korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: DOMENA PUBLICZNA 2019 (artykuł)
Zbliża się Tydzień Domeny Publicznej (21-25 stycznia). Co roku, z pierwszym dniem stycznia, uwalniane są w Polsce prawa majątkowe do utworów, których autorzy zmarli 70 lat wcześniej. Dla edukacji oznacza to wielką korzyść - swobodę dostępu i wykorzystania w procesie edukacji tysięcy zdjęć, obrazów, książek, muzyki, filmów. Koalicja Otwartej Edukacji (KOED) zachęca do organizacji działań i wydarzeń z wykorzystaniem utworów z domeny publicznej
Centrum Sztuki Współczesnej : Forensic Architecture-Centrum Natury Współczesnej,15.03-22.09.19, W-wa
Centrum Natury Współczesnej, przygotowane dla U–jazdowskiego przez kolektyw śledczy Forensic Architecture, przedstawia dwa studia przypadku zjawiska świadomego, przeprowadzonego z premedytacją ekobójstwa, użytego jako jeden ze środków współcześnie prowadzonych wojen.
Multikino i British Council: National Theatre Live: Król Lear, 07.03.19.
Ian McKellen stworzył „niesamowicie wzruszający portret” („Independent”) zaś onscenizacja w reżyserii Jonathana Munby’ego otrzymał najwyższe oceny czołowych dzienników i tygodników.
Goethe-Institut: 69. BERLINALE POŻEGNANIE, KONTROWERSJE I MOCNA KONKURENCJA.
Ostatnie Berlinale pod dyrekcją Dietera Kosslicka właśnie dobiegło końca. Tym razem w konkursie znalazły się nieoczekiwane filmy, a festiwalowi towarzyszyły burzliwe dyskusje.
Goethe-Institut: MIĘDZYNARODOWY FUNDUSZ KOPRODUKCYJNY GRANTY NA SZTUKI (artykuł).
Jak skorzystać z dofinansowania na polsko-niemieckie produkcje teatralne? Jakie tematy poruszają polsko-niemieckie sztuki? W tym roku aż dwa polskie teatry przygotują spektakle ze wsparciem Międzynarodowego Funduszu Koprodukcyjnego Goethe-Institut: to wrocławski Teatr Polski – w podziemiu i krakowski Teatr Nowy. O nawiązywaniu międzynarodowej współpracy i pracy nad koprodukcją opowiadają Tomasz Kireńczuk oraz Piotr Rudzki.
Księgarnia Francuska Edukator: Marzec - miesiąc z frankofonią.
W marcu, miesiącu tradycyjnie już związanym z frankofonią, Księgarnia Edukator przedstawia pisarzy niebędących Francuzami, ale tworzących w języku francuskim. Są wśród nich bardzo znani twórcy, często wręcz uważani błędnie za Francuzów, np. Amélie Nothomb, Georges Simenon czy Marguerite Duras. W ofercie mamy też książki pisarzy frankofońskich mniej w Polsce znanych, których może warto odkryć, wśród nich Alain Mabanckou czy Yasmina Khadra.
EDUNEWS.PL: UFAJ I (NIE) KONTROLUJ (artykuł).
A więc pojawienie się „belfrzej grypy” władzę zaniepokoiło. Może nawet zabolało. Mimo pełnych obłudy zapewnień pani minister Zalewskiej, że sezon na zachorowania, że ona wierzy nauczycielom, etc. Mimo że ogniska choroby nie rozlały się na razie po całym kraju. Ale coś w tym zazwyczaj pokornym nauczycielskim narodzie pękło…
Goethe-Institut: O CO CHODZI Z… CLAASEM RELOTIUSEM I INNYMI PRZYPADKAMI? KŁOPOTY Z PRAWDĄ
O CO CHODZI Z… CLAASEM RELOTIUSEM I INNYMI PRZYPADKAMI? KŁOPOTY Z PRAWDĄ
<<poprzednie 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 nastepne>>