korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: ZATRZAŚNIĘCI W BIBLIOTECE, CZYLI ESCAPE ROOM W SZKOLE
Kilka lat temu, oglądając serial Big Bang Theory, pierwszy raz natknęłam się na tak zwany [I]escape room[/I], czyli dosyć popularną za oceanem rozrywkę, coś na kształt gry terenowej, podchodów i rozwiązywania zagadek na czas. Reguły zabawy są dosyć proste. Zamknięci w pomieszczeniu gracze, mają tylko jedno zadanie – uciec z pokoju. W klasycznej wersji muszą zmieścić się w określonym czasie. Oczywiście wydostanie się z pokoju wiąże się z przejściem szeregu różnego rodzaju łamigłówek i zadań, każda kolejna to wskazówka do upragnionego wyjścia. Wystarczy znaleźć klucz...
NaukaBezGranic: Famous British Writers, warsztat dla grup z nauczycielem, 23.05.16, Katowice.
The English language is unparalleled as a tool for expression. Some languages are more romantic, others more practical or logical, but few have produced such a vast and luminary canon of poets and novelists. This session seeks to delve into the lives of writers such as Byron, Dickens, Austen and, of course, Shakespeare to uncover some of the meaning and motivation behind their most celebrated works.
Italicus: Ewa Bieńkowska ospite di Italicus, 19.05.16, Warszawa.
Presentazione del libro Historie florenckie di Ewa Bieńkowska (Zeszyty Literackie)
EDUNEWS.PL: JĘZYK ANGIELSKI NA ETAPIE WCZESNOSZKOLNYM
Nauka języka angielskiego teoretycznie uznawana jest za jeden z priorytetów na każdym etapie kształcenia. Zaczyna się już w przedszkolu, więc na koniec gimnazjum dzieci powinny chyba już mówić płynnie w tym języku... W teorii oczywiście – w praktyce mamy przed sobą ciągle wiele wyzwań, z którymi żaden narodowy program edukacji języka angielskiego sobie nie poradzi. Ale dobry nauczyciel może – bo ma większe szanse i możliwości...
Ambasada Republiki Federalnej Niemiec: Wieczór autorski z Rüdigerem Safranskim, 21.05.16, W-wa.
Wieczór autorski z Rüdigerem Safranskim
Goethe-Institut: Strefa Zielone Miasto, 14.05-30.09.16, Warszawa.
Nowością w nowej przestrzeni Goethe-Institut są strefy tematyczne ze specjalnym wyborem mediów oraz programów kulturalnych i edukacyjnych. Pierwsza wiosenno-letnia strefa - Zielone Miasto - prezentuje przykłady strategii zrównoważonego życia we współczesnym mieście. W programie m.in. wykłady, warsztaty, rozmowy, spotkania, seminaria zawodowe, projekcje filmowe.
MNODN: W co grają uczniowie, w co grają nauczyciele?–komunikacja interpersonalna w szkole, 21.05.16.
W co grają uczniowie, w co grają nauczyciele? – komunikacja interpersonalna w szkole
Goethe-Institut: Wystawa Kwartet na pomidory, 14.05-29.07.16, Warszawa.
Generatywna kompozycja muzyczna W ramach Nocy Muzeów 2016, w odnowionej przestrzeni na parterze Goethe-Institut, odbędzie się wernisaż interaktywnej instalacji dźwiękowej Macieja Markowskiego pt. Kwartet na pomidory.
<<poprzednie [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 nastepne>>