korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Wydawnictwo Prolog: Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego Cz. 2, webinarium, 10.01.19.


Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Jak objaśniać, wdrażać, ćwiczyć, utrwalać i sprawdzać jej znajomość. Część 2Termin: 10 stycznia 2019, czwartek, o 21.00


bezpłatne webinarium, czas trwania: 60 minut


Organizator: Wydawnictwo Prolog, Kraków

Adresaci: nauczyciele języka polskiego jako obcego

Prowadzenie: dr Agnieszka Jasińska

Zgłoszenia: http://bit.ly/gramatykacz2

W czasie webinarium przypomnimy podstawowe problemy z części pierwszej, czyli jakie jest miejsce gramatyki w scenariuszu lekcji, a także jak objaśniać gramatykę w fazie wstępnej. Główną część webinarium poświęcimy kolejnym fazom lekcji, czyli wdrożeniu, ćwiczeniom sprawnościowym i swobodnej praktyce językowej. Przedstawimy również propozycje gier językowych umożliwiających przyswajanie gramatyki. Na koniec zaprezentujemy przykłady materiałów autentycznych, które pomagają w nauce tego wymagającego podsystemu.


Prowadząca:
dr Agnieszka Jasińska, nauczycielka języków obcych i języka polskiego jako obcego, współautorka serii do nauki polskiego "Hurra!!! Po polsku" i innych.
Ma wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej zarówno wśród młodzieży szkolnej, jak i w grupach dorosłych. Prowadziła kursy ogólne i specjalistyczne, współtworzyła programy do nauki polskiego jako obcego w firmach i instytucjach publicznych. Od lat współpracuje z Kolegium Kultury i Języka Polskiego w Berlinie prowadząc szkolenia dla nauczycieli polskiego w Niemczech. Obroniła doktorat dotyczący roli domysłu językowego w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako metodyk i Uniwersytecie Ekonomicznym jako lektor języka polskiego w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Zawodowo interesuje się problematyką związaną z domysłem językowym, interkomprehensją, bilingwizmem, historią języka, kulturą i nauczaniem grup specyficznych. Prywatnie lubi czytanie reportaży, książek poświęconych historii i polityce. Kocha podróże, muzykę i naukę języków krajów, do których jeździ.

Uczestnicy mają możliwość otrzymania certyfikatu imiennego potwierdzającego udział w webinarium. Każdy uczestnik otrzymuje też kupon rabatowy na podręczniki Wydawnictwa Prolog.

http://www.bit.ly/gramatykacz2 2019-01-07

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.