korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Wydawnictwo Prolog: Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego Cz. 2, webinarium, 10.01.19.
Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Jak objaśniać, wdrażać, ćwiczyć, utrwalać i sprawdzać jej znajomość. Część 2
EDUNEWS.PL: ZAKUĆ, ZALICZYĆ, ZAPOMNIEĆ - Z DYGRESJAMI DO ŚRODOWISKA EDUKACYJNEGO
Kilka słów o szkole, zapisanych na papierze toaletowym, aby dodatkowo wzmocnić przekaz młodzieńczego buntu.
ELI & ET TOI: Lektury uproszczone w języku rosyjskim
Mamy przyjemność zaprezentować nowe lektury uproszczone do nauki języka rosyjskiego w ramach kolekcji Nowych Lektur ELI.
EDUNEWS.PL - PRAWDA NAS WYZWOLI (artykuł)
Zacznę od pieca. Ciekawe, czy ktoś zwrócił uwagę, że jesteśmy świadkami bezprecedensowej liberalizacji w systemie oświaty. Otóż w najnowszym rozporządzeniu o BHP poluzowano gorset przepisów! Co prawda, na maleńkim tylko odcinku – postępowania podczas opadów śniegu, ale jednak. W dotychczasowej wersji tego dokumentu dyspozycja była jednoznaczna – przejścia na terenie szkoły lub placówki należało oczyszczać ze śniegu i lodu oraz posypywać piaskiem. Teraz natomiast piasek wykreślono, wstawiając w zamian bardziej ogólny obowiązek zabezpieczenia przed poślizgiem. Możemy zatem posypać czymkolwiek (nawet, o zgrozo, solą), albo zgoła nie posypać, jeśli z jakiegoś powodu uznamy, że nie jest ślisko. Uczynić, co rozum podyktuje. Po prostu orgia wolności dla dyrektora, który odpowiada przecież za wszystko.
Oxford University Press: Webinarium o ważnych zmianach w podstawach programowych, 08.01.19.
Podczas webinarium Grzegorz Fidala przedstawi główne kierunki zmian w podstawach programowych oraz rozwiązania i propozycje Oxford University Press dla nowych szkół ponadpodstawowych!
Muzeum Narodowe we Wrocławiu: Moc natury. Henry Moore w Polsce, wystawa trwa do 20.01.19.
Po prawie sześćdziesięciu latach prace jednego z najwybitniejszych XX-wiecznych artystów europejskich Henry’ego Moore’a zostaną ponownie zaprezentowane we Wrocławiu.
British Council: Najpopularniejsze kolędy i świąteczne piosenki po angielsku
Nastała zima, wraz z nią nasze miasta rozbłysły światłem bożonarodzeniowych lampek, a słowa świątecznych piosenek i kolęd rozbrzmiewają właściwie na każdym kroku, jak choćby w radiu czy telewizji...
Goethe-Institut: EUROSTORIE – EUROPEJSKIE HISTORIE SIEĆ ZAUFANIA
Dlaczego starówki tylu europejskich miast tak często są do siebie podobne i wydają się nam znajome, nawet gdy zwiedzamy je po raz pierwszy? Odpowiedzi należy szukać w dziejach Hanzy, założonej w średniowieczu ligi kupców, która na długi czas odcisnęła swoje piętno na europejskich miastach.
<<poprzednie 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 nastepne>>