korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: Gimnastyka buzi i języka
Każde dziecko, które dopiero uczy się mówić, przekręca głoski, skraca wyrazy, przestawia kolejność sylab. Upraszcza sobie w ten sposób trudną wymowę języka ojczystego. Jest to proces naturalny i nosi nazwę swoistej mowy dziecięcej. Ma on jednak swoje prawidła i dlatego trudno czasami odróżnić zjawiska naturalne od wady wymowy.
PASE: PRAKTYCZNIE PRZEŁAM BARIERĘ JĘZYKOWĄ - 17.09. w Warszawie
Warsztat "Praktycznie niech przełamią ..." ma na celu diagnozowanie powodów stojących za ciszą w klasie i wypracowanie banku praktycznych pomysłów na to, jak sobie z nią radzić. Dotkniemy kwestii wprowadzanie języka, porozmawiamy o wojskowym drylu, poćwiczymy przygotowanie uczniów do dyskusji i spontanicznych wypowiedzi, przemyślimy typowe zachowania nauczycieli i odpowiemy na pytanie "w parze czy grupowo?
EDUNEWS.PL: Telefony komórkowe w kanadyjskich szkołach
Jest takie miejsce na świecie, gdzie oficjalnie (sic!) telefony komórkowe przestały być "wrogiem publicznym" nr 1 nauczycieli. To prowincja Ontario w Kanadzie. Tutejsze władze edukacyjne uznały, że czas zakończyć bezsensowną walkę z komórkami i trzeba po prostu zaprząc je do pracy z uczniami. Z komórkami stało się zatem tak, jak kiedyś z kalkulatorami.
PROMOCJA W NOWELI: zamów bezpłatny egzemplarz ARRIVEDERCI! A1
Każdy nauczyciel języka włoskiego (od dnia dzisiejszego do 30 sierpnia) oraz wszystkie szkoły i uczelnie z językiem włoskim (od dnia dzisiejszego do 15 września) mogą poprosić o bezpłatny egzemplarz podręcznika
SGH i NBP zapraszaja na studia podyplomowe: Podstawy przedsiębiorczości dla nauczycieli
Dzięki dofinansowaniu NBP koszt studiów wynosi jedynie 350 złotych. Rekrutacja odbywać się będzie w terminie 22 sierpnia - 19 września 2011 r., zaś inauguracja studiów jest przewidziana na 30 września 2011 r.
EDUNEWS.PL: Szkoła ucząca się. Łączenie dowodów i wyników badań z motywacją
"Przeglądając tysiące badań doszliśmy do wniosku, że sprawdzone strategie nauczania działają w różnych szkołach, społeczeństwach, kulturach, na różnych lekcjach z różnymi uczniami. Działają zawsze i mają znaczenie" – uważa prof. Tom Corcoran z Teachers College Columbia University w Nowym Jorku. "Nauczyciele powinni wprowadzać je w swoich klasach i stosować konsekwentnie."
20. Międzynarodową konferencję IATEFL POLSKA - 9-11.09.2011 w Warszawie
Konferencja IATEFL to ponad 100 warsztatów i wykładów! Dziesiątki specjalistów i metodyków, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą. Jak co roku, bogatą ofertę książek metodycznych, czasopism oraz podręczników zaprezentują wiodący wydawcy z Polski i ze świata. Uczestnictwo w konferencji to także możliwość wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami oraz otrzymania wielu ciekawych gratisów.
EDUNEWS.PL: Kl@pa, czyli polscy uczniowie bezradni online
OECD zaprezentowała wyniki badań uczniów „Students On Line“ będące częścią Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności Uczniów, czyli PISA 2009. Badano w nim umiejętności korzystania z internetu. Wyniki polskich uczniów można określić krótko: kl@pa. Gorszy wynik od nas wśród krajów UE odnotowali tylko uczniowie austriaccy.
<<poprzednie [1001] 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 nastepne>>