korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: DZIEŃ NAUCZYCIELA JĘZKA NIEMIECKIEGO „W DRODZE!” 7.10.17, Lublin.
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA NIEMIECKIEGO DZIEŃ NAUCZYCIELA JĘZKA NIEMIECKIEGO „W DRODZE!”
EDUNEWS.PL: WYBORY KONSUMENCKIE UCZNIÓW
W trakcie roku szkolnego uczniowie dokonują wielu wyborów dotyczących między innymi przyborów szkolnych, przekąsek na drugie śniadanie, dojazdu do szkoły itd. Po kilku latach niektóre stają się prawdopodobnie ich zwyczajami konsumenckimi. Portal edukacji konsumenckiej Consumer Classroom na początek nowego roku szkolnego przygotował zestaw ćwiczeń i materiałów, które pomogą kształtować umiejętności uczniów przydatne im w codziennym życiu...
GOETHE-INSTITUT: FOKUS GRUNDSCHULE „DEUTSCH MIT SOCKE“ NA LEKCJACH J.NIEMIECKIEGO, 7.10.17, Szczecin
„Deutsch mit Socke“ to cykl filmów telewizji WDR, który zachęca uczniów do nauki języka niemieckiego. Rozwija kompetencje językowe i motywuje do wspólnego działania.
EDUNEWS.PL: e-konferencja Edu Moc Online, 7.10.17.
Są w kraju nauczyciele, którzy robią więcej niż od nich wymaga dyrektor szkoły, rodzice uczniów, a nawet główny edu-politruk z Alei Szucha. Bo im po prostu chce się robić coś więcej. Bo są świadomi tego, że świat się nie cofa, tylko pędzi naprzód i nie zmienia się w sposób, który byłby dla wszystkich oczywisty i bezpieczny, ale wręcz przeciwnie – jest coraz bardziej złożony. Dlatego organizują raz w roku e-konferencję Edu Moc Online, w całości odbywającą się w Internecie. To już 7 października, zajrzycie?
G.I.: DELFORT REGIONAL POZWÓL UCZNIOM ODKRYWAĆ ŚWIAT PO NIEMIECKU, 7.10.17, Gdańsk
DELFORT REGIONAL POZWÓL UCZNIOM ODKRYWAĆ ŚWIAT PO NIEMIECKU
EDUNEWS.PL: WAKACYJNE REMANENTY PEDAGOGICZNE (1)
Minęła połowa września, a im bardziej nowy rok szkolny daje mi się we znaki, z tym większą nostalgią wspominam wakacje… Wakacje Jarosława Pytlaka… Czas spokoju i wypoczynku, odłożenia na bok codziennych pedagogicznych trosk, oddalenia od zgiełku cywilizacji, ładowania akumulatorów na kolejny rok szkolny. Tak właśnie było… dwadzieścia lat temu. Piętnaście lat temu. Dziesięć lat… Dziesięć?! Nieee, dziesięć lat temu, to już chyba tak nie było!
Italicus: Nowości w księgarni- Al lavoro! A2, Nuovo Espresso 4 i 5, Il Balboni B-UNO.
...
EDUNEWS.PL: BEZ TESTÓW I ANKIET W PIERWSZYM DNIU SZKOŁY
Pierwsze dni w szkole z nowymi klasami są zdominowane przez potrzebę poznania. Realizowane jest to na różne sposoby, często jednak sprowadza się do testu (nazywanego różnie: diagnozą, na wejście, otwierającym, nawet badaniem wyników, sprawdzianem umiejętności…). Czy naprawdę „Back to School” musi rozpoczynać stresująca testomania?
<<poprzednie [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nastepne>>