korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - SZKOLNE RADIO INTERNETOWE. FANABERIE CZY POMOC NIE TYLKO DYDAKTYCZNA? (artykuł)
Nasza codzienność to narastający szum informacyjny. W takiej rzeczywistości musimy funkcjonować. Mamy coraz większy problem z selekcjonowaniem i odbiorem wiadomości nam przydatnych. Natłok tego co do nas dociera przytłacza i rozprasza. Media publiczne serwują seanse pogardy i propagandy, obrażające inteligencję odbiorcy. Jak ustrzec młodego człowieka od zafałszowanego obrazu, który choć atrakcyjny w odbiorze, nie pozostaje obojętny dla rozwoju intelektualnego, a i emocjonalnego?
Oxford University Press - Konferencja ADRIES, 12-14.10.18, Split, Chorwacja
Oxford University Press uczestniczy w tym roku jako jeden ze sponsorów w międzynarodowym sympozjum dla nauczycieli i wychowawców pracujących w edukacji - ADRIES 2018 w Splicie, organizowanej przez Amber IT Solutions, Jantar ltd i Eupolis Group Ltd.
EDUNEWS.PL - DOBRE ZMIANY W EDUKACJI (artykuł)
Świat znajduje się w nieustannym ruchu i zmianie. Uczniowie, którzy opuszczają mury szkoły, idą w pewnym sensie w nieznane. Czy poradzą sobie w ciągle zmieniającej się rzeczywistości? Czy ich szkoła dała im możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, wykształciła postawy, które pozwolą im swobodnie funkcjonować w społeczeństwie i gospodarce XXI wieku? Czy szkoła także nie powinna się ciągle zmieniać, rozwijać, aby być jak najbliżej świata?
GOETHE INSTITUT: LITERATURA Z DRESZCZYKIEM NA UPAŁY
Biblioteka zaprasza miłośników powieści kryminalnych. Właśnie udostępniliśmy naszym czytelnikom sporo nowości tego gatunku do wypożyczenia na wakacje.
EDUNEWS.PL - UCZENIE SIĘ PRZEZ TWORZENIE I KONSTRUOWANIE (artykuł)
W ubiegłym roku tematem głównym był konektywizm, w tym będzie to konstrukcjonizm. Bardzo ciekawie zapowiada się 12. konferencja „Pokazać – Przekazać”, organizowana w dniach 24-25 sierpnia br. przez Centrum Nauki Kopernik. Jej uczestnicy będą się zastanawiać, jak sprawić, by nowe technologie w edukacji były narzędziem tworzenia i poznawania świata, a nie pozostały jedynie atrakcyjnym gadżetem.
ETS Global: Ways to achieve greater teaching success with your English-languag...webinar, 7th August
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
EDUNEWS.PL - DOBRE ZMIANY W EDUKACJI (artykuł)MALOWANIE DACHÓWEK, CZYLI PO CO NAM UNIWERSYTET?
Po co jest uniwersytet? Czy tylko do prowadzenia badań, których efekty opublikowane zostaną w międzynarodowych czasopismach, praktycznie niedostępnych dla mieszkańców? Co roku na świecie publikowanych jest ponad 2,5 miliona publikacji naukowych. Naukowcy nie są w stanie przeczytać wszystkich nawet tych w swojej wąskiej specjalności...
GOETHE INSTITUT: REPREZENTACJA WIELOKULTUROWA (artykuł)
„Czy jesteśmy w błędzie, jeśli oczekujemy, że nasi piłkarze będą również wzorowymi patriotami?“ Christoph Bartmann o skandalu między Turcją a Niemcami z udziałem piłkarzy.
<<poprzednie [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nastepne>>