korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: Wehikuł czasu – W rubryce „Na styku“ o zaskakujących i fascynujących skansenach.
Za skansenami – podobnie jak za muzeami regionalnymi – ciągnie się opinia miejsc skrajnie nudnych. Jak bardzo jest to opinia krzywdząca, może nas przekonać Skansen Regionalny z Miasteczkiem Galicyjskim w Sądeckim Parku Etnograficznym. Za tą dość długą nazwą kryje się jedno z najbardziej zaskakujących i fascynujących miejsc, na jakie możemy się natknąć podczas zwiedzania Sądecczyzny.
EDUNEWS.PL: SIEDEM TRENDÓW W E-LEARNINGU
Od kilku miesięcy w cyklu Wiedza 3.0 prezentowane są wypowiedzi ekspertów zajmujących się na co dzień e-learningiem. Prezentacje dotyczą m.in. najnowszych trendów w zdalnym nauczaniu. Co wynika z tych rozmów?
MNODN: Emisja głosu dla nauczycieli, 26.08.14, Kraków.
Cele: Rozpoznanie własnych umiejętności. Poznanie najczęściej popełnianych i najtrudniej usuwalnych błędów w posługiwaniu się głosem Poznanie ćwiczeń wzmacniających aparat mowy i aparat oddechowy Poznanie przyczyn powstawania trudności w posługiwaniu się głosem u osób pracujących głosem zawodowo Poznanie zależności między właściwą postawą ciała a sprawnością aparatu głosowego Poznanie zależności między poprawnym oddechem a umiejętnościami fonacyjnymi. Utrwalanie ćwiczeń wspierających umiejętności mimiczne pomocne w posługiwaniu się głosem Nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem i napięciem aparatu głosowego przez stosowanie właściwych nawyków mimicznych
EDUNEWS.PL: POMYŚLEĆ NIGDY NIE ZASZKODZI (2)
Czy można zaplanować, iż będzie się twórczym? Picasso poświęcił wiele lat praktyki doskonalenia sztuki zwykłego szkicowania. Na początku musiał opanować podstawy umiejętności technicznych by móc przejść do innowacji. Beethoven swoje kompozycje przepisywał dziesiątki razy. Coś co zapowiadało się na arcydzieło – rozpoczynało się jako zwykły szkic. Thomas Edison powiedział „Geniusz to dziewięćdziesiąt dziewięć procent potu i jeden procent natchnienia”. Istotna bardzo jest tu również motywacja
NaukaBezGranic: Ostatnie miejsca na Warsaw Summer School, 26-29.08.14. 2014
NaukaBezGranic zaprasza do uczestnictwa w szóstym wydaniu szkoleń metodyczno-kulturowych Warsaw Summer School 2014 dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego. W tym roku mamy dla Państwa cztery dni metodyki i kultury brytyjskiej w jednym, a naszym motywem przewodnim będzie kreatywność.
British Council: Earthfall Theatre na Festiwalu Teatralnym RETROPERSPEKTYWY, 22-24.08.14, Łódź.
W ramach festiwalu odbędzie się warsztat i wykład z ich udziałem oraz projekcje sfilmowanych przedstawień z ich udziałem: najnowszego Chelsea Hotel, poprzedniej produkcji The Factory oraz 14 works, poskładanego z wycinków 14 starszych filmów, w tym uhonorowanego nagrodą BAFTA Too Old To Dream.
EDUNEWS.PL: @ EDUKACJA HYBRYDOWA, CZYLI BLENDED LEARNING (1)
Jakiej szkoły, jakiego uczenia się potrzebują dzisiejsi uczniowie, albo szerzej – osoby uczące się? Nad tym pytaniem głowi się wielu badaczy. Tymczasem, gdy oni się zastanawiają nad problemem, pojawił się już kilka lat temu bardzo silny nurt w edukacji – blended learning, zazwyczaj tłumaczone na polski jako edukacja / uczenie mieszane, hybrydowe albo zróżnicowane. Czym jest? O tym już za chwilę
Nowela.pl: ZENITH A2 - nowe materiały dydaktyczne do pobrania!
Zénith to seria podręczników do języka francuskiego przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Składa się z 3 części na poziomach od A1 do B1. Każdy poziom przewidziany jest na 80-100 godzin lekcyjnych. Podręcznik zawiera zróżnicowane materiały, dzięki którym uczniowie mogą poznać język wraz z elementami kultury Francji i innych krajów frankofońskich. Do podręcznika dołączono płytę DVD-ROM zawierającą wszystkie nagrania audio z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz materiał wideo przedstawiający krótkie scenki. Przewodnik metodyczny zawiera wskazówki dydaktyczne ułatwiające pracę z podręcznikiem oraz materiały do ewaluacji.
<<poprzednie [571] 572 573 574 575 576 577 578 579 580 nastepne>>