korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - ROZWÓJ TO PODSTAWA W ZAWODZIE NAUCZYCIELA (artykuł)
Spieramy się w Polsce o sprawy drugorzędne, jak liczebność klasy, wyposażenie czy podział szkół. Zapominamy, że trzeba przede wszystkim wspierać w rozwoju nauczycieli. Bez tego nawet najlepsze rozwiązania niczego w szkole nie poprawią – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji PAFW i UW.
Ksiegarnia Francuska Edukator - Lektura na lato
Proponujemy Państwu na lato lekturę powieści autorów najpopularniejszych we Francji. Pomoże w tym sporządzona przez dziennik „Le Figaro” lista pisarzy, którzy najlepiej sprzedawali się na rynku francuskim w roku 2017.
EDUNEWS.PL - PRACA PROJEKTOWA - NIE TYLKO DLA UCZNIÓW (artykuł)
Jeśli jesteście w waszej szkole gronem na co dzień pracujących ze sobą nauczycieli, chcielibyście lepiej się poznać i spędzać czas nie tylko w szkole, poszukajcie ciekawego projektu i zrealizujcie go wspólnie. Z własnego doświadczenia proponuję i polecam projekty finansowane z programu Erasmus+.
Instytut Austriacki Kraków: "Kino na trawie. Kino wielu kultur", 19.07.18, Kraków
Was sagen sie zu einer Filmvorführung in unserem Garten ? Am 19. Juli um 21.00 Uhr laden wir Sie herzlich zu dem österreichischen Film " Die Schrift des Freundes" ein. Eintritt frei. A może do kina ? W ramach projektu " Kino na trawie. Kino wielu kultur " zapraszamy na austriacki film " Die Schrift des Freundes" w oryginalnej wersji językowej. Już 19 lipca zapraszamy o godzinie 21.00 do naszego ogrodu. Wstęp wolny.
EDUNEWS.PL - WSPIERAJĄCA SZKOŁA BUDUJE ZAUFANIE (artykuł)
Dyskusja o tym, jak zmieniać szkoły publiczne w Polsce, toczy się od dawna. Można mieć wrażenie, że mimo wielu lat debat i rozmów ciągle nie następuje zmiana. System pruski jak był, tak trzyma się mocno. A jednak można w tym systemie zmieniać szkoły oddolnie, tworzyć inne podejście do nauki, ucznia, rodziców. Tych zmian nie widać, chociaż one się dzieją. Z Wiolettą Krzyżanowską, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie rozmawia Marcin Wandałowski – redaktor thinklettera Kongresu Obywatelskiego.
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Lektury ELI w finale!
Mamy zaszczyt poinformować, że w tym roku aż siedem lektur językowych z wydawnictwa ELI znalazło się w finale konkursu Language Learner Literature Awards organizowanym corocznie przez Extensive Reading Foundation.
EDUNEWS.PL - CORAZ MNIEJ NAUKI W SZKOLE? (artykuł)
Od kilku lat jako rodzic obserwuje, jak szkoły publiczne realizują swój… nazwijmy to tak: „obowiązek szkolny”. I muszę powiedzieć, że z roku na rok, coraz mniej jest tej nauki w szkole. Świąt i dni wolnych od nauki jest za to coraz więcej. Jak się ułożą odpowiednio, to dzieci mają „ferie” kilka razy w roku szkolnym… Zawsze znajdzie się w szkole jakiś dobry powód do tego, aby zajęć nie było. Dzieci starsze i młodsze oczywiście cieszą się z zawsze takiego obrotu sprawy, ale…
Edunation: Trudny uczeń? Nie! Trudne zachowanie! - KURS ONLINE
Czego nie znajdziesz w tym kursie? Suchej teorii. Cały kurs to praktyka poparta przykładami z Waszego nauczycielskiego życia.
<<poprzednie [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nastepne>>