korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
CYKL ESEJÓW W MAGAZYNIE DWUTYGODNIK.COM: MIKROWYPRAWY
W czasie wakacji pandemia koronawirusa zmienia nasze obyczaje turystyczne. Zamiast podróżować do dalekich ciepłych krajów, trochę z konieczności, a trochę w prawdziwym zachwycie odkrywamy, jak wiele można zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć w najbliższej okolicy.
British Council: IELTS Academic i General Training-wersja papierowa, zarejestruj się od 01.09.2020r
IELTS Academic i General Training - wersja papierowa Planujesz studia lub pracę za granicą i chcesz rozpocząć swoje przygotowania tej jesieni? Już dziś możesz zapisać się na test IELTS w British Council
EDUNEWS.PL: PLANOWANIE PRZED WRZEŚNIEM
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne nie dorówna nauczaniu rzeczywistemu. Jednak możliwe, że będziemy musieli na nie częściowo przejść, a może nawet tylko takie kontynuować. Cały świat zastanawia się, jak to zrobić najmniejszymi kosztami
Goethe-Institut: Złote rączki w Niemczech „USŁUGI SKOCZĄ DO 100 EURO ZA GODZINĘ”
Na złote rączki czeka w Niemczech ponad 160 tysięcy miejsc pracy. Jak bardzo fachowcy są poszukiwani, przekonałam się, gdy zaraz po zamknięciu granic z powodu pandemii zaczepił mnie sąsiad. – Nie wiesz, gdzie jest Andrzej? Dzwonię i dzwonię, a on nie odbiera – dopytywał zaniepokojony.
EDUNEWS.PL: DZIECKO - JUŻ CZŁOWIEK (INSPIRACJE KORCZAKOWSKIE)
„Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. […] Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź. […] Nie morał na wyrost i frazes zadań i obowiązków przyszłych, jeno dzisiejszych”
Freelancerzy w obliczu koronakryzysu NADERWANA GAŁĄŹ
Pandemia osłabiła także sytuację wykonawców wolnych zawodów na niemieckim rynku pracy. Odwołane kursy i sesje, zamknięcie małych zakładów na dłuższy okres, brak lub mniejsza liczba zleceń – to tylko niektóre skutki epidemii. Jak próbują przetrwać ten niecodzienny dla wszystkich czas osoby prowadzące własną działalność i wolni strzelcy, opowiada Agnieszka Wójcińska.
Jacek Dehnel poleca CECI N'EST PAS UNE NOUVELLE DE KEHLMANN
Przedmiotem ostatniego w cyklu tekstu Jacka Dehnela jest „Portret poety” Wolfganga Hildesheimera – opowieść o losach krytyka, który tworzy fikcyjnego poetę, by móc go niepochlebnie osądzać.
Goethe-Institut: O co chodzi z... policją? TROCHĘ WIĘCEJ SPRAWIEDLIWOŚCI
Czy niemiecką policję dotknął kryzys wizerunkowy? To nic nowego, ale po śmierci George’a Floyda pojawiają się zarzuty rasizmu wobec policjantów. Zabójstwo Afroamerykanina podczas policyjnej interwencji w USA wywołało falę protestów w innych krajach, w tym w Niemczech. Czy import wściekłości z Ameryki ma rzeczywiście rację bytu? Komentarz Christopha Bartmanna.
<<poprzednie 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 nastepne>>