korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: PREMIERA I KROPKA
Wczoraj miała miejsce premiera niezwykłej książeczki. Czytelnicy dostali do rąk polską wersję książki Petera Reynoldsa pt. ”Kropka”. Dla mnie to dzień szczególny, ponieważ nigdy mi się nie śniło, że to się wydarzy. A marzyć lubię, a jeszcze bardziej lubię marzenia realizować. Więc być może to marzenie o polskiej wersji książki zostało kiedyś przeze mnie wypowiedziane głośno, nie pamiętam tego momentu. Zdarzyło mi się kilka razy, że spełniały się te, którymi z kimś się podzieliłam. Pozostaje mi wierzyć, że tak było i tym razem. Na szczęście. Jutro Międzynarodowy Dzień Kropki...
GOETHE-INSTITUT: WERNER SCHROETER – PIERWSZY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI W POLSCE 07-11.11.17, Gdańsk.
Schroeter, reżyser filmowy i teatralny, gdy zmarł w 2010 roku w wieku 65 lat należał niewątpliwie do najważniejszych twórców niemieckiego kina. Zafascynowany operą i koncepcją performansu początkowo kręcił filmy pozbawione narracji, by później przejść do narracji fragmentarycznej, eksplorującej tematy miłości i śmierci oraz ich niebezpiecznych powiązań. Był wielbicielem śpiewaczki operowej Marii Callas, a teatr inspirował go. W 1980 roku jego film „Palermo czy Wolfsburg” otrzymał Złotego Niedźwiedzia na Berlinale, co przyniosło twórcy światową sławę. Pracował z wybitnymi aktorkami: Isabelle Huppert, Bulle Ogier czy Magdaleną Montezumą. W roku 2008 artysta otrzymał Złotego Lwa za całokształt twórczości na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Piękno ujęć filmowych Schroetera zachwyca do dziś.
EDUNEWS.PL: FIŃSKI SPOSÓB EDUKACJI
Co się stanie z efektami nauczania, jeśli zmniejszymy liczbę lekcji dla uczniów, nie będziemy zadawać im prac domowych, zrezygnujemy z odpytywania, zlikwidujemy zatwierdzane przez ministerstwo podręczniki, klasówki będziemy robić rzadko, z równą powagą traktować uczenie matematyki, jak budowę karmników dla ptaków, a nauczycieli uwolnimy od wszelakich kontroli, konieczności prowadzenia dzienników i pozwolimy im samym decydować w dużym stopniu, jak i czego uczyć?
GOETHE-INSTITUT: O ESTETYCE GŁOSU I PREZENTERACH RADIOWYCH „GŁOS Z RADIA“, 03.11.17, W-wa
Jakich głosów lubimy słuchać? Jakie style mówienia nam się podobają? Czy istnieją różnice i podobieństwa w preferencjach niemieckich i polskich słuchaczy?
Instytut Austriacki Kraków: Warsztaty dla dzieci związane ze świętym Marcinem, 10.11.17
Kochane Dzieci, zapraszamy Was ( wieku od 3 do 12 lat ) na warsztaty związane ze świętym Marcinem. Wspólnie będziemy robić latarenki i uczyć się piosenek.. I to jeszcze nie wszystko- czeka na Was wiele niespodzianek!
EDUNEWS.PL: SZUKAJMY OKAZJI DO UCZENIA SIĘ
W każdym dziecku trzeba widzieć człowieka. Jego losy są w naszych rękach i powinniśmy pokazywać, że jest dla nas ważne. To przesłanie jest adresowane do wszystkich nauczycieli, którzy rozpoczęli obecny rok szkolny i w zasadzie bez względu na to, czy dotyczy to młodszych uczniów czy starszych. Zapraszamy na kolejny podkast w EduGadkach...
EDUNEWS.PL: NAUCZYCIELU, POZNAJ EDMODO
Nauczyciele raczej nieufnie podchodzą do mediów społecznościowych, uznając, że mogą one prowadzić do naruszenia ich prywatności, (zbytniego) odkrycia się przed rodzicami i uczniami, a może i przed koleżankami i kolegami ze szkoły. Zapewne są też i inne powody. Wielu z tych, którzy mają konto np. na Facebooku, ukrywa swą tożsamość pod różnymi nazwami i pseudonimami. Niewielu wykorzystuje potencjał edukacyjny mediów społecznościowych. A ten jest wprost proporcjonalny do potencjału edukacyjnego i kreatywnego społeczności, która łączy się w określonej grupie czy narzędziu online. Może zatem warto spróbować?
AKADEMIA VENA: DYSLEKSJA. DIAGNOZA.PRAKTYKA. NARZĘDZIA, 04.11.17, Warszawa.
Zapraszamy lektorów szkół językowych i publicznych na praktyczne warsztaty
<<poprzednie 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 nastepne>>