korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - (NIE)OCZYWISTOŚCI (artykuł)CZTERY POMYSŁY POMAGAJĄCE W NAUCZANIU (1)
W dyskusji o edukacji często używamy pojęć – „głębokie uczenie się”, „pogłębione nauczanie”. Ale co to właściwie znaczy? I przede wszystkim, jak spowodować „głębokie” uczenie się uczniów? Mam kilka pomysłów pomagających w nauczaniu matematyki. Myślę, że mogłyby one również posłużyć nauczycielom innych przedmiotów. Pierwszy z nich: pozwolić uczniom przedyskutować problem.
ELI & ET TOI: Lebenslanges Lernen und “21st Century Skills“ im DaF-Unterricht, 26.09 i 10.10.18, web
We wrześniu i październiku odbędą się darmowe webinaria prowadzone przez doświadczonych metodyków i autorów związanych z wydawnictwem ELI Publishing. Serdecznie zapraszamy do rejestracji i wzięcia udziału w wydarzeniach.
GOETHE INSTITUT: OD DUCHA GÓR PO GANDALFA (artykuł)
Liczyrzepa to duch gór, który straszy ludzi lub im pomaga – w zależności od legendy. Polacy, Czesi i Niemcy wspólnie stworzyli jego historię. Następnie Liczyrzepę uwiecznił brytyjski pisarz, wystawiając mu literacki pomnik.
DOS: Brand YOU – Od nauczyciela do Blogera, 10.10 i 13.10.18
Intensywne szkolenie, podczas którego: - otrzymasz dużą porcję praktycznych informacji dotyczących niuansów blogowania podczas interaktywnego webinarium (90 min) - przećwiczysz wszystkie nowe umiejętności na sesji warsztatowej (360 min) pod okiem bardzo doświadczonej i uznanej blogerki - wykonasz zadanie domowe i otrzymasz indywidualny feedback od specjalisty w dziedzinie blogowania.
Italicus - Didattica della lingua italiana - Corsi aggiornati
Torniamo a scrivervi come ogni anno in concomitanza con l'inizio del nuovo anno scolastico per presentarvi un ricco assortimento delle più recenti edizioni dei migliori corsi per l'apprendimento della lingua italiana.
Macmillan: Jak rozwijać sprawności receptywne pod kątem egzaminu ósmoklasisty, 27.09.18, webinarium
Czy przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty jest Twoim głównym wyzwaniem w nadchodzącym roku szkolnym? Czy masz poczucie, że Twoi uczniowie potrzebują więcej niż tylko kolejnej dawki zadań testowych? Czy czujesz, że mógłbyś jeszcze lepiej wykorzystać potencjał tekstów z podręcznika, aby jeszcze bardziej wzmocnić umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem? Czy chciałbyś w prosty sposób rozwijać umiejętność głębokiego przetwarzania tekstów, bez konieczności tworzenia swoich własnych zadań? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na przynajmniej jedno z powyższych pytań, zapraszam na webinarium!
EDUNEWS.PL - O RADOŚCI ODKRYWANIA I KONSTRUOWANIA (artykuł)
Początek roku szkolnego zawsze skłania do refleksji osoby pracujące w szkole lub mające częsty kontakt ze Najważniejszym czynnikiem wspierającym uczenie się wydaje się być osobiste doświadczenie osoby uczącej się. Tymczasem zbyt często szkoły robią wszystko, aby tego doświadczenia nie było. Szczegółowa instrukcja, wykład nauczyciela zastępuje samodzielne odkrywanie. Potem wyniki uczniów są, jakie są – słyszeliśmy drugiego dnia konferencji Pokazać Przekazać 2018.
GOETHE INSTITUT: POLSKA PREMIERA POWIEŚCI „POZA SIEBIE” SASHY MARIANNY SALZMANN, 21.09.18, Warszawa
Rok temu na shortlist do Deutscher Buchpreis, najbardziej prestiżowej niemieckojęzycznej nagrody literackiej, znalazła się znana dramatopisarka Sasha Mariana Salzmann i jej debiutancka powieść „Poza siebie”, która właśnie pojawiła się na rynku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w przekładzie Agnieszki Walczy. Z tej okazji autorka będzie gościć w Warszawie.
<<poprzednie [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nastepne>>