korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Kanały RSS - sposób powiadamiania o nowościach w serwisach WWW

Każdy serwis WWW zaopatrzony obrazek  oferuje wiadomości w postaci tzw. kanału RSS. Wprowadzenie takiego adresu do czytnika RSS jest tym samym co zamówienie subskrypcji. Od tego momentu subskrybent będzie automatycznie informowany o nowościach.  Informacja będzie przedstawiana w postaci tytułu i wstępu do każdej nowości. Jeśli subskrybent będzie zainteresowany przeczytaniem pełnej treści, wystarczy kliknięcie w odsyłacz aby znaleźć się na stronie z pełnym materiałem.

Jakiego programu używać?

Kanały RSS odbierane są przez "czytniki RSS", specjalne programy,  które odbierają i wyświetlają aktualności.

Najnowsze przeglądarki Mozilla Firefox, Windows Internet Explorer 7,8,9, Opera mają standardowo wbudowane czytniki kanałów RSS.

Kanały RSS mogą być także odbierane przez programy pocztowe.  Mozilla Thunderbird ma taką możliwość wbudowaną, a do innych klientów poczty może być zainstalowany 'plug-in' do tego celu. Wówczas nowości z kanałów będą pojawiać się tak samo jak wiadomości e-mail.

Dostępne na naszej stronie kanały RSS to:

Aktualności lektora/nauczyciela  
Aktualności szkoły/firmy  
Aktualności ucznia  
Praca dla lektorów języków obcych  


Jeżeli masz zainstalowany czytnik RSS - można dodać je klikając (lub kopiując do schowka i wklejając  do programu) już teraz.
Ikonkę, którą widzisz obok nazw kanałów możesz ujrzeć także obok adresu naszej strony, jeżeli używasz jednej z wymienionych powyżej przeglądarek.Chcesz wiedzieć więcej?
Więcej informacji można uzyskać na stronach:
www.rssy.pl
pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kanałów