korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: MAMY USTALONE NORMY, ALE JAK Z NIMI ŻYĆ
Większość nauczycieli ustala lub informuje uczniów o obowiązujących normach i regułach. Ale czy sama informacja wystarczy? Druga sprawa, to – deklaracja często nie pokrywa się z rzeczywistością. Jeśli np. nauczyciel zakłada i informuje uczniów, że każdy może pracować w swoim tempie, a potem robi test na czas, to intencje i życie się rozmijają
GOETHE-INSTITUT: JACEK DEHNEL POLECA - BEZWZGLĘDNOŚĆ PIĘKNA.
Polskie wydanie „Sonetów do Orfeusza i innych wierszy“ Rainera Marii Rilkego oczarowuje już samą okładką, ale w tym przypadku treść dorównuje formie. Imponujący wybór Adama Pomorskiego sprawia, że ten tom to przygoda na całe lata.
British Council: IELTS: Najlepsze materiały dydaktyczne on-line, 28.11.19.
...
GOETHE-INSTITUT: RIE YAMADA – WYWIAD. FOTOGRAFIE SĄ DOWODEM NASZEGO ISTNIENIA.
Rie Yamada to japońska fotografka, która mieszka i pracuje w Berlinie. W ramach bydgoskiego Vintage Photo Festival pokazała swój nagradzany projekt „Familie Werden” – fotografie, na których wciela się w członków rodziny własnej i obcych, poznanych poprzez kupione lub znalezione albumy. „Dziś, poza pamiątkowymi fotografiami z takich wydarzeń jak na przykład śluby, fotografie są rzadko gromadzone w rodzinnym albumie. Zamiast tego zdjęcia są zapisywane na twardym dysku lub gdzieś na komputerze, gubione w czeluściach pamięci telefonu komórkowego.
Macmillan: Grammar and the brain czyli jak mózg uczy się gramatyki (i do czego jest mu to potrzebne)
W nauczaniu języków obcych wyróżniamy cztery podstawowe umiejętności: słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie. Żadna z tych umiejętności nie rozwinie się jednak bez znajomości gramatyki. Co to jednak znaczy, że uczeń „zna” gramatykę? Czy wystarczy „znać” reguły gramatyczne i wyjątki od nich? Oczywiście, że nie.
British Council: Egzaminacyjne vademecum Zmiany w egzaminach A2 Key i B1 Preliminary,24.11.19,Kraków
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem British Council, który przedstawi, jak będzie wyglądał egzamin A2 Key oraz B1 Preliminary od stycznia 2020 roku, podpowie jak przygotować uczniów do nowego formatu oraz wskaże gdzie znaleźć próbne testy.
EDUNEWS.PL: PRESELEKCJA DO ZAWODU - INSPIRACJE KORCZAKOWSKIE
…w życiu społecznym można by osiągnąć ład, uniknąć błędów, nieporozumień, oskarżeń, zatargów, wykroczeń, wykolejeń, walk i łez, gdyby wiadome było, gdzie czyje miejsce […].
GOETHE-INSTITUT: WIECZÓR FILMOWY KAFKA IDZIE DO KINA: 3. CZĘŚĆ, 21.11.19, Warszawa.
Kafka chodził do kina regularnie. Notatki o filmach, które zobaczył, można znaleźć w jego dziennikach i korespondencji. Hanns Zischler zebrał te materiały i złożył z nich czteroczęściową serię, którą przedstawiamy jako program towarzyszący projektowi „Wirtualna przemiana”. Te filmy nieme zostały odrestaurowane w archiwach filmowych w różnych krajach, gdzie dodano do nich nową muzykę filmową skomponowaną przez Güntera A. Buchwalda i Richarda Siedhoffa.
<<poprzednie 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 nastepne>>