korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Austriackie Forum Kultury: Koncerty kwintetu dętego MAGIC BRASS, 20.08.2013, Stalowa Wola.
Austriackie Forum Kultury: Koncerty kwintetu dętego MAGIC BRASS, 20-22.08.2013

Data: 20.08.2013 (wt.)
Godzina: 19:00
Miejsce: Klasztor Kapucynów, ul. Klasztorna 27, Stalowa Wola – Rozwadów www.stalowawola.kapucyni.pl/
Wstęp: wolny


Koncerty kwintetu dętego MAGIC BRASS
w ramach:
XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Stalowej Woli
XVII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2013
XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i kameralnej Radom-Orońsko

W programie: Mozart, Byrd, Czajkowski, Schwarz, McCartney, Gershwin, Venezolano i inne

Magic Brass / www.magicbrass.at
Zespół powstał w 2003 roku i występuje w składzie:
Manuel Lichtenwöhrer - trąbka
Siegfried Koch - trąbka
Martin Lueger - puzon
Michael Lugitsch - róg
Robert Ederer - tuba

Manuel Lichtenwöhrer - trąbka
Ur. w 1983 roku w Górnej Austrii. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 6 lat w szkole Muzycznej w Windischgarsten – Spital/Pyhrn, potem studiował u prof. Stanko Arnolda na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Tam też zdobył dyplom pierwszego (2002) i drugiego (2004) stopnia z wyróżnieniem. Równolegle do studiów w Grazu w 1999 roku podjął też studia u Freda Millsa na University of Georgia, USA i w roku 2000 rozpoczął prywatne studium u Bo Nilssona w Malmö (Szwecja), które kontynuował do roku 2005. W latach 2005-2008 odbył studia solistyczne u Hakana Hardenbergera na Akademii Muzycznej w Malmö. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych, jak n.p. Konkurs ARD w Monachium (nagroda specjalna), Międzynarodowy Konkurs Trębacki na Węgrzech. Jako solista koncertował w Europie, Azji i USA, gdzie odniósł sukces w tak renomowanych salach, jak Suntory Hall w Tokio, Megaron Ateny, Konzerthaus Wien, Filharmonia Kolońska.

Siegfried Koch - trąbka
Rozpoczął naukę gry na trąbce w wieku 12 lat. Studiował w Konserwatorium im. Haydna w Eisenstadt u Reinholda Ambrosa (członek Wiedeńskich Filharmoników) oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Stanko Arnolda. Jest członkiem takich orkiestr, jak Haydn Akademie Wien, Wiener Akademie oraz zespołów Ensemble Zeitfluss i Ensemble Catkanei- Studio Alte Musik Graz. Był członkiem orkiestry młodzieżowej Gustav Mahler Jugendorchester oraz orkiestry kameralnej Camerata Salzburg. Współpracuje z Wiedeńskimi Filharmonikami, z Orchester der Nationen, Chamber Orchestra of Europe, Ensemble Le Concert de France, jak również z Filharmonią St. Petersburga. Jest współzałożycielem Związku Orkiestrowego Barockorchester J. J. Fux Wien. Jest specjalistą gry na trąbce barokowej i na cynku. Na ma swoim koncie kilka nagrań płytowych, m. in. z Wiener Akademie, z chórem chłopięcym Wiener Sängerknaben, Lauda Musica/Madryd oraz kilka płyt solowych. Uczy w szkole muzycznej w Hartberg i wykłada na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu.

