korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Z życia lektora '‘Karolina F.’: Przedszkolaki
Dzieci są bezpretensjonalne. Kiedy zaczęłam z nimi pracować byłam zszokowana ich szczerością ( 'coś kiepsko dziś pani wygląda', ' ojej, jakiego ma pani siniaka na nodze',...
Nauczyciel w Polsce - fakty i mity (2)
Nasze szkoły uczą bardzo dobrze. Polscy uczniowie, którzy trafiają do zagranicznych szkół, nie mogą się nadziwić, że programy są tam takie skromne, liczba lektur znikoma, nikt nie wymaga zapamiętywania ogromnej ilości wiadomości. Nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Oba te stwierdzenia są prawdziwe.
Dzień Otwarty w Księgarni Intern Book z udziałem Wydawnictwa BC.edu 1 września 2008 w Krakowie
W programie imprezy prezentacja pełnej oferty naszego wydawnictwa, możliwość konsultacji metodycznych i zapoznanie się z pracą księgarni.
Z życia lektora 'Anny B.'
Słowo daję - nie znałam tego, a śmiech na dłuższy czas uniemożliwił mi prowadzenie zajęć…
Nie taki niemiecki straszny ...
Wiele osób na wieść, że uczę niemieckiego reaguje okrzykiem „O nie, tylko nie niemiecki!” (mam wrażenie, że tylko zawód - prokurator wzbudzałby więcej negatywnych emocji). Za każdym razem staram się zrozumieć te reakcje i wytłumaczyć sobie skąd ta niechęć, a moim rozmówcom uświadomić, że ten niemiecki to wcale nie taki straszny.
Jak uczyć dzieci języków obcych?
Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego? Im wcześniej, tym lepiej, ale wtedy, gdy dziecko jest gotowe psychicznie na nowe doświadczenie, jakim jest przebywanie poza domem w grupie rówieśniczej. Nie powinno obawiać się kontaktu z obcą osobą czyli z lektorem, jednak to, kiedy jest na taki kontakt gotowe, jest sprawą bardzo indywidualną.
ETTOI.pl: Wakacyjne propozycje spędzania czasu z językiem francuskim.
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przeznaczonymi do miłej i bezstresowej nauki języka francuskiego w czasie wakacji: Hélico en vacances.
Nauczyciel w Polsce - fakty i mity
Polski nauczyciel pracuje ciężko. Ciągle mu się przypomina, że etat to 18 godzin, a przecież do zajęć trzeba się przygotować, sprawdzać klasówki, zeszyty z pracą domową, szukać w książkach, czasopismach i Internecie ciekawych materiałów. Przez kilka godzin dziennie nauczyciel uprawia „teatr jednego aktora”, w którym w dodatku jest reżyserem i scenografem.
<<poprzednie 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 nastepne>>