi rytuałami. Budzi głównie skojarzenia z obrzędem przejścia, poprzez który młody człowiek wkracza dostojnie w dorosłość. Kiedyś zamykała pewien etap kształcenia, a dziś, czy na pewno służy kształceniu młodzieży? Coraz więcej osób uważa, że matura jest już tylko ułomną formą i namiastką sprawdzania wiedzy nabytej w szkole. Jej jedyny sens dzisiaj sprowadza się do bycia ogólnopolskim egzaminem na wyższe uczelnie. Czy jest w ogóle potrzebna?
English Academy: Nauczymy Cię mówić po angielsku, niemiecku, francusku lub rosyjsku w 1 MIESIĄC
Czy chcesz nauczyć się porozumiewać w języku obcym 1 miesiąc? U Nas to możliwe. W 30 dni przy dwóch spotkaniach tygodniowo nauczymy Cię posługiwać się językiem mówionym w sytuacjach życia codziennego.
<<poprzednie [691] 692 693 694 695 696 697 698 699 700 nastepne>>