korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: ROZMOWY Z TŁUMACZAMI BERNHARD HARTMANN
„Tekst literacki jest dziełem sztuki, więc i jego dobry przekład powinien być samoistnym dziełem“ – twierdzi Bernhard Hartmann.
Biuletyn Strategie i Top Manager: Obsługa klienta – jeszcze koszt czy już inwestycja?
Polskie firmy tracą gigantyczne sumy przez złą obsługę klientów. Jednocześnie niewiele robią, by stratę związaną z kiepską obsługą ograniczyć, nie mówiąc już o wykorzystaniu tej sytuacji dla budowania przewagi rynkowej.
MNODN: ORGANIZACJA POMOCY I WSPRACIA DLA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI, 05.12.15, Kraków.
SIEĆ PROBLEMOWA skierowana do nauczycieli różnych poziomów edukacji
PASE: IX edycja Kapeluszy Lektora Kapelusze SuperStars, 05.12.15, Kielce.
Czegóż tu nie ma! Systemowe motywowanie i młodszych uczniów Oli Komady, niesztampowe aktywowanie par i grup uczniów w wykonaniu Jacka Łaguna i Czesława Kińskiego, mnemotechniki Edyty Madej, nowoczesne technologie w wykonaniu Ani Popławskiej, narzędzia podnoszące efektywność nauczyciela pomysłu Luizy Wójtowicz-Wagi. Poza tym zobaczycie Piotra Steinbricha, Jarosława Kawałka, dr Monikę Cichmińską.
EDUNEWS.PL: CZY ISTNIENIE GIMNAZJÓW MA SENS?
Wraz ze zmianami na mapie politycznej kraju również dla edukacji najwyraźniej szykuje się nowy plan. W mediach głośno o likwidacji gimnazjów i choć decyzje jeszcze nie zapadły, trwa dyskusja o tym, czy te szkoły są porażką polskiego systemu oświaty. Nietrudno jednak pozbyć się wrażenia, że wiele opinii opiera się na osobistym, jednostkowym doświadczeniu lub na jego braku - bo większość społeczeństwa pobierała przecież nauki w starym systemie, na mitach, których przez lata nikt nie burzył lub na wynikach jednego sondażu opinii publicznej. Spróbujmy oceniać pracę gimnazjów rzetelniej, kierując się wynikami badań i opiniami ekspertów, a także oddając głos samym zainteresowanym. Edukacja szkolna to proces, który wymaga stałości i konsekwencji. Zamiast burzyć, przyglądajmy się mu bacznie i korygujmy to, co korekty wymaga
Goethe-Institut: RENE WAWRZKIEWICZ- PARASOLE, KTÓRE ZARAZ ODRZUCIMY
„Polska grafika“, „polski design“, „polska ilustracja“ – co to właściwie jest? I z czym to się je? Rene Wawrzkiewicz, grafik-projektant, promotor dobrego projektowania, współzałożyciel polskiego Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej i Pracowni Krytyki Dizajnu opowiada o tym, czy design ma narodowość.
Biuletyn Szkolenia: Boisz się zmian? Zobacz, jak z tym walczyć
Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia. To codzienne, poranne rytuały, sposób komunikowania się z innymi, czy choćby metoda układania dokumentów na firmowym biurku. Większość z nich ułatwia nam życie. Niektóre jednak z czasem zaczynają je ograniczać.
Goethe-Institut: BIBILITEKI W POLSCE- ZMIANY NA DOBRE
W Polsce do niedawna mieliśmy do czynienia z dość paradoksalnym zjawiskiem – biblioteki, żywe skarbnice wiedzy, tradycji i kultury, oparte na idei dzielenia się i swobodnego udostępniania zbiorów, podobnie jak muzea pokryły się grubą warstwą kurzu. Dziś próbujemy przywrócić należną im rolę w procesie kształtowania się społeczeństwa informacyjnego.
<<poprzednie [441] 442 443 444 445 446 447 448 449 450 nastepne>>