korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: WYKORZYSTUJMY SZEROKO WEBQUESTY W NAUCZANIU
Bez internetu uczenie się dziś byłoby zapewne znacznie trudniejsze niż choćby dwadzieścia lat temu. Jesteśmy w pewnym stopniu uzależnieni od dopływu informacji z sieci, a dotyczy to w szczególności uczniów i studentów. Internet jest jednak tylko narzędziem i może być wykorzystany zarówno w sposób korzystny dla rozwoju osobistego, jak może i szkodzić. Jak zatem uczyć dzieci i młodzież skutecznego wykorzystania zasobów sieci do wspierania rozwoju?
Nowela.pl: Kiermasz książki hiszpańskiej w Poznaniu, 11.04.14.
W tym dniu, w hallu Collegium Novum będzie można zakupić z rabatem 20% różnorodne materiały niezbędne do nauczania i uczenia się języka hiszpańskiego oraz najciekawsze pozycje z zakresu literatury hiszpańskojęzycznej.
Goethe-Institut: Pomniki i miejsca pamięci w Polsce i w Niemczech w XX wieku...09.04.14, Warszawa.
Prof. Peter Reichel przedstawi swoją najnowszą książkę Glanz und Elend deutscher Selbstdarstellung. Nationalsymbole in Reich und Republik (Blaski i cienie niemieckiej samooceny. Symbole narodowe Rzeszy i Republiki).
EDUNEWS.PL: Z WIZYTĄ W EDUKACYJNEJ FABRYCE PRZYSZŁOŚCI
Uczestnictwo dorosłych Polaków (25-64 lat) w różnych formach kształcenia formalnego i nieformalnego jest bardzo niskie. Z danych Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego) wynika, że dokształca się tylko 4,5% osób w tej grupie wiekowej\[1]. Za nami są tylko takie kraje UE, jak Słowacja, Węgry, Grecja, Chorwacja, Rumunia. Komisja Europejska przekonuje, że władze publiczne w krajach UE powinny podjąć szerzej zakrojone działania na rzecz rozwoju umiejętności osób dorosłych
IV Warszawski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL Lieder Wettbewerb, zgłoszenia do 18.05.14.
Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży przyzna nagrodę specjalną z najlepsze wykonanie piosenki o WOLNOŚCI
Wystawa poświęcona 300 rocznicy urodzin Kristijonasa Donelaitisa, od 27.03.14 do 07.05.14, Warszawa.
Portret Stulecia: Wystawa litewskiej rzeźby i malarstwa poświęcona 300 rocznicy urodzin Kristijonasa Donelaitisa.
EDUNEWS.PL: ZABAWY Z WIEDZĄ
Chcemy, by nasze dzieci były samodzielne, kreatywne i chciały się uczyć? Zastąpmy więc klasówki, wypracowania i odpowiedzi przy tablicy – projektami. Moja przygoda z projektem trwa już od osiemnastu lat – praktycznie od początku pracy nauczycielskiej. Dziś już wszyscy dobrze wiedzą, czym jest metoda projektów w edukacji czy podejście zwane „autonomią ucznia”. Kiedy zaczynałam, były to zagadnienia praktycznie nieznane
Goethe-Institut: Od 01 kwietnia Biblioteka będzie czynna dłużej
Od 1 kwietnia czytelnicy będą mieli więcej możliwości skorzystania z biblioteki. Zapraszamy: we wtorki i czwartki: od godz. 13.00 do 19.00, w środy: od godz. 13.00 do 20.00, w piątki: od godz. 09.00 do 16.00, w każdą sobotę: od godz. 11.00 do 16.00. W poniedziałki biblioteka pozostanie zamknięta.
<<poprzednie [611] 612 613 614 615 616 617 618 619 620 nastepne>>