korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
NaukaBezGranic: Ireland Today; Ceili Dancing; Ireland in Films, 12.03.19, Katowice.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL: KRĘGI NAPRAWCZE ALTERNATYWĄ DLA PUNKTÓW I OCEN ZA ZACHOWANIE
Pewnego dnia, pracując jako nauczycielka języka hiszpańskiego w szkole podstawowej, miałam możliwość zaobserwowania następującego zjawiska. Zaproszony przez szkołę Hiszpan, w ramach swoich praktyk nauczycielskich, miał poprowadzić zajęcia z 17-osobową klasą. Uczniowie tak głośno rozmawiali, iż po ok. 20 minutach poddał się, oddając mi prowadzenie lekcji. W żaden sposób ich nie ukarałam, powiedziałam tylko, że przykro mi, że nie wykorzystali szansy posłuchania autentycznego hiszpańskiego i dowiedzenia się czegoś o Hiszpanii z pierwszej ręki
NaukaBezGranic: Festivals and Traditions in the UK, the USA and in South Africa...11.03.19, Poznań.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
Księgarnia Francuska Edukator: Weekend z... kobietami.
Pisarki, écrivaines, laureatki prestiżowych nagród obok autorek kryminałów, powieści obyczajowych i różnych czytadeł.
GOETHE-INSTITUT: „HANNAH ARENDT“, REŻ. MARGARETHE VON TROTTA. MONTAGS FILM KLUB, 11.03.19, W-wa.
Przedstawiając portret kontrowersyjnej teoretyczki polityki i publicystki Hannah Arendt, Margarethe von Trotta koncentruje się nie tyle na sprzecznościach w twórczości żydowskiej filozofki, ile raczej na na kontrowersjach wokół procesu Eichmanna. W 1960 roku Mossad odnalazł ukrywającego się w Argentynie niemieckiego zbrodniarza wojennego Adolfa Eichmanna i sprowadził go do Jerozolimy, aby mu wytoczyć proces. Hannah Arendt udaje się do Izraela, by na zlecenie magazynu The New Yorker relacjonować przebieg tego procesu. W jego trakcie Eichmann okazuje się być nie bestialskim potworem lecz bezmyślnym biurokratą, co zdaniem Arendt predestynowało go do tego, aby stał się jednym z najstraszliwszych morderców hitlerowskiego reżimu. Pisząc kontrowersyjne artykuły na temat procesu, w których między innymi oskarżała Judenraty o współpracę z niemieckimi władzami, ściągnęła na siebie niechęć opinii publicznej, a nawet najbliższych przyjaciół.
Multikino i British Council: National Theatre Live: Hamlet, 21.03.19
British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Hamlet” z National Theatre Live. W roli głównej zobaczymy nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatcha.
EDUNEWS.PL: DOMENA PUBLICZNA 2019 (artykuł)
Zbliża się Tydzień Domeny Publicznej (21-25 stycznia). Co roku, z pierwszym dniem stycznia, uwalniane są w Polsce prawa majątkowe do utworów, których autorzy zmarli 70 lat wcześniej. Dla edukacji oznacza to wielką korzyść - swobodę dostępu i wykorzystania w procesie edukacji tysięcy zdjęć, obrazów, książek, muzyki, filmów. Koalicja Otwartej Edukacji (KOED) zachęca do organizacji działań i wydarzeń z wykorzystaniem utworów z domeny publicznej
Centrum Sztuki Współczesnej : Forensic Architecture-Centrum Natury Współczesnej,15.03-22.09.19, W-wa
Centrum Natury Współczesnej, przygotowane dla U–jazdowskiego przez kolektyw śledczy Forensic Architecture, przedstawia dwa studia przypadku zjawiska świadomego, przeprowadzonego z premedytacją ekobójstwa, użytego jako jeden ze środków współcześnie prowadzonych wojen.
1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 nastepne>>