Martin Lueger - puzon
Ur. w 1978 roku w Grazu, rozpoczął naukę muzyki w 1987 roku w szkole muzycznej w Hartberg. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Carstena Svanberga, w 2004 roku z wyróżnieniem ukończył studium gry na puzonie, w 2005 roku ukończył pedagogikę instrumentalną również z wyróżnieniem. Wielokrotny laureat konkursów „Jugend Musiziert”, „Prima la Musica”, „Gradus ad Parnassum”, jak również w Międzynarodowym Konkursie Puzonowym 2003 w Porcia (Włochy). W trakcie i po ukończeniu studiów specjalizował się w grze na puzonie barokowym, brał udział w kursach mistrzowskich u takich mistrzów, jak Denis Wick, Joseph Alessi, Pia Bucher, Edward Kleinhammer, Dietmar Küblböck i Ian Bousfield. Koncertuje za równo solowo, jak i jako członek orkiestr i zespołów takich, jak Orkiestra Symfoniczna Graz, Orkiestra Kameralna Monachium, Gustav Mahler Jugendorchester, kwintet dęty „bRest Brass Austria“, zespół muzyki dawnej „Posaunen Consort Graz“. Z tymi i wieloma innymi orkiestrami koncertował w kraju i za granicą.

Michael Lugitsch - róg
Ur. w 1987 roku w Styrii. Pierwszą naukę gry na rogu otrzymał w szkole muzycznej w Hartbergu u Johannesa Löschbergera. Już w wieku 16 lat rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Güntera Högnera i u Hermanna Ebnera. Laureat konkursów „Prima la Musica“, „Gradus ad Parnassum“ i „Yamaha Stypendium“. W 2007 roku ukończył Gymnazjum Muzyczne w Oberschützen, 2008 licencjat i w 2012 roku ukończył studia dyplomem na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Od 2012 roku studiuje w klasie prof. Gerharda Kulmera w Prywatnym Uniwersytecie Konserwatorium Wien. Ponad to uczestniczył w kursach mistrzowskich u takich profesorów, jak Wilhelm Schwaiger (Orkiestra Mozarteum Salzburg), Wolfgang Wilhelmi (Monachium), Palma Szilagyi (Budapeszt) i Raimund Zell. Grał zastępstwo w Tonkünstlerorchester Niederösterreich i współpracuje z takimi orkiestrami i zespołami, jak Wiener Hofburg Orchester, Bühne Baden, orkiestra Wiedeńskiej Opery Kameralnej, Concilium Musicum Wien, Wiener Akademie, bRest Brass Austria, Styrian Horns oraz kwintet dęty Quintett Sonett. Od 2010 roku uczy w szkole muzycznej Triestingtal i od 2012 roku w szkole muzycznej Oberes Wiental w Dolnej Austrii.

Robert Ederer - tuba
Naukę gry na tubie rozpoczął w wieku 11 lat i już mając 16 lat rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Josefa Maierhofera; w młodości był wielokrotnie laureatem konkursów „Jugend musiziert“; w latach 1993 – 1999 studiował grę na tubie na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu; w czasie studiów był członkiem Wiener Jeunesse Orchester oraz Młodej Filharmonii Dętej Wiednia; w roku 2000 miał kontrakt jako zastępstwo w orkiestrze scenicznej Opery Wiedeńskiej, poza tym w sezonie 2000/2001 grał u Wiedeńskich Filharmoników i w orkiestrze Państwowej Opery Wiedeńskiej, dalsze występy z Ensemble Kontrapunkte Wien i Ensemble 11 Wiedeńskich Filharmoników; zastępstwo w Volksoper w Wiedniu, jak również w renomowanych orkiestrach w całej Austrii. Jest również tubistą zespołu Muzyki ludowej „Die steirischen Aufgeiger“, znanego dzięki szeregom występów radiowych i telewizyjnych. Tubista i kierownik artystyczny zespołów „quintetto fantastique” i "Die Bläsersolisten". Od 1998 roku uczy w szkole Muzycznej w Ilz i jej filiach w
Bad Blumau i Großsteinbach. Od 2005 roku jest referentem do instrumentów dętych blaszanych Związku Szkół Muzycznych w Styrii i od 2011 roku doradcą na szczeblu federalnym dla organizacji „Musik der Jugend Österreich”.

http://www.austria.org.pl/NEW/PL/index.php?id=1556 2013-07-08

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.