korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe Institut: Wykorzystanie komputera na lekcjach języka niemieckiego, 27.10.12, Płock.
Seminarium będzie poświęcone wykorzystaniu internetu na lekcjach języka niemieckiego. Przedstawione zostaną bezpłatne możliwości korzystania z Internetu w procesie uczenia się i nauczania, ale również bezpłatne programy np. do uczenia się słownictwa i gramatyki.
MNODN: Kamishibai - niezwykłe warsztaty japońskiej sztuki opowiadania bajek, 26-27-.10.12, Kraków.
KAMISHIBAI jest klasyczną, japońską sztuką opowiadania historii przy pomocy drewnianego teatrzyku z obrazkami. Kamishibai może być używany z powodzeniem w domu jak i w bibliotekach, księgarniach, szkołach, przedszkolach. Kamishibai jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania, najmłodszym może pomagać w nauce alfabetu czy składania sylab w wyrazy.
EDUNEWS.PL: MEDIALNOŚĆ - ISTOTNA CECHA WSPÓŁCZESNEGO UCZNIA.
Pojęcie medialności w zasadzie w ogóle nie jest w języku polskim zdefiniowane. Oto w „Słowniku języka polskiego“ pod hasłem „medialność” znajdujemy informację – brak znaczenia \[Słownik…, 2012], w innym zaś źródle czytamy, że „to jest to, o co zabiegają politycy“ \[Czym jest…, 2012]. Zdumiewające jest, że w dzisiejszych czasach, które nazywamy społeczeństwem informacyjnym, sieciowym, czy nawet – jak zaproponował prof. Tomasz Goban-Klas – medialnym \[Goban-Klas, 2005], gdy młode pokolenie jest tak silnie zanurzone w świecie mediów, nie istnieje pojęcie, które trafnie i zgrabnie opisywałoby indywidualny „profil medialny”, czyli sposób funkcjonowania człowieka w świecie mediów...
Goethe Institut w Krakowie: Inne światy Wernera Herzoga - przegląd filmów, 24.10-27.10.12.
Werner Herzog, artysta-wizjoner, ikona współczesnego kina autorskiego, który nieustannie zadaje sobie i światu pytanie o istotę człowieczeństwa. Siedemdziesiąt lat temu rozpoczął niestrudzoną wędrówkę przez wszystkie kontynenty, przekraczając podczas podróży wszelkie możliwe granice: geograficzne, językowe, społeczne, polityczne. Interesuje go wszystko, co skrajnie ekstremalne, zagadkowe, mityczne.
Nauka Bez Granic: British English - Wykład z elementem warsztatów dla grup z nauczycielem - listopad
British English?: We thoroughly enjoy the way the Queen speaks. We have heard about the wonderful accents and dialects that differ to standard English from Scotland, Wales and Ireland but what about England itself? They say in England there is a North South divide and in the language there certainly is. In this workshop we will go on a journey through the rich and history-filled language of the other half of England looking at its broad and robust accent, its vocabulary filled with old English and Scandinavian words and try speaking it! After, using prepared dialogues, we will practice our newly learnt Northern English finishing by creating are own scenes and in the process learn something about a different England.
EDUNEWS.PL: CZY POLSKA SZKOŁA WYCHOWUJE ANALFABETÓW FILMOWYCH?
Niemal połowa (48%) rodziców zapytanych o to czy uważają, że szkoła, do której chodzi ich dziecko zwraca uwagę na edukację filmową swoich uczniów, odpowiada - nie. Tylko 14% deklaruje zadowolenie z częstotliwości wyjść do kina i wybieranego przez pedagogów repertuaru. Z drugiej strony, zwiększenie udziału nowoczesnych technologii w nauczaniu to jedno z wyzwań stawianych szkołom przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ambitne kino wydaje się być więc doskonałym narzędziem dla oświaty, nie tylko pod względem przekazywanych treści, ale także formy przekazu...
Goethe Institut: Facebook i Twitter w bibliotekach. Szanse i zagrożenia , 24-26.10.12.
Na zaproszenie Goethe-Institut Raphaela Müller i Astrid Meckl z monachijskiej biblioteki Stadtbibliothek Am Gasteig zaprezentują sposoby wykorzystania Facebooka i Twittera w niemieckich bibliotekach, a także przedstawią toczące się obecnie dyskusje i aktualne trendy.
Nauka Bez Granic: Halloween Fun and Games- Warsztat dla grup z nauczycielem, listopad.
You might think “Halloween” is just a daft American tradition. However it has a much richer history than that. It was America’s forefathers who originally arrived with Halloween from Europe so before we start the games we will discover where this history comes from and if indeed you have something similar in your country.
<<poprzednie [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 nastepne>>