korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
5. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2016, 25-27.08.16, Łódź.
W dniach 25–28 sierpnia, w Łodzi odbędzie się 5. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2016, przygotowywany przez Teatr Chorea. W programie imprezy znalazło się 17 wydarzeń teatralnych, muzycznych i tanecznych.
EDUNEWS.PL: KTO ZMIENIA SZKOŁĘ?
Gdy słyszymy zapowiedź zmiany, najpierw chcemy wiedzieć „co ?”. Teraz jednak chciałbym zwrócić uwagę na inne zagadnienie: „kto ?”. Kto inicjuje i planuje? Kto wybiera i opracowuje? Kto ogłasza i organizuje? Czy można przyjąć jako oczywistą tezę: kto ma władzę, ten zmienia (reformuje)? A co powiemy o tezie odwrotnej: kto zmienia, ten ma władzę (zwiększa ją)? A może należy zapytać także: kto może i powinien zmieniać, kto mógłby najlepiej zaprojektować zmiany, kto nadaje się do robienia zmian bardziej, a kto mniej? Kto wykonuje zmiany, kto ponosi ich ciężar, kto za nie odpowiada?
Interpersonal: Kurs online Financial Translation Course (FTC), do 30.09.16, super promocja!
Zapraszamy na kolejne edycje kursów online: Financial Translation Course (FTC) oraz Wind Power Translation Course (WPTC). Kursy te będą dostępne na naszej platformie e-learning.
EDUNEWS.PL: EDUKACJA DO SZEŚCIANU, CZYLI MINECRAFT W SZKOLE
„Co dzisiaj robimy?” - pyta Ania. Zastanawiam się przez chwilę i mówię: „Ja muszę się zająć kilkoma sprawami przy domu, Ty - jeśli chcesz - idź do zwierząt. Spotkamy się wieczorem”. Wychodzę przed dom i zaczynam porządkować. Zbliża się noc - czas, kiedy pojawiają się nasi wrogowie. Ania lubi walczyć z "dziadami", jak ich nazywa, a ja zazwyczaj jestem gdzieś nieopodal i wkraczam do akcji, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Biegamy po łące uzbrojeni w diamentowe miecze, na głowach mamy hełmy, a nasze ciała okrywają zbroje. W naszych sześciennych bohaterach trudno dostrzec trzydziestokilkuletnich nauczycieli...
British Council wraz z Teatrem Studio zapraszają na magiczną kolację Sen Nocy Letniej, 13.08.16,W-wa
British Council wraz z Teatrem Studio zapraszają na magiczną kolację Sen Nocy Letniej, realizowaną w ramach projektu Plac Defilad. Szkespirowska kolacja odbędzie się w samym centrum Warszawy, na placu Defilad, pod wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki.
EDUNEWS.PL: CZEGO DYREKTOR MOŻE WYMAGAĆ OD NAUCZYCIELI
Dyrektor i nauczyciele w szkole bardzo wiele mogą nauczyć się od… gęsi. Zaskakujące? Kontrowersyjne? Dzikie gęsi lecące w kluczu świetnie ze sobą współpracują. Czy można z ich lotu wyciągnąć jakieś „analogie” do życia szkoły i ciała pedagogicznego? Oj, można!
Multikino i British Council: Sztuka brytyjska na wielkim ekranie, 09.08 i 25.08.16
W 2016 roku British Council i Multikino kontynuują współpracę przy organizacji pokazów brytyjskich sztuk teatralnych na ekranach kin w całej Polsce. Pokazy dają polskiej publiczności możliwość uczestnictwa w retransmisjach najlepszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich.
Goethe-Institut: WYSTAWA „ASYLUM” JULIAN ROSEFELDT, do 26.08.16, Warszawa.
Filmowa instalacja „Azyl” (2001/2002) pokazuje na dziewięciu wielkoformatowych ekranach teatralnie wystylizowaną i oszałamiającą wizualnie inscenizację, poprzez którą Julian Rosefeldt dokonuje analizy i dekonstrukcji stereotypów wobec „Obcych”.
<<poprzednie [271] 272 273 274 275 276 277 278 279 280 nastepne>